Elektromobilis ir krovimo kabelis

Daugiausiai kilometrų nuvažiuojantys elektromobiliai

Elektromobilis Lucid Air Grand Touring
17462 views 0 komentarus

Range anxiety buvo ir yra rimta ir reali problema elektromobilių pasaulyje, ypatingai, kai elektromobiliai nuvažiuodavo iki 200-300 kilometrų, o prastu ir šaltu oru ir gerokai mažiau – tad kokie yra daugiausiai kilometrų nuvažiuojantys elektromobiliai? Range anxiety net tiksliai nesiverčia į Lietuvių kalbą, bet pažodinis ir kontekstinis vertimas būtų „nuvažiuojamo atstumo baimė”.

Pirmieji Nissan Leaf elektromobiliai nuvažiuodavo apie 120 kilometrų, o šaltomis Lietuvos žiemomis nuvažiuojamas atstumas krisdavo iki 80-70 kilometrų, o kur dar baterijos nusidėvėjimas? Galiausiai su naudotu Nissan Leaf Šv. Kalėdų dieną nuvažiuojamas atstumas gali nukristi ir iki 50 kilometrų, o tai jau sukelia ir papildomų problemų ir galvos skausmo. Mes naudotų Nissan Leaf problemas ir iššūkius jau aptarėme praėjusiame straipsnyje: Naudotas Nissan Leaf.

Tačiau naujausios technologijos ir ypatingai didelis Tesla kompanijos įdirbis privertė pasitempti ir daugelį kitų automobilių gamintojų, vis mažiau matome naujai išleidžiamių elektromobilių, kurių nuvažiuojamas atstumas mažesnis nei 300 kilometrų, o daugelis jau taikosi ir į 500 ar 600 kilometrų. Patys drąsiausi kūrėjai jau pristato būsimus modelius, kurie galės nuriedėti net ir iki 1000 kilometrų. Range anxiety taps praeities reliktu.

Šiame straipsnyje apžvelgsime modelius, kuriuos jau realiai galima įsigyti ir jie nėra numatyti ateities modeliai 2025 metais ar vėliau. Ne visus šiuos elektromobilius yra lengva nusipirkti tiesiogiai Lietuvoje ir netgi lietuviams įsigyjant Tesla elektromobilius tenka šiek tiek pasukti galvą, tačiau tikėkimės, kad labai greitu metu Lietuvoje bus lengva rasti ne tik Ford Lightning, Rivian, bet ir Lucid elektromobilius, o Tesla kompanija galbūt net turės ir oficialų biurą.

Didžiausią atstumą nuvažiuojantys elektromobiliai

1. Lucid Air Dream Edition – 825 kilometrai

Elektromobilis Lucid Air Grand Touring

Lucid kompanija nėra naujas žaidėjas elektromobilių pasaulyje, tačiau elektromobilių realios gamybos pasaulyje Lucid elektromobiliai vis dar yra naujiena. 2022 metų pirmąjį ketvirtį Lucid kompanija pagamino dar tik apie 400 elektromobilių ir gamybos procesas dar tik įsibėgėja.

Tai puikaus futuristiško dizaino elektromobilis su pribloškiančiu nuvažiuojamu atstumu – net ne visi dyzeliniai automobiliai tiek nuvažiuoja su pilnu baku. Šio elektromobilio didžiausias minusas? Kaina. Lucid Air Dream Edition bazinio modelio kaina prasideda nuo 146 000 eurų, tad tikrai dar ilgą laiką šie modeliai bus visiškai prabangos prekė skirta tik turtingiausiems klientams.

2. Tesla Model S Dual-Motor AWD – 648 kilometrai

Elektromobilis Tesla Model S Plaid

Tesla Model S yra pirmasis elektromobilis pasaulyje, kuris buvo greitas, patogus, nuvažiuojantis daug, įsikraunantis greitai ir gan prieinamos kainos. Tai buvo ir iki šiol yra itin populiarus modelis Norvegijoje ir kitose Vakarų valstybėse. Jų nėra pagaminama tiek daug kaip Tesla Model 3 ar elektromobilių Tesla Model Y, bet tai vis tiek yra mylimas ir perkamas elektromobilis.

3. Tesla Model 3 Long Range Dual-Motor AWD – 580 kilometrų

Tesla model 3

Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog bazinis Tesla Model 3 nuvažiuojamas atstumas skiriasi nuo LONG RANGE modelio. Long Range modelis turi didžiausią nuvažiuojamą atstumą Tesla Model 3 flotilėje.

Tai yra kone pigiausias elektromobilis šiame sąraše, o taip pat ir kone efektyviausias (mažiausios elektros sąnaudos per 100km). Tai komfortabilus, greitas ir ypatingai populiarus elektromobilis visame pasaulyje.

Lietuvoje galima rasti vis daugiau ir daugiau naudotų Tesla Model 3 modelių už vis prieinamesnę kainą.

4. Tesla Model X Dual-Motor AWD – 560 kilometrų

Elektromobilis Tesla Model x

Tesla Model X šiuo metu yra didžiausias Tesla kompanijos elektromobilis, kurį jau kitais metais pralenks Tesla Cybertruck. Verta paminėti, jog Tesla Cybertruck aukščiausios komplektacijos modelis galės nuvažiuoti apie 800 kilometrų, tad tai taps rimtu konkurentu Lucid Air Dream elektromobiliui pagal nuvažiuojamą atstumą.

Tesla Model X yra ypatingai mylimas šeimų elektromobilis, kuris talpina didesnius krovinius, turi itin išskirtines galines duris, o greičio ir vikrumo jam pavydėtų ir sportiniai Porsche automobiliai.

5. Mercedes-Benz EQS 450 – 555 kilometrai

Elektromobilis Mercedes EQS 450+

Pagaliau priėjome ir prie europiečių elektromobilių. Mercedes kompanija yra pasiryžus gan stipriai investuoti į elektromobilių gamybą ir greitu metu išleis ne vieną naują elektromobilių modelį. Stiprios ambicijos matomos ir čia: virš 500 kilometrų nuvažiuojamas atstumas tikrai nedaro šiam vokiečių gamintojui. Yra kalbų ir užuominų, jog Mercedes greitu metu bandys gaminti elektromobilius, kurie galės nuriedėti ir virš 700 kilometrų. Tereikia tik palinkėti kuo didžiausios sėkmės.

6. Tesla Model Y Long Range Dual-Motor AWD – 528 kilometrai

Elektromobilis Tesla Model Y

Tai jau net ketvirtasis Tesla elektromobilis šiame sąraše ir nieko čia keisto. Jie pirmieji pradėjo ypatingai daug investuoti į baterijų gamybą, efektyviausią automobilio inžineriją ir kitas sritis, kurios reikalinga sukurti greitus, efektyvius elektromobilius.

Tesla Model Y populiarumas tiesiog sprogo visame pasaulyje ir šiuo metu jie parduodami kaip karštos bandelės. Užsisakant naują Tesla Model Y gali tekti laukti net iki kitų metų, nes paklausa yra milžiniška visame pasaulyje. Tikėkimės, kad Giga Berlin padės padidinti pasiūlą.

Tesla Model Y yra šiek tiek didesnis už Tesla Model 3 ir yra puikiai tinkamas šeimoms, ilgoms kelionėms ir greitam manevravimui mieste.

7. BMW iX xDrive50 – 518 kilometrų

Elektromobilis BMW iX M60

BMW iX yra nauja BMW elektromobilių linija su ambicingais planais. Bus išleista keletas BMW elektromobilių su puikiomis komplektacijomis ir specifikacijomis. BMW automobiliai yra itin populiarūs Lietuvoje, įdomu ar bus populiarūs ir elektromobiliai. BMW i3 mažasis  elektromobilis buvo gan populiarus, tad tikėkimės, kad panaši sėkmė laukia ir  šios naujos elektromobilių linijos.

BMW iX linija puikiai papildo taip mylimų SUV automobilių flotilę ir puikiai išplečia elektromobilių pasirinkimo ratą.

8. Ford F-150 Lightning – 512 kilometrų

Ford F150 Lightning elektrinis visureigis

Sunku net nusakyti kiek populiarus yra Ford F150 truck’as Amerikoje. Tai yra populiariausias automobilis jau keletą dešimtmečių ir šį milžiną sutikti gatvėje nėra jokia nuostaba. Lietuvoje truck’ai nėra gan populiarūs, bet naujasis elektrinis Ford 150 Lightning šią nuomonę gali pakeisti.

Pagal naujausias apžvalgas šis elektrinis visureigis buvo įvertintas ypatingai gerai: patogus, galima įkrauti elektrinius įrankus (nes šis modelis turi net keletą rozečių), didelis (turi turbūt didžiausią priekinę bagažinę ‘frunk‘ visoje rinkoje) ir t.t. ir pan.

Ford labai tikisi, jog jai pavyks įtikinti senuosius truck’ų savininkus pereiti į naująjį elektromobilių pasaulyje (reikia turėti omenyje, jog elektrinis modelis važiuoja pigiau nei dyzelinis) ir taps itin populiaru. To tikimės ir mes.

9. Rivian R1S – 500 kilometrų

Rivian elektrinis visureigis

Šis naujasis gražuolis dar tik skinasi kelią elektromobilių pasaulyje ir kol kas šiuo metu daugiau yra pagaminta jo brolio Rivian R1T modelio, tačiau Amerikos gatvėse jau buvo pastebėtas ir ne vienas Rivian R1T modelis.

Dėl dizaino nesiginčajama – bet tai turbūt vienas stilingiausių džipų šiuo metu esančių rinkoje.

Rivian kompanija turi ypatingai ambicingus planus ir labai tikimės, kad jie realizuosis, nes šiuo gražuolių tikimės kuo daugiau ir mūsų keliuose. Lietuvoje kol kas neturime šių elektromobilių, bet tikėkimės, jog greitu metu jie pasieks ir mus.

Rivian R1T yra itin talpus, greitas, daug nuvažiuojantis, futuristinis elektromobilis – pritaikyta visiems skoniams.

10. Kia EV6 Long Range rear-wheel drive – 496 kilometrai

Elektromobilis Kia EV6

Mūsų sąrašą užbaigia ypatingai stilingas naujasis KIA kompanijos elektromobilis: EV6.

KIA kompanija elektromobilių pasaulyje nėra naujokė ir jau yra išleidusi itin sėkmingą Kia Niro modelį.

KIA EV6 yra puikus manevringas miesto elektromobilis, kuris tikrai Jūsų nenuvils ir ilgose kelionėse link Palangos ar Nidos.

Kokį elektromobilį įsigyti?

Šiuo metu naujausi elektromobilių modeliai tikrai nėra pigūs ir jų kainos su dyzeliniais modeliais turėtų susilyginti maždaug 2025 – 2027 metais.

Kas yra gerai – kad naujieji elektromobiliai jau tikrai nuvažiuoja daug ir ilgos kelionės taps lengvos ir nereikės per daug sukti galvą, kur įsikrauti, kur rasti tinkamą elektromobilio stotelę ir t.t. ir panašiai. O turint elektromobilio stotelę namuose, važinėjimas elektromobiliu kasdien mieste taps visiškai paprastas.

Skaičiuojant kokį elektromobilį įsigyti, daugelis pasitelkia gan paprastą formulę: elektromobilio kainą dalija iš nuvažiuojamo atstumo ir gauni sumą, kurią sumoki už vieną elektromobilio kilometrą. Tai tam tikra naujai išvesta formulė, kuri nurodo už kokią kainą gali įsigyti pigiausią daug nuvažiuojantį elektrombilį – kur vienas kilometras kainuoja pigiausiai.

Šiuo metu visose formulėse praktiškai laimi Tesla Model 3 Long Range modelis, nes jo vieno kilometro kaina yra pati mažiausia. Nors šis modelis nėra pirmoje vietoje tarp didžiausią nuvažiuojamą atstumą turinčių elektromobilių, tačiau atsiminkite, jog Lucid Air Dream kainuoja virš 140 000 eurų, naujasis Tesla Model 3 Long Range apie 54 000 eurų – kone trigubai mažiau.

Tikėkimės, jog greitu metu (2024-2025 metais) naudoti Tesla Model 3 modeliai Lietuvoje atpigs iki 20 000 – 30 000 eurų ir taps prieinamesni vis didesnei visuomenės daliai.

Linkime Jums sėkmės elektromobilumo pasaulyje ir jeigu turite klausimų, visada esame pasiruošę Jums padėti.

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.