Elektromobilis ir krovimo kabelis

Volvo elektromobiliai

Volvo C40 Recharge
8227 views 0 komentarus

Volvo kompanija buvo viena pirmųjų pasaulyje, kuri paskelbė, jog jie nebegamins vien tik benzininių ar dyzelinių modelių, o pilnai pereina į hibridų ir elektromobilių gamybą, o šiuo metu rinkoje yra pristatyti dar du nauji Volvo elektromobiliai.

Lietuvoje jau visi senai žino, jog Volvo visiems asocijuojasi su kokybe, saugumu ir stiliumi. Volvo mūsų rinkoje yra užsitarnavus tik geriausią reputaciją ir yra ypatingai vertinami automobiliai.

Šiuo metu Volvo kompanija yra viena ambicingiausių senųjų automobilių gamintojų, nes dar prieš keletą metų nesispyriojo ir kryptingai investavo į naujų elektromobilių gamybą. To pasekoje jau šiuo metu Volvo geba rinkai patiekti gerus, kokybiškus modelius ir už tikrai protingą kainą.

Reikia nepamiršti ir itin stilingų ir ganėtinai populiarių Polestar elektromobilių, kurie taip pat yra Volvo kompanijos dalis.

Volvo kompanija taip pat daug investuoja ir į gamtos apsaugą, klimato kaitos apsaugą – jų elektromobilių salonuose naudojama tik dirbtinė oda.

Šiuo metu rinkoje yra 2 Volvo Recharge elektromobiliai su dviem variacijom, bei naujasis Volvo EX 90 elektromobilis, tad juos ir apžvelkime.

Volvo C40 Recharge elektromobilis

Volvo C40 Recharge yra naujasis Volvo kompanijos SUV elektromobilis.

Volvo C40 Recharge

Volvo C40 Recharge

Nuvažiuojamas atstumas: 340 km

Baterija: 67 kWh

Elektros sąnaudos 100km: 20 kW

Maksimalus įkrovimo greitis: 133 kW

Maksimalus greitis: 160km/h

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 7.4 s

Volvo C40 Recharge Twin Pure Electric elektromobilis

Greitesnis, stiprenis, galingesnis modelis.

Nuvažiuojamas atstumas: 350 km

Baterija: 75 kWh

Elektros sąnaudos 100km: 21 kW

Maksimalus įkrovimo greitis: 151 kW

Maksimalus greitis: 180km/h

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 4.7 s

Volvo XC40 Recharge elektromobilis

Volvo XC40 Recharge yra didesnysis C40 Recharge brolis su gan panašiomis specifikacijomis.

Volvo C40 Recharge

Nuvažiuojamas atstumas: 335 km

Baterija: 67 kWh

Elektros sąnaudos 100km: 20 kW

Maksimalus įkrovimo greitis: 133 kW

Maksimalus greitis: 160km/h

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 7.4 s

Volvo XC40 Twin Recharge elektromobilis

Greitesnis, galingesnis, vikresnis modelis.

Nuvažiuojamas atstumas: 340 km

Baterija: 75 kWh

Elektros sąnaudos 100km: 22 kW

Maksimalus įkrovimo greitis: 151 kW

Maksimalus greitis: 180km/h

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 4.9 s

Volvo EX90 elektromobilis

Apie šį elektromobilį kol kas yra mažiausiai informacijos, nes į rinką jis turėtų būti išleistas tik 2023 metais, tačiau iš turimų duomenų matosi, jog tai bus ambicingiausias Volvo elektromobilis su itin geru nuvažiuojamu atstumu.

Nuvažiuojamas atstumas: 576 km

Volvo elektromobiliai: pliusai ir minusai

Pliusai:

  1. Dizainas. Dėl stiliaus nesiginčajama, bet mums asmeniškai tai yra vienas stilingiausių elektromobilių rinkoje, ir kompanija eilinį kartą nenuvylė. Tai elektromobilis garantuojantis gerą statusą. Volvo EX90 išsiskiria ypatingai futuristišku drąsiu dizainu. Volvo elektromobilis – stilingas, stiprus, veržlus.
  2. Saugumas. Volvo automobiliai jau seniai garsėja ypatinga kontrole saugumo klausimais ir šiuo aspektu jie nuolaidų nedaro. Šių elektromobilių viduje esanti programinė įranga garantuoja geriausią pagalbą kelyje stengiantis išvengti kliūčių, laikytis tarp kelio juostų ir t.t.
  3. Aplinkai draugiškas interjeras. Ypatingai svarbu, jog šiuo metu kompanijos keičia savo gamybos procesus atsižvelgiant į aplinką ir gyvūnų išnaudojimą.

Minusai:

  1. Nuvažiuojamas atstumas. Nesupraskite neteisingai: 330km užteks Jums kone 99 procentų Jūsų kelionių Lietuvoje, bet jau kelionė nuo Vilniaus iki Palangos su vienu įkrovimu nėra garantuota. Šiuo metu daugelis kompanijų stengiasi jau pristatyti elektromobilius, kurie nuvažiuoja bent 500 kilometrų: daugiausiai nuvažiuojantys elektromobiliai. Nors Volvo kompanija elektromobilių žaidime pasirodė gan anksti, bet turbūt nėra taip lengva už įkandamą kainą rinkai patiekti daug nuvažiuojantį elektromobilį, ir jau Tesla Model Y šie Volvo elektromobiliai tikrai konkurencijos nesudarys. Visai kita kalba yra apie naująjį Volvo EX90 – tai turbūt bus populiariausias Volvo elektromobilis, nes jo nuvažiuojamas atstumas gėdos tikrai nedaro.
  2. Maksimalus įkrovimo greitis. Turint omenyje, jog automobilių pasaulyje Volvo visada būdavo priekyje su geriausiomis technologijomis, truputį keista, jog į rinką jie nepateikė modelio, kuris kraunasi bent 150 ar 200 kW galia. 133 kW tikrai nėra blogai, bet tai nėra ambicinga. Įdomu kokias bus Volvo EX90 įkrovimo galia, jeigu tai sieks bent 150 kW – bus gerai.
  3. Vidaus ekranas. Šiuo metu rinkoje visuose elektromobiliuose dominuoja vis didesni ir didesni valdymo ekranai: ir nenuostabu, po Teslos sėkmės – visi nori tokių pačių. Bet Volvo kompanija visgi pasirinko ganėtinai mažą valdymo ekraną, kuris labiau primena ekranus esančius senesniuose dyzeliniuose modeliuose.

Išvados

Volvo kompanija kuria tikrai gražius ir stilingus elektromobilius, bet truputį pasigendama elektromobilumo ambicijos visuose modeliuose. Volvo Recharge modeliai gali įveikti 350 km – tai būtų gera naujiena 2018 metais, bet ne 2022 metais, kai daugelis gamintojų ir netgi BMW ar Mercedes jau į rinką stengiasi pateikti 500-700 km nuvažiuojančius modelius. O kur dar didesnės Tesla Cybertruck ar Lucid kompanijos ambicijos? Situaciją šiek tiek gelbėja Volvo EX 90 ambicija, bet norėtųsi, kad jau visi modeliai galėtų įveikti bent 450 kilometrų.

Volvo elektromobiliai tikrai patiks Volvo kompanijos fanams ir gerbėjams, bet ar su tokiom specifikacijom jie sugebės konkuruoti su VW, Kia, Nissan, Tesla ar kitų kompanijų elektromobiliais – sunku pasakyti.

Smagu matyti, jog naujasis EX 90 modelis turi jau gerokai aukštesnes ambicijas, tad tikimės, kad ateityje turėsime tik tokius ir dar daugiau nuvažiuojančius elektromobilius Volvo salonuose.

 

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.