Elektromobilis ir krovimo kabelis

Greičiausiai įsikraunantys elektromobiliai

Elektromobilis Volkswagen ID3
498 views 0 komentarus

Viena didžiausių baimių pereinant nuo dyzelinių ar benzininių automobilių yra gerokai ilgesnis elektromobilių įsikrovimo laikas, palyginus su pilnu bako užpilimu, taigi kokie yra šiuo metu greičiausiai įsikraunantys elektromobiliai?

Šiuo metu didžiausias įsikrovimo greitis yra 350 kW, bet kai kurios laboratorijos šiuo metu jau bando sukurti baterijas, kurios galėtų įsikrauti apie 500 kW galia, o pasiekus apie 800 kW jau realiai būtų pasiekta automobilio kuro įsipilimo trukmė: įsikrauti elektromobilį užtruktų tiek pat, kiek ir įsipilti pilną baką kuro.

Šiame sąraše pateiksime maksimalius įsikrovimo greičius greito įkrovimo viešose stotelėse, o ne namuose su nuosava įsikrovimo stotele, kur įsikrovimo galia svyruoja tarp 3,6 kW iki 11 kW. Kai kurie biurai ar kompanijos turi 22 kW galios stoteles, o prie Lidl ar kitų prekybos centrų rasime iki 50 kW įkrovimo greitį.

Šiuo metu Lietuvoje turime labai nedaug įsikrovimo stotelių, kurių maksimali galia yra 350 kW, nes rinkoje šiuo metu yra tik vienas elektromobilis, kuris įsikrauna tokia galia, bet čia manome yra protinga investicija į ateitį, nes tokių elektromobilių su laiku daugės.

Tesla Supercharger prie Kauno Tesla elektromobilius įkrauna iki 250 kW galia.

Tad nors šiuo metu Lietuvoje nėra ypatingai daug įkrovimo stotelių, kurios įkrauna elektromobilius maksimaliomis įmanomomis galiomis, toks elektromobilis gali praversti ilgose kelionėse po Europą, o ir Lietuvos galingų elektromobilių stotelių tinklas tik augs, turint omenyje itin ambicingus valstybės planus iki 2026 metų.

Jeigu nesate susipažinę su elektromobilių įkrovimo stotelėmis, siūlome perskaityti šiuos du gidus:

  1. Elektromobilių įkrovimo gidas
  2. Kaip išsirinkti elektromobilio stotelę?

Šiuose giduose pateikiame daugiau informacijos kaip išsirinkti elektromobilių stotelę, į ką atkreipti dėmesį, kokiu greičiu įsikrauna elektromobilis, kada geriausia įsikrauti elektromobilį ir t.t.

Greičiausiai įsikraunantys elektromobiliai rinkoje 2022 metais

Porsche Taycan – 350 kW, maksimalus įkrovimo greitis*: 1040 km/h.

Elektromobilis Porsche Taycan Turbo S

Porsche Taycan šiuo metu yra visiškas rinkos lyderis jau keli metai iš eilės, nes jokia kita kompanija kol kas nesiryžta kurti elektromobilio, kuris įsikrautų tokiu greičiu.

Šiuo metu Lietuvoje ir Europoje 350 kW įkrovimo stotelės tokia galia gali įkrauti tik šį elektromobilį.

*maksimalus įkrovimo greitis – šį duomenį įtrauksime ir prie kitų elektromobilių, bet reikia turėti omenyje, kad tai yra momentinis ir ne visą įkrovimo laiką esantis maksimalus greitis. Įkrovimo greitis kinta pilnėjant baterijai ir ypatingai nukrenta pasiekus 80% talpą.

Audi e-tron GT Quattro – 265 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 1030 km/h

Itin ambicingas naujasis E-tron modelis turbūt priblokš daugelį savo sugebėjimais.

Įsikrovimo galia siekia net 265 kW, tad maksimalų įsikrovimo greiti gausite tik 350 kW stotelėje.

Maksimalus šio modelio greitis: 245 km/h (rekomenduojama tik Vokietijoje).

Tesla Model 3 Long Range Dual Motor – 250 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 900 km/h

Tesla model 3

Tesla model 3

Tesla kompanija šiuo metu apsiriboja 250 kW įkrovimo galia argumentuodama, jog didesnė įkrovimo galia šiuo metu labiau pakenkia nei padeda baterijai. Reikia turėti omenyje, jog didelė įkrovimo galia gali papildomai nudėvėti bateriją ir tam, kad užtikrinti saugią ir didelę įkrovimo galią reikalingos naujos baterijos architektūros, medžiagiškumai ir t.t. Tesla kompanija tikrai ties tuo smarkiai dirba ir galbūt greitu metu ir Tesla kompanija išleis elektromobilius besikraunančius 350 kW ar didesne galia.

Tesla elektromobiliai Lietuvoje gali įsikrauti jau esančiame Supercharger ties Kaunu, o 100 km esant geromis sąlygomis gali įsikrauti greičiau nei per 7 minutes.

Tesla Model 3 Long Range Performance – 250 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 850 km/h

Tesla-Model-3

Tesla-Model-3

Dar vienas Tesla kompanijos Model 3 variantas. Šis elektromobilis yra greičiausias Model 3 modelis, kuris iki 100km/h gali įsibėgėti per 3,6 sekundės.

Kia EV6 – 225 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 850 km/h

Elektromobilis Kia EV6 Standard Range 2WD

Kia kompanija šiuo metu tikrai nesnaudžia ir  į rinką išleidžia tikrai ambicingus elektromobilių modelius. 225 kW įkrovimo galia yra tikrai įspūdinga, o šio elektromobilio dizainą pamėgs tikriausiai daugelis elektromobilių entuziastų.

Hyundai IONIQ 5 Long Range – 221 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 850 km/h

Elektromobilis Hyundai IONIQ 5 Standard Range 2WD

Vienas stilingiausių elektromobilių mūsų keliuose gali pasigirti itin geromis specifikacijomis.

Visais ratais varomas gražuolis gali pasiekti 185 km/h greitį, o iki 100km/h įsibėgėja per 5,2 sekundės. O ir šio modelio kaina šiuo metu elektromobilių pasaulyje yra tikrai įkandama.

Mercedes EQS 580 4matic – 207 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 850 km/h

Elektromobilis Mercedes EQS 580 4MATIC

Mercedes kompanija įžengę į elektromobilių pasaulį truputį vėliau nei daugelis kompanijų, tačiau jie turi itin ambicingus planus. Pristatya jau net keletas naujų elektromobilių, kurie ne tik greitai įsikrauna, bet ir dauguma jų gali nuvažiuoti virš 500 kilometrų vienu įkrovimu. Smagu žiūrėti, jog šis patikimas vokiečių gamintojas pilnai neria į elektromobilių pasaulį.

BMW i4 M50 – 200 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 600 km/h

BMW i4 elektromobilis

BMW kompanija kaip ir Mercedes šiuo metu pristatė net keletą naujų elektromobilių modelių, o legendinio BMW i3 gamybą jau sustabdė, nes ruošiasi naujajam gamybos etapui. BMW kompanija greitu metu turės ištisą flotilę galingų elektromobilių, kurie galės pasigirti itin dideliu nuvažiuojamu atstumu.

Polestar 2 – 150 kW, maksimalus įkrovimo greitis: 550 km/h

Elektromobilis Polestar 2 Long Range Dual Motor

Šis švedų gražuolis daugelio elektromobilių bandytojų yra įvertintas ypatingai gerai dėl itin komfortabilaus valdymo ir stilingo dizaino.

Volkswagen ID. 3 Pro Performance – 130 kW, maksimalus įkrovimo greitis 490 km/h

elektromobilis VW ID3

Elektromobilis VW ID3

Šiuo metu visos Vokietijos automobilių gamintojos nesnaudžia ir pristato vieną po kito vis galingesnius elektromobilius. Volkswagen kompanija tikrai ne išimtis: neseniai pristatyti naujie VW ID Aero ir VW ID Buzz tikrai sujudins rinką.

VW ID3 yra puikus miesto elektromobilis, kuris tikrai nenuvils ir ilgose kelionėse. Įsikrovimo greitis tikrai užtikrina, jog prie elektromobilių stotelės neužtruksite per ilgai.

Išvados

Šiuo metu elektromobiliai tobulėja vos ne šviesos greičiu ir greitu metu elektromobilių pasiūla netgi viršys kitų automobilių skaičių.

2022 metais ir vėliau elektromobiliai bus puiki transporto priemonė ilgoms kelionėms ir mūsų praleidžiamas laikas ties elektromobilių stotele tik trumpės. Lietuvoje masiškai daugės viešų elektromobilių stotelių, o taip pat daugelis galės įsikrauti ne tik namuose, bet ir darbe, ar lankydamasis prekybos centre bei kine.

Vis didėjanti įsikrovimo galia įvairiuose modeliuose taip pat užtikrina, jog mūsų laikas yra vertinamas, o greitu metu net nespėsime ir kavos išgerti, nes elektromobiliai įsikraus greičiau nei trumpas „pit-stop’as”.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.