Už švarią Lietuvą

Sveiki atvykę į Voltlab pasaulį, kur mes skatiname netaršų transportą ir žaliąsias technologijas! Europos Sąjunga ir visas pasaulis jau prieš kelerius metus pasirinko žaliąjį kursą, kuris nulems didžiules investicijas į atsinaujinančius elektros gamybos būdus ir CO2 mažinimo strategijoje elektrinis transportas yra itin aktuali ir svarbi sudedamoji dalis. Mes norime, kad Lietuva neatsiliktų naujose technologijose, adaptuotųsi naujame elektriniame pasaulyje, o tuo pačiu sutaupytų pinigų išlaidoms krauti elektromobilius, juos eksploatuoti ir tiesiog džiaugtis netaršiu, greitu, smagiu elektriniu važiavimu. Jau 2025 metais Lietuvoje elektrinis transportas taps norma, o nuo 2030 metų matysime vis mažiau ir mažiau taršių naujų dyzelinių ar benzininių automobilių savo gatvėse. Elektromobiliai bus ne tik asmeninio naudojimo, bet elektriniai bus autobusai, šiukšliavežiai, statybų transportas, motociklai, netgi laivai ir keltai. Argi nebūtų smagu iš Klaipėdos į Smiltynę keltis elektriniu keltu - tai jau nėra tokia fantazija mums artimoje Norvegijoje. Lietuvoje vis daugiau investuojama į vėjo energetiką, o saulės kolektorius naudoja jau ne vienas tūkstantis namų ūkių ir netgi daugiabučių. Elektrinis transportas yra labai svarbi dedamoji dalis, kad mes ne tik gamintume švarią energiją, bet ir naudotumėme tą švariąją elektrą savo transporte. To pasekoje mūsų miestų gatvės ir kiemai taps švarūs kaip Punios šilo takeliai. Lietuva turi ne tik vytis Europos Sąjungos lyderes kaip Daniją ar Švediją, bet pati būti lydere, inicijuoti naujas žaliąsias idėjas ir būtų pavyzdžiu kaimynams bei visam pasauliui. Mes esame už švarią Lietuvą ne po 20 metų, bet čia ir dabar.

Elektromobilis piešinėlis
Švarus pasaulis

Elektromobiliai Lietuvoje

Elektromobiliai Lietuvoje kol kas sudaro tik labai mažą asmeninio transporto parko dalį, bet mes turime siekti, kad elektromobiliai taptų priimtina alternatyva, o jau po kelerių metų taptų norma ir elektromobiliai būtų sutinkami kiekvienoje Lietuvos gatvėje.

Turime skatinti švaraus transporto idėją – ar tai būtų motociklai, ar tai autobusai ar netgi paštomobiliai – visos šios transporto priemonės gali būti elektrinės.