Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilis Tesla Model 3

Tesla-Model-3
2976 views 6 komentarus

Elektromobilis Tesla Model 3 pasaulyje

Elektromobilis Tesla Model 3 yra 2017 metais JAV sukurtas elektromobilis, kurio pardavimai augo ir auga kiekvienais metais. Tai yra pats populiariausias elektromobilis pasaulyje, kurio pardavimai yra itin stiprūs Europos Sąjungoje, Kinijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Elektromobilis Tesla Model 3

Elektromobilis Tesla Model 3

Tesla Model 3 buvo pats laukiamiausias modelis elektromobilių pasaulyje ir tikrai pateisino vartotojų lūkesčius dėl didelio nuvažiuojamo atstumo, super greito įkrovimo ir adekvačios kainodaros.

2020 metais pasaulyje buvo parduota daugiau nei 200 000 Tesla Model 3 modelių, o ateityje tikimasi, jog kasmetis skaičius tik augs.

Elektromobilis Tesla Model 3 Lietuvoje

Elektromobilis Tesla Model 3 Lietuvoje šiuo metu nėra labai populiarus, nes Tesla kompanija kol kas neturi oficialios atstovybės Lietuvoje, o taip pat ir krovimo tinklas Tesla Supercharger Lietuvoje šiuo metu (2021 metų viduryje) neturi nei vienos stotelės. Tačiau Tesla kompanijos planuose Lietuva yra tikrai įtraukta ir netgi yra numatytos elektromobilių krovimo stotelių vietos.

Tesla kompanijos atstovai lankėsi Lietuvoje 2020 metais ir vizito metu buvo aptartos net kelios galimos elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo vietos. Oficialių duomenų neturime, bet stoteles ateityje, turbūt, rasime prie didmiesčių ir autostradose.

Daugelis lietuvių šiuo metu norintys įsigyti Tesla Model 3 elektromobilį jį perka per JAV ar kitas Europos valstybes. Šiuo metu jau galima įsigyti nemažai naudotų Tesla Model 3 automobilių ir per autoplius.lt ar kitus automobilių pardavimo portalus.

Kompanija Deals On Wheels oficialiai gali Jums padėti įsigyti elektromobilį Tesla Model 3 Lietuvoje.

Tesla Model 3 variantai

Šiuo metu galima įsigyti tris Tesla Model 3 variantus:

Tesla Model 3 Standard Plus – tai pigiausias variantas, nuvažiuojantis apie 450 kilometrų vienu įkrovimu.

Tesla Model 3 Long Range – tai didžiausią atstumą nuvažiuojantis Tesla Model 3 variantas – apie 600 kilometrų.

Tesla Model 3 Performance – tai šiek tiek mažiau nuvažiuojantis variantas – apie 560 kilometrų, tačiau pagreitėja nuo 0 km/h iki 100km/h per 3,3 sekundės. Tikras žvėris. Pvz. Porsche 911 pagreitėja tik per 4,5 sekundės. Porsche belieka gaudyti Tesla Model 3 Performance sukeltas dulkes.

Tesla Model 3 kaina

Elektromobilio Tesla Model 3 kaina prasideda nuo 38 000 eurų ir kyla iki maždaug 60 000 eurų (priklausomai nuo komplektacijos ir pasirinktų priedų).

Tačiau šiuo metu Lietuvoje jau galima rasti ir naudotų variantų, kurių kainos prasideda nuo 30 000 eurų, o ateityje kainos tik kris. 2025 metais Tesla Model 3 naudoti penkių – šešių metų modeliai turėtų kainuoti apie 15 000 eurų. Būtent tais metais ir tikimasi tikro elektromobilių bumo Lietuvoje.

Tesla Model 3 duomenys

Kaip jau minėjome anksčiau, elektromobilis Tesla Model 3 turi 3 variantus ir gali nuvažiuoti skirtingus atstumus vienu įkrovimu: nuo 450 kilometrų iki 600 kilometrų. Labai svarbu atkreipti, kad nuvažiuojamas atstumas priklausys nuo Jūsų vairavimo stiliaus (dažnas vairuotojas pirmus kartus naudojantis Tesla Model 3 tiesiog negali susilaikyti nuo „pagazavimų” ir „prasilėkimų”), oro temperatūros, oro sąlygų ir kitų išorės veiksnių.

Elektromobilis Tesla model 3 - interjeras

Tesla model 3 priekinė panelė

Tesla Model 3 įkrovimas – Tesla Model 3 yra vienas greičiausiai įkraunamų elektromobilių (šiuo metu greičiau kraunasi tik brangusis Porsche Taycan). Tesla Model 3 gali krautis net 250kwh greičiu ir 100 km įkrovą gausite per 5-10 minučių. Nuo 5 procentų baterijos iki 90 procentų pakrausite per 40 minučių.*

* svarbu atkreipti dėmesį, kad įkrovimo greitis priklausys nuo to, kiek baterijos dar likę (jeigu baterijos likutis daugiau nei 80 procentų, baterija krausis daug lėčiau) – greičiausiai baterija kraunasi, kai jos likutis yra apie 5-20 procentų.

Tesla Model 3 duomenys:

Ilgis: 4.69 metrai

Aukštis: 1.44 metrai

Bagažinės tūris: 425 litrai (Tesla Model 3 turi ir priekinę bagažinę)

Sėdimų vietų skaičius: 5

Elektros sunaudojimas 100km: 16kwh (jeigu turite galimybę krautis namuose, 100km Jums kainuos pora eurų).

Top greitis: nuo 200 iki 235km/h.

Autopilotas: taip.

Elektromobilis Tesla Model 3 yra tiesiog „prigrūstas” pačių naujausių Silicio slėnio technologijų. Tesla Model 3 galite žiūrėti Netflix ar žaisti žaidimus. Tai tikras iPhone’as ant ratų.

Tesla Model 3 autonomija

Tesla kompanija šiuo metu pasaulyje lyderiauja automobilių autonomijos inžinerijoje ir programinės įrangos kūrime. Youtube platformoje galima rasti daugybę video, kur elektromobilis Tesla Model 3 jau be vairuotojo pagalbos gali naviguoti ne tik greitkeliuose, bet ir siaurose miestų gatvėse.

Tesla pastoviai tobulina savo autonominių automobilių galimybes ir greitu metu jau žada išleisti versiją, kuri pilnai gali važiuoti įvairiausiuose miestuose ir valstybėse. Tuomet valstybių parlamentams beliks patvirtinti tokią technologiją ir galbūt jau kokiais 2025 metais galėsime važinėti elektromobiliais niekad nepaimdami vairo į rankas.

Tačiau jau šiuo metu perkant naują Tesla Model 3 modelį galima pasirinkti galimybę ir įsigyti pilną autonomijos variantą, kuris ateityje leis naudotis visais jos privalumais (kai tik valdžia patvirtins). Automobilis bus su visomis technologijomis ir priedais, kurie reikalingi, jog automobilis galėtų pilnai važiuoti pats.

Tokio paketo kaina šiuo metu yra 10 000 USD – 8200 eurų.

Išvados

Elektromobilis Tesla Model 3 yra pats populiariausias ir geriausias naujausias technologijas turintis elektromobilis. Pasaulyje Tesla modeliai turi didelį privalumą dėl itin didelio ir sparčiai augančio elektromobilių krovimo stotelių tinklo, kuris ilgas keliones elektromobiliais padaro tokias pat paprastas kaip ir su vidaus degimo variklio automobiliais. Šiuo metu Lietuvoje mes dar neturime tokio tinklo, tačiau jam atsiradus, elektromobilis Tesla Model 3 taps vienas geidžiamiausių modelių mūsų valstybėje.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Atsakymai į : 6

 1. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-tesla-model-3-2/ […]

 2. Treesap gummies parašė:

  … [Trackback]

  […] Read More on to that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-tesla-model-3-2/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-tesla-model-3-2/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Here you will find 1852 more Information on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-tesla-model-3-2/ […]

 5. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-tesla-model-3-2/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Here you will find 92299 additional Information on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-tesla-model-3-2/ […]