Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilis Toyota bZ4X

Elektromobilis Toyota bZ4X
1850 views 0 komentarus

Toyota turbūt yra paskutinė stambi automobilių gamintoja, kuri labai ilgai delsė pristatydama savo elektromobilių liniją ir dar kurį laiką pasaulį bandė įtikinti, jog būtent vandenilio technologija yra automobilių pasaulio ateitis, o ne elektra.

Yra daug priežasčių, kodėl vandenilis yra daug sudėtingesnė ir netgi taršesnė technologija nei elektra/baterijos ir būtent toks Toyota užsispyrimas buvo laikomas gan keistu, nes nei VW, nei Stelantis, nei Ford ar GMC taip ilgai su naujais elektromobilių modeliais nedelsė.

Toks Toyota ėjimas buvo dar keistesnis turint omenyje, jog jų modelis Toyota Prius vienu metu buvo laikomas vienu mažiausiai taršių automobilių pasaulyje.

Bet pagaliau ir Toyota nusileido ir pristatė savo naująjį elektromobilį: Toyota bZ4X – turbūt vienas sunkiausiai įsimenamų elektromobilių pavadinimų. bZ – beyond Zero (už/žemiau nulio).

Pirmieji Toyota elektromobiliai Europoje turėtų pasirodyti jau netrukus, dar gruodžio mėnesį, o Lietuvoje juos turėtume išvysti 2022 metų pabaigoje.

Toyota bZ4X tai kompaktiškas miesto visureigis, tinkantis ilgoms kelionėms ir šeimoms.

Elektromobilis Toyota bZ4X

Elektromobilis Toyota bZ4X

Toyota bZ4X specifikacijos

Toyota išleis kelias Toyota bZ4X variacijas, kaip ir pvz. Volkswagen ID. 4 ar kiti modeliai, bet panagrinėkime pateiktas pradines specifikacijas.

Nuvažiuojamas atstumas: 450 kilometrų.

Arklio galios: 204

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 8,4 sekundės

Baterijos talpa: 71.4 kWh

Įkrovimo greitis: 150kW

Įkrovimo laikas iki 80% talpos: 30 minučių

Šis elektromobilis savo specifikacijomis ir gebėjimais labai panašus į Volkswagen ID. 4 modelį: ir nuvažiuojamu atstumu, ir įsibėgėjimu, ir dydžiu.

Kas yra labai įdomu, tai, jog Toyota žada pateikti elektromobilio versiją su saulės kolekteriais, kurie padėtų per metus gauti net iki 1800km visiškai nemokamų kilometrų. Dar realiai joks gamintojas nėra pateikęs elektromobilio su saulės kolektoriais, tad bus labai įdomu pamatyti kaip tai atrodys praktikoje.

Toyota taip pat išleis visais ratais varomą elektromobilį, tad tai suteiks dar papildomo saugumo.

Elektromobilio Toyota bZ4X kaina kol kas nežinoma, bet spėtume, jog bazinė Toyota elektromobilio kaina bus apie 39000 eurų, o su pilna komplektacija ir talpiausiai baterija bei galingiausiu varikliu kaina sieks apie 50 000 eurų.

Išvados

Toyota bZ4X elektromobilis yra puikus priedas į vis augančią elektromobilių paletę. Kaip ir minėjau, šio elektromobilio gebėjimai yra labai panašūs į Hyundai Kona, Volkswagen ID 4 ir kitus modelius. Smagu, kad Toyota nepadarė kažkokių nepateisinamų klaidų, kaip Mazda, ir neišleido elektromobilio su 150-200 km nuvažiuojančia baterija. Šis elektromobilis tikrai pateisins visus Jūsų lūkesčius ir su augančia elektromobilių infrastruktūra Lietuvoje bus galima nuvykti į bet kurį Lietuvos kampelį.

Tai tikrai nėra Tesla „žudikas”, nes Tesla Model 3 specifikacijos  visuose lygiuose yra geresnės, o turbūt net ir kaina Toyota modelio nebus ką mažesnė. Tačiau smagu, kad pagaliau Toyota į elektromobilių rinką žiūri palankiai ir Japonijos kompanija su savo giliomis technologinėmis tradicijomis ir žiniomis sukurs dar ne vieną „žvėrį” bei galbūt jau kokiais 2025 metais pamatysime modelį nuvažiuojantį 600km.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.