Elektromobilis ir krovimo kabelis

Ką verta žinoti apie elektromobilius

Volvo XC40 Recharge elektromobilis
1053 views 0 komentarus

Šiuo metu ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje itin sparčiai populiarėjant elektromobiliams, daugeliui kyla klausimas: o gi ką verta žinoti apie elektromobilius?

Nors pirmieji elektromobiliai dar buvo išrasti 20 amžiaus pradžioje, prie jų šiek tiek buvo grįžtč ir praeito amžiaus pabaigoje, elektromobiliai labiausiai išgarsėjo juos pradėjus kurti garsiąjai Tesla kompanijai iš JAV.

Nors pradžioje elektromobiliai nekėlė daug pasitikėjimo dėl greitai nusidėvinčių baterijų, mažo maksimalaus greičio ar net pernelyg mažos jų talpos, šiuo metu elektromobiliai yra taupūs, nuvažiuojantys virš kelių šimtų kilometrų ir greičiu stebinantys visus dyzelinių variklių gamintojus. Ką jau kalbėti apie Tesla Model S Plaid pagreitėjimą iki 100km/h per 1.9s.

Šiuo metu rinkoje jau galima rasti virš kelių šimtų elektromobilių modelių ir jau praktiškai visi senieji automobilių gamintojai turi savo atskiras elektromobilių flotiles.

Taigi ką verta žinoti apie elektromobilius ir kokių įdomių faktų yra elektromobilių pasaulyje.

Pigus elektromobilių išlaikymas

Elektromobilis Lightyear One

Elektromobilis Lightyear One

Elektromobiliai turi elektrinius variklius, tad juose yra net keletą kartų mažiau judančių detalių nei dyzeliniame ar benzininiame variklyje.

To pasekoje elektriniai varikliai genda daug rečiau ir jų priežiūra yra daug pigesnė: pamirškite apie alyvos keitimą du kartus per metus. To daryti nebereikės.

Elektromobiliuose įdiegtos naujausios inžinerinės ir operacinės sistemos, kas padeda elektromobilį valdyti optimaliausiu būdu ir padeda mažiau jį patį nudėvėti.

Nors šiuo metu elektromobilių kainos yra aukštesnės už dyzelinių modelių, tačiau kelerių metų išlaikymo kaštai tą kainos perviršį pilnai atperka.

Elektromobilius pigu įkrauti

Elektromobilio įkrovimo stotelė garaže

Elektromobilio įkrovimo stotelė garaže

Elektromobiliai įkraunami elektra, o ji šiuo metu yra daug pigesnė nei benzinio ar dyzelio kainos.

Mes paruošėme išsamų straipsnį apie elektromobilio įkrovimo kainą, skaitykite čia: Kiek kainuoja įkrauti elektromobilį?

Elektromobilius šiuo metu galime krautis netgi nemokamai prie kai kurių prekybos centrų ar valstybės elektromobilių stotelių.

Pigiausias būdas elektromobilį krautis yra namuose su elektromobilio stotele: 100km gali kainuoti apie 4 eurus. O ką jau kalbėti apie variantą, jeigu turite nuosavą saulės elektrinę. Tuomet kaina krenta iki euro ar žemiau.

Elektromobiliai nuvažiuoja virš kelių šimtų kilometrų

Mercedes-Benz EQE elektromobilis

Mercedes-Benz EQE elektromobilis

Vienas stipriausių mitų yra tai, jog elektromobiliai tenuvažiuoja apie šimtą kilometrų, o kartais ir mažiau.

Tai galbūt būtų tiesa apie itin senus elektromobilius kaip dešimties metų senumo Nissan Leaf, tačiau naujausi modeliai nuvažiuoja virš 500 kilometrų ir daugiau.

Esame paruošę Jums sąrašą daugiausiai nuvažiuojančių elektromobilių: Daugiausiai nuvažiuojantys elektromobiliai.

Elektromobiliai yra itin saugūs

Fisker Ocean elektromobilis

Fisker Ocean elektromobilis

Šiuo metu saugiausių automobilių sąrašo viršuje būtent ir stovi Tesla elektromobiliai.

Elektromobiliai turi naujausias operacines sistemas, kurios užtikrina didžiausią saugumą – automatinio stabdymo funkcijos, kamerų stebėjimo funkcijos ir t.t.

Ką jau kalbėti ir apie artėjančią autonominių automobilių revoliuciją, kurioje pirmauja Tesla kompanija. Jau kelerių metų bėgyje turėsime pilnai automatiškai važiuojančius elektromobilius.

Šiuo metu rinkoje jau yra virš kelių šimtų elektromobilių modelių

Elektromobilis Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid

Kone kiekvienas automobilių gamintojas turi savo elektromobilių modelių flotilę ir modelių skaičius kasmet tik auga.

Šiuo metu turime įvairiausių VW elektromobilių, Audi, Volvo, Tesla, Mercedes ir kitų kompanijų.

Įvairiausi elektromobiliai, kurie nuvažiuoja bent 300-400 kilometrų yra tiesiog užplūdę rinką ir pasirinkimas jau itin platus.

Rinkoje rasime elektrinių visureigių, sedanų, komfortiškų mažylių kaip Fiat 500e ir daugelį kitų variantų, kurie tinka įvairiausiom gyvenimo ir šeimos situacijoms.

Elektromobiliai gali greitai įsikrauti

Elektromobilis Hyundai Kona

Elektromobilis Hyundai Kona

Elektromobilius kraunant namuose, be abejo, užtruksime kelias valandas, tačiau ilgoje kelionėje pravers greitojo įkrovimo stotelės, kurių Lietuvoje vis daugiau, o LT vyriausybės planai iki 2026 metų yra itin ambicingi: turėsime virš tūkstančio įkrovimo stotelių.

Šiuo metu Lietuvoje greičiausiai įkrovimo stotelė gali krauti 350 kW galia, o 150 kW stotelių taip pat randama vis daugiau.

Tesla kompanija jau turi ir savo Supercharger stoteles ties Kaunu: Tesla Supercharger Lietuva.

Greičiausiai įsikraunantys elektromobiliai 100km įsikrauna per kelias ar keliolika minučių ir kelionę galima tęsti itin greitai (tik spėk užsisakyt kavos).

Turime Jums parengę sąrašą greičiausiai įsikraunančių elektromobilių: Greičiausiai įsikraunantys elektromobiliai.

Elektromobiliai sparčiai populiarėja

Tesla įkrovimo stotelė

Tesla įkrovimo stotelė

Šiuo metu, t.y. 2022 metais, elektromobilių pardavimas nuo visų automobilių pardavimų sudaro apie 12 procentų, kas dar prieš kelerius metus atrodė praktiškai kaip tolimas sapnas. Po kelerių metų elektromobilių pardavimai sudarys apie pusę visų parduodamų automobilių.

Šiuo metu elektromobiliai populiarėja ne tik Europoj ar JAV, bet ir Kinijoj, kur jų yra pagaminama daugiausiai.

Elektromobiliai itin populiarūs Norvegijoje (sudaro du trečdalius visų naujų automobilių), Švedijoje, Nyderlanduose, Šveicarijoje ir kitose vakarų valstybėse.

Taip pat reikia turėti omenyje, jog Europos Komisija pritarė naujam įstatymui, jog nuo 2035 metų ES turėtų parduodami tik elektromobiliai, tad teliko keliolika metų.

Elektromobilių subsidijos Lietuvoje

Elektromobilis Toyota bZ4X

Tam, kad spartintį elektromobilių pardavimus Lietuvoje, Lietuva įvedė subsidijas, kurias gali gauti visi fizinys asmenys.

Perkant naują elektromobilį gausite net 5000 eurų subsidiją, o perkant dėvėtą elektromobilį gausite 2500 eurų.

Tad jeigu svarstote įsigyti elektromobilį, galite drąsiai braukti nuo kainos šias sumas, kurios itin sumažins Jūsų kaštus.

Išvados

Elektromobilių populiarumas ir jų augimas Lietuvoje yra tiesiog neišvengiamas.

Rinkoje turėsime vis daugiau jų modelių ir vis daugiau jų pasieks mūsų vietinius salonus ar dėvėtų automobilių rinkas.

To pasekoje turėsime daug švaresnes gatves, aplinką, o tuo pačiu galėsime sutaupyti pinigų savo transporto priemonių išlaikymui.

Jeigu turite klausimų dėl elektromobilių, kreipkitės, visada Jums padėsime.

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.