Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilis Renault Zoe

Elektromobilis Renault Zeo
1243 views 0 komentarus

Elektromobilis Renault Zoe yra vienas sėkmingiausių elektromobilių modelių visoje Europoje. Šis kompaktiškas gražuoliukas yra tikrai sėkmingas Renault žengimas į elektromobilių rinką ir tik patvirtino dar didesnes Renault koncerno investicijas į naująją energetiką.

Renault Zoe yra itin populiarus Prancūzijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje, o ne vieną Renault Zoe modeliuką jau galime pamatyti ir Lietuvos gatvėse.

Šio elektromobilio konceptas buvo kurtas dar prieš 2010 metus ir jau nuo 2012 metų prasidėję šio elektromobilio pardavimai kasmet vis didesni ir didesni.

Renault Zoe elektromobilis yra itin manevringas ir kompaktiškas, kuris gali nuvažiuoti net iki 400 kilometrų (geru oru) mieste.

Panagrinėkime Renault Zoe specifikacijas.

Renault Zoe

Renault Zoe

Renault Zoe specifikacijos

Lietuvoje Renault Zoe galima įsigyti su 52 kWh talpos baterija, kuri ir suteikia galimybę nuvažiuoti netgi iki 400 kilometrų.

Lietuvoje yra parduodami du Renault Zoe variantai ir pagrindis skirtumas realiai yra galia: 108 arba 135 arklio galios.

Renault Zoe yra labiau miesto automobilis, tad ir maksimalus greitis tėra 140km/h.

Maksimalus krovimo greitis: 50 kW.

Su elektromobilių įkrovimo stotele šį elektromobilį įsikrausite:

3,7 kW įkrovimo stotele – per 19 valandų;

7,4 kW įkrovimo stotele – per 9 valandas 25 minutes;

su 11kW įkrovimo stotele – per 6 valandas.

Greituoju 50kw krovimo būdu 80 procentų baterijos talpą pasieksite per 1h 10 minučių.

Elektros sunaudojimas mišriu rėžimu tesiekia 177 Wh/km, o miesto gatvėse – tik 165 Wh/km.

Renault Zoe kaina

Renault Zoe kaina Lietuvoje prasideda nuo 32 265 eurų. Bet reikia nepamiršti, kad Lietuvoje šiuo metu perkant naują elektromobilį galima gauti net 5000 eurų kompensaciją, kas Renault Zoe kainą nuleidžia iki 27 265 eurų.

Prašymus elektromobilių kompensacinėms išmokoms gauti įsigijus naują elektromobilį galima pateikti nuo 2021 m. gegužės 17 d. 8.00 val. iki 2021 m. gruodžio 31 d. 12.00 val.  per informacinę sistemą APVIS. Daugiau informacijos:  https://www.apva.lt/kvietimas-pagal-priemone-elektromobiliu-isigijimo-fiziniams-asmenims-skatinimas-2/ 

Išvados

Elektromobilis Renault Zoe yra puikus kompatiškas miesto elektromobiliukas su itin geru nuvažiuojamų kilometrų skaičiumi. Tobulas miesto elektromobilis, kurį krauti tereikės turbūt tik kartą per savaitę ar netgi rečiau.

Šio elektromobilio minusas, kurį galbūt reikėtų apsvarstyti: lėtas greitojo krovimo greitis. Renault Zoe elektromobilis kraunasi tik iki 50 kW greičiu, kas ilgas keliones Lietuvoje jau gali šiek tiek apsunkinti. Net ir pilnos baterijos nepakaks nuvykti nuo Vilniaus iki Klaipėdos (400km šis elektromobilis gali nuvykti tik miesto sąlygomis), tad vienas sustojimas jau neišvengiamai reikalingas, o jis gali užtrukti iki valandos ar ilgiau. Tad prieš perkant tokį elektromobilį tiesiog apsvarstykite kaip dažnai leidžiatės į ilgas keliones ir tiesiog turėkite omenyje, kad ilgose kelionėse tiesiog teks truputį labiau paplanuoti kur sustoti, kiek laiko krautis ir t.t. Bet jeigu tai netrukdo prancūzams, kurie gyvena keliskart didesnėje teritorijoje, turbūt nesumaišys ir lietuvaičiams.

Nepaisant to, Renault Zoe yra vienas sėkmingiausių elektromobilių pasaulyje iki 2021 metų. Tikėkimės, kad Renault nenustos tobulinti savo elektromobilių ir greitu metu pamatysime, ne tik hečbekus, bet ir sedanus ar elektrinius Renault SUV su 500km nuvažiuojamu atstumu ir 150 kW ar didesniu krovimo greičiu.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.