Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilis Tesla Model Y

Elektromobilis Tesla Model Y
73167 views 0 komentarus

Po itin sėkmingo Tesla Model 3 starto dar 2017 metais, kai Tesla vos spėdavo „kepti” naujas Teslas ir pristatyti ne tik JAV, bet ir Europoje bei Kinijoje, Tesla kompanija paskelbė kurianti naująjį modelį: Tesla Model Y.

Galiausiai dar 2019 metais pabaigus garsiąją Shanghai Gigafactory Kinijoje, kur pradžioje buvo pradėti gaminti Tesla Model 3, 2021 metais ten prasidėjo ir Model Y gamyba.

Tesla Model Y yra jaunesnysis, bet šiek tiek didesnis Tesla Model 3 brolis. Tai talpesnis ir erdvesnis elektromobilis, kuris jau realiai „įkrenta” į SUV kategoriją.

Kai kuriems gali kilti klausimas, o kodėl Model Y?

Elektromobilis Tesla Model Y

Tesla Model Y

Tesla mėgsta juokauti ir trys pirmieji jos modeliai buvo: Tesla Model S, Tesla model X, Tesla Model 3 ir galiausiai Tesla Model Y. Ką gauname? S3XY. Sexy (lietuviškai seksualus/i). Ir šiuos elektromobilius tikrai galima tokiais pavadinti.

Tesla automobilius tapo 100 kartų lengviau pasikrauti ir Lietuvoje, nes pagaliau turime ir pirmąją Tesla Supercharger stotelę Lietuvoje ties Kaunu.

Tesla Model Y specifikacijos

Šis elektromobilis ne veltui per vienerius metus tapo vienu populiariausių modelių EV pasaulyje, nes turi puikias specifikacijas.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 520 kilometrų

Maksimalus greitis: 216km/h

Baterijos talpa: 75kWh

Įkrovimo greitis: iki 250 kW

Įkrovimo laikas namuose: Su 11kW įkrovimo stotele Tesla Model Y įkrausite per 8h.

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 5 sekundės.

Energijos suvartojimas 100km : 17kWh (labai taupus elektromobilis)

Šis Tesla modelis yra ne tik vienas daugiausiai nuvažiuojančių elektromobilių, bet ir vienas taupausių ir itin greitas. Tesla dar kartą įrodė, kad turint elektromobilį nereikia daryti jokių nuolaidų sau pačiam: tuo pačiu gauni ir greitą, ir taupų, ir talpų, ir netaršų elektromobilį.

Tesla Model Y kaina

Tesla kompanija šiuo metu siūlo dvi variacijas: Long range (ilgą atstumą nuvažiuojantis modelis) ir Performance (itin greitas).

Lietuvoje kol kas oficialiai Tesla Model Y įsigyti negalimą, tad pateiksime Vokietijos kainas eurais:

Tesla Model Y Long range: 56990 eurų

Tesla Model Y Performance: 63990 eurų.

Išvados

Nors šiuo metu pasaulyje vis dar daugiau yra parduodama Model 3, bet Tesla kompanijos vadovas yra tikras, kad Model Y greitu metu taps pačiu populiariausiu Tesla modeliu.

Turbūt tam didžiausia priežastis yra tai, kad Model Y jau realiai yra šeimos modelis su daug didesne talpa. Šiuo metu Tesla kuria netgi septinvietį Model Y, tai realiai puikus variantas ir didesnėms šeimoms.

Šiuo metu vartotojai ypatingai myli SUV ir CUV, talpius, didelius automobilius, tad tai, ko nepadarė mažesnis Model 3, padarys Model Y.

Tai puikus elektromobilis ne tik viengungiams, bet ir didelės šeimoms. Tesla pardavimai įrodo, kad tai yra tiesa ir turbūt jau 2022 metais šis elektromobilis taps pačiu populiariausiu pasaulyje.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.