Elektromobilis ir krovimo kabelis

Kodėl Norvegijoje tiek daug elektromobilių?

Įkrovimo stptelė Charge Amps 22 kW dvivietė
262 views 0 komentarus

Norvegijos, kaip pasaulinės lyderės elektromobilių (EV) diegimo srityje, statusą galima paaiškinti įvairiapusiu požiūriu, apimančiu vyriausybės politiką, ekonomines paskatas ir kultūrinius veiksnius. Pateikiame dešimt priežasčių, paaiškinančių Norvegijos sėkmę elektromobilių srityje.

Elektrinis visureigis Ford F150 Lightning

1. Vyriausybės paskatos. Norvegijoje taikomos įvairios lengvatos, įskaitant atleidimą nuo mokesčių, pirkimo mokesčių netaikymą ir mažesnius kelių mokesčius elektromobilių savininkams, todėl elektromobiliai tampa finansiškai patrauklūs. Tokios paskatos siūlomos ir Lietuvoje, bet kadangi nauji elektromobiliai vis dar kainuoja gerokai virš 30-40 tūkstančių eurų, vidutiniam Lietuviui tokios paskatos nėra pakankamos.

2. Dideli mokesčiai vidaus degimo varikliais varomoms transporto priemonėms. Norėdama atgrasyti nuo benzininių ir dyzelinių automobilių pirkimo, Norvegija šioms transporto priemonėms taiko didelius mokesčius, todėl elektromobiliai tampa ekonomiškai naudingesniu pasirinkimu.

3. Nemokamas įvažiavimas į mokamus kelius. Norvegijoje elektromobiliai gali nemokamai važiuoti mokamais keliais, keltais ir savivaldybių automobilių stovėjimo aikštelėmis, todėl dar labiau sumažėja elektromobilių įsigijimo išlaidos.

4. Investicijos į įkrovimo infrastruktūrą. Norvegija daug investavo į elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, užtikrindama, kad įkrovimo stotelės būtų prieinamos ir patogios, todėl sumažėja nerimas dėl elektromobilių ridos. Šiuo metu Lietuvoje planuojama iki 2026 stipriai išplėsti elektromobilių stotelių tinklą, tad tai padės sumažinti šį nerimą ir mūsų keliuose.

5. Aplinkosauginis sąmoningumas. Didelis kultūrinis dėmesys aplinkos apsaugai ir tvarumui paskatino Norvegijos vartotojus rinktis ekologiškesnes transporto priemones.

6. Naftos išteklių reinvestavimas. Nepaisant to, kad Norvegija yra viena didžiausių naftos eksportuotojų, ji dalį savo naftos išteklių investuoja į atsinaujinančiosios energijos projektus, įskaitant elektromobilių subsidijas, taip parodydama, kad yra įsipareigojusi siekti ekologiškesnės ateities.

7. Ankstyvas pritaikymas. Norvegija buvo viena pirmųjų šalių, pradėjusių naudoti elektromobilius, ir sukūrė brandžią rinką, kurioje vartotojai gali rinktis iš plataus elektromobilių asortimento. Populiariausi automobiliai šiuo metu Norvegijoje yra Tesla, bet Norvegija dažnai tampa rinka išbandyti naujus elektromobilius, o kiniški elektromobiliai Norvegijoje taip pat jau nebėra naujiena.

8. Galimybė naudotis autobusų juostomis. Elektromobilių vairuotojams leidžiama naudotis autobusų juostomis, todėl gerokai sutrumpėja kelionės į darbą ir atgal laikas perpildytose vietovėse, o tai yra praktinis elektromobilių privalumas.

9. Nacionaliniai klimato tikslai. Norvegija užsibrėžė ambicingus klimato tikslus, įskaitant siekį iki 2030 m. tapti neutralia anglies dioksido atžvilgiu. Vyriausybė įsitikinusi, kad elektromobilių naudojimo skatinimas yra svarbus žingsnis siekiant šių tikslų.

10. Viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas. Norvegijos vyriausybė ir privatusis sektorius glaudžiai bendradarbiauja skatindami elektromobilių naudojimą, įskaitant partnerystę su elektromobilių gamintojais ir energetikos įmonėmis.

Išvada: Elektromobiliai Norvegijoje

Išsami Norvegijos elektromobilių diegimo strategija ne tik liudija jos įsipareigojimą aplinkosaugai, bet ir yra pavyzdys, kaip valstybės gali skatinti tvarią praktiką ir technologijas pasitelkdamos politiką, infrastruktūrą ir visuomenės dalyvavimą. Šis įvairiapusis požiūris pabrėžia vyriausybių lyderystės svarbą pereinant prie ekologiškesnių transporto sprendimų.

Po kelerių metų panašius rezultatus matysime ir Lietuvoje, nors be abejo, pasiekti 90 procentų elektromobilių dalį tarp visų parduodamų automobilių bus nelengva ir tai užtruks turbūt kone gerą dešimtmetį.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.