Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilis Volkswagen ID3

Elektromobilis Volkswagen ID3
25214 views 8 komentarus

Elektromobilis Volkswagen ID3 turbūt buvo pats laukiamiausias elektromobilis Europos rinkoje. Jo laukimą lydėjo daugybė klausimų. Ar bus VW ID3 geresnis už Tesla Model 3, ar pavyks jiems parduoti daugiau elektromobilių už Tesla, ar galėsime dar kartą didžiuotis inžinieriais garsėjančia Vokietija ir ar bus pateisinti visi lūkesčiai? Galiausiai – ar visgi bus Volkswagen ID3 pigesnis už Tesla Model 3?

Volkswagen ID3 kompaktiškasis elektromobilis 2019 buvo pradėtas gaminti garsiojoje Zwickau gamykloje Vokietijoje ir jau 2020 metais šis elektromobilis yra gan dažnas reginys ne tik Vokietijos keliuose, bet ir kitose valstybėse, o taip pat ir Lietuvoje.

Vieniems šis naujasis elektromobilis pilnai patenkino visus lūkesčius: labai padorus nuvažiuojamas atstumas, ganėtinai gera pradinė kaina, kompaktiškas, patogus, manevringas, pakankamo dydžio ir svarbiausia – pagaliau elektrinis ir netaršus. Kitiems pritrūko inovacijų valdymo panelėje. Dar kitus labai nuvylė pagrindinis valdymo langas (planšetė), o klaidos ir netobula operacinė sistema buvo viena pagrindinių diskusinių temų lygininat šį modelį su Tesla elektromobiliais.

Pasigilinkime į VW ID3 specifikaciją.

elektromobilis VW ID3

Volkswagen ID3 specifikacija

Kaip ir daugelį elektromobilių, Volkswagen taip pat pasiūlė tris galimus variantus pagal nuvažiuojamą atstumą.

 • 45 kWh baterija: nuvažiuojamas atstumas iki 330 km
 • 58 kWh baterija: nuvažiuojamas atstumas ik 420 km
 • 77 kWh baterija: nuvažiuojamas atstumas iki 550 km

Krovimo greitis: 125 kWh. Toks greitis tikrai yra pakankamas daugumai vartotojų, bet visgi tai dvigubai lėčiau nei Tesla Model 3. Be abejo, esame tikri, kad VW tobulins savo krovimo  technologiją ir greitu metu taip pat turėsime 250 kWh greitį ar netgi 350 kWh visuose VW elektromobiliuose.

VW ID3 pagreitijimas iki 100km/h greičiausiame modelyje yra 7,3 sekundės. Greitai manevruoti Vilniaus ar Klaipėdos gatvėse to tikrai pakanka kiekvienam vairuotojui.

Šis elektromobilis turi tikrai gerą efektyvumą: tik 167 wh/km. Jeigu krautumėtės šį modelį namuose nuosava elektromobilio įkrovimo stotele, 100km nuvažiuotumėte tik už pora eurų.

Dizainas – itin malonus akiai, nuosaikus, neiššaukiantis ir netgi šiek tiek futuristinis. Tai tikrai nėra toks žmones skaldantis dizainas kaip Tesla Cybertruck.

Volkswagen ID3 kaina

Šio elektromobilio pradinė kaina yra įtakojama baterijos dydžio, tad turime tris bazines kainas:

 • 45 kWh baterija – nuo 34990 eurų
 • 58 kWh baterija – nuo 38242 eurų
 • 77 kWh baterija – nuo 43725 eurų.

Pastaba: Lietuvoje šiuo metu galite gauti kompensaciją net iki 5000 eurų už įsigytą elektromobilį, tad galite nubraukti nuo kiekvienos kainuos po tokią sumą ir pigiausią modelį įsigyti už mažiau nei 30 000 eurų.

Visas kitas specifikacijas apie ratus, matmenis, programinę įranga, saugumo įrangą ir kita, Jūs galite rasti čia: VW ID3 specifikacija.

Volkswagen ID3 pardavimai Europoje ir Lietuvoje

Volkswagen ID3 pardavimai Europoje yra ganėtinai sėkmingi ir 2021 metais šis elektromobilis ganėtinai patogiai užima antrą vietą, nors jį pastoviai vejasi populiarusis prancūzų Renault ZOE ir Hyundai Kona. Karaliaus vietoje vis dar Tesla Model 3.

Volkswagen grupė tikisi vis didinti savo elektromobilių pardavimus ir tai puikiai daro su naujuoju VW ID4 – didžiuoju broliu. Jei sudėtume šių dviejų skirtingų modelių pardavimus, tai jie netgi viršija Tesla pardavimus Europoje.

Lietuvoje šiuo metu mes turime apie šimtą parduotų ID3 elektromobilių. Esame tikri, kad po kelerių metų, kai VW ID3 devėtų modelių kaina nukris iki 10 – 15 000 eurų, pamatysime tikrąjį jų bumą ir mūsų gatvėse.

Išvados

Elektromobilis Volkswagen ID3 yra tikrai geras ir ambicingas Volkswagen grupės pasiūlymas žmonėms, kurie ieško kažko naujo elektromobilių rinkoje. Tai kompaktiškas, greitas ir nebrangus modelis šioje rinkoje.

Tobulinti dalykai: programinė įranga, krovimo greitis ir, tikėkimės, didesnis nuvažiuojamas atstumas baziniame modelyje.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Atsakymai į : 8

 1. cilique reviews parašė:

  … [Trackback]

  […] Info to that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 2. … [Trackback]

  […] Read More on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Find More on on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Here you will find 10600 additional Information to that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 5. go88 parašė:

  … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 6. … [Trackback]

  […] Read More to that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 7. trustbet parašė:

  … [Trackback]

  […] Information on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]

 8. … [Trackback]

  […] Find More Information here on that Topic: voltlab.lt/elektromobilis-volkswagen-id3/ […]