Elektromobilis ir krovimo kabelis

Kiek nuvažiuoja elektromobiliai

Elektromobilis Volkswagen ID4
4046 views 0 komentarus

Kiek nuvažiuoja elektromobiliai yra turbūt pats svarbiausias klausimas norint pakeisti transporto priemonę iš dyzelinės/benzininės į elektrinę. „Range anxiety” (lietuviškai „baimė dėl nuvažiuojamo atstumo”) buvo ypatingai jautrus klausimas elektromobilių savininkams dar 2015 ar net 2018 metais. Tačiau atsiradus elektromobiliams, kurie nuvažiuoja ne tik 300 kilometrų, bet ir 500 kilometrų, o ateityje planuojama į prekybą išleisti elektromobilių, kurie galės nuriedėti net iki 800 kilometrų, „range anxiety” tampa praeities baime.

Mes dar praeitame straipsnyje aptarėme svarbiausias detales, į kurias reikia atkreipti perkant naują elektromobilį, ir kaip maždaug paskaičiuoti realųjį elektromobilio nuvažiuojamą atstumą realiomis skirtingomis sąlygomis.

Daugiau informacijos čia: elektromobilių nuvažiuojamas atstumas.

Elektromobilių realų nuvažiuojamą atstumą gali įtakoti:

  • Labai žema temperatūra (gali sumažinti atstumą iki 20 procentų).
  • Labai greitas važiavimas – staigūs pagreitėjimai.
  • Labai dažnas važiavimas užmiesčio keliuose – skirtingai nei dyzelis ar benzinas, elektrinis automobilis sunaudoja daugiau energijos vienam kilometrui važiuojant didesniu greičiu. Ypatingai jeigu važiuojat greičiau nei 120km/h.
  • Nuvažiuojamui atstumui įtaką gali daryti netgi padangų dydis ir jų pilnumas.
  • Nuvažiuojamui atstumui daro įtaką ir viduje naudojama elektronika: šildymas, šaldymas ir t.t. Nustoti klausyti muziką ar naudoti navigaciją patariama jau tik labai kritinėse situacijose, kai turite likusius tik kelis kilometrus, o įkrovimo stotelės nutolusios nuo Jūsų per didesnį atstumą.
kiek nuvažiuoja elektromobilis

Kiek nuvažiuoja elektromobilis?

Sąlygos, kurios įtakoja nuvažiuojamą atstumą nėra naujiena ir benzininiams/dyzeliniams automobiliams, nes žema temparatūra ar agresyvesnis vairavimas atitinkamai mažina ir jų nuvažiuojamą atstumą.

Kaip jau ir minėjome savo įrašuose anksčiau, mes nelabai patariame pirkti naują elektromobilį, kuris nuvažiuoja iki 300 kilometrų (pagal pateiktas gamintojo specifikacijas), nes blogu oru (žiema Lietuvoje nėra trumpa), turint 80 procentų pakrautą bateriją ir važiuojant užmiestyje Jūsų nuvažiuojamas atstumas gali kristi iki 100-150 kilometrų, kas jau labai apsunkina Jūsų galimybes. Ypatingai šiame 2021-2024 metų laikotarpyje, kol įkrovimo stotelių tinklas nėra išvystytas.

Rinkoje taip pat vis dar pasitaiko naujų elektromobilių modelių, kurie net ir su pilna baterija gali nuvažiuoti tik apie 150-200 kilometrų, tad įtraukus visas blogesnes sąlygas, jie galės įveikti tik apie 70-100 kilometrų ir jau tokius elektromobilius patariama naudoti tik mieste ir kaip antrąją šeimos transporto priemonę.

Taigi kiek nuvažiuoja skirtingi elektromobiliai?

Šiuo metu pasaulyje yra jau ganėtinai daug modelių, kurie nuvažiuoja virš 300 kilometrų, o ateityje jų tik daugės ir jau kokiais 2025 metais rinka pasiūlys net virš šimto modelių.

Perkant elektromobilį labai svarbu atkreipti dėmesį į baterijos dydį, nes dažnai tas pats modelis turi kelias variacijas ir už žemesnę kainą galite įsigyti daug mažesnį atstumą įveikiančia transporto priemonę.

Daugiau nei 300 kilometrų nuvažiuojantys elektromobiliai

Čia pateikiame sąrašą elektromobilių, kurie nuvažiuoja daugiau nei 300 kilometrų, imant didžiausios baterijos opciją.

Tesla Model 3 (2021 metų) – 490 kilometrų

Tesla Model 3 Long Range (2021 metų) – 560 kilometrų

Volkswagen ID 3 – 450 kilometrų

Volkswagen ID 4 – 400 kilometrų

Hyundai Kona – 395 kilometrai

Toyota bZ4x – 380 kilometrų

Tesla Model S – iki 600 kilometrų

Renault Zoe – 310 kilometrų

Tesla Model Y Long Range- 500 kilometrų

Polestar 2  – 400 kilometrų

Kia EV6 – 410 kilometrų

Audi E-tron – 405 kilometrai

Ford Mustang Mach-E – 400 kilometrų

Hyundai IONIQ 5 Long Range – 375 kilometrai

Ateityje, t.y. iki 2025 metų, Ford, BMW, Audi, Mercedes ir daugelis kitų gamintojų žada išleisti dešimtis naujų modelių, kurie galės nuvažiuoti daugiau nei 400 ar 500 kilometrų.

O kur dar itin pažangūs Kinijos kompanijų elektromobiliai, kurie kokybe visiškai nenusileidžia vakarams: NIO, Xpeng, Li ir daugelis kitų.

Ateityje didėjant nuvažiuojamiems atstumas, greitėjant įkrovimo laikams ir plečiantis elektromobilių įkrovimo stotelių tinklui, elektromobiliu naudotis bus taip pačiai paprasta kaip ir šiuo metu mums įprastomis transporto priemonėmis.

 

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.