Elektromobilis ir krovimo kabelis

Tesla elektromobiliai

Elektromobilis Tesla Model S Plaid
15555 views 0 komentarus

Tesla elektromobiliai šiuo metu pasaulyje yra patys populiariausi ir tikrai pelnytai: jie turi ne tik patikimiausias baterijas, didžiausią nuvažiuojamą atstumą, bet ir patogiausią ir labiausiai išvystytą programinę įrangą.

Tesla kompanija yra kilus iš JAV, o jos vadovą Elon Musk žino turbūt kiekvienas asmuo, kuris kažkiek domisi naujausiomis inovacijomis ne tik elektromobilių srityje, bet ir kosmoso tyrimuose.

Dar 2008 metais Tesla kompanija išleido revoliucinį elektromobilį Tesla Roadster, kuris pagal kompanijos nuostatus turėjo tiesiog įrodyti tris dalykus:

  • Elektromobilis nėra kažkoks žaisliukas, kuris gali nuvažiuoti tik iki 100 km. Elektromobilis privalo turėti padorų nuvažiuojamą atstumą. Tesla Roadster geromis sąlygomis galėjo nuvažiuoti iki 400 kilometrų, kas tuomet atrodė praktiškai neįmanoma.\
  • Elektromobilis turi būti gražus ir patrauklus. Seniau elektromobiliai būdavo itin maži, nepatrauklūs, neaiškių formų ir t.t.
  • Elektromobilis neturi kainuoti tiek kiek supercars (itin greiti ir galingi automobiliai, kurių kainos prasideda kone nuo pusė milijono eurų). Tesla Roadster tuo metu kainavo apie 100 000 dolerių.

Tesla Roadster pasiteisinus ir įvykdžius gan gerus pardavimus, Tesla kompanija išleido dar du modelius: Tesla Model S ir Tesla Model X. Tai jau elektromobiliai skirti platesnei visuomenės daliai, nors jų kaina irgi prasidėdavo nuo maždaug 75 000 eurų.

Dar 2017 metais Tesla kompanija pristatė šiuo metu jau populiariausią Tesla: Tesla Model 3. Tai jau vidurinei klasei įperkamas elektromobilis, kuris šiuo metu parduodamos it karštos bandelės.

Tesla Model Y buvo jau sekantis žingsnis kuriant prieinamą elektromobilį visai šeimai: Tesla Model Y gali būt netgi septynvietis.

O kur dar revoliucinis ir abejingų nepaliekantis (myliu ar nekenčiu) Tesla Cybertruck? Tai elektrinis tankas ant ratų, kuris bus įperkamas plačioms auditorijoms.

Taipogi greitu metu turi pasirodyti ir antros kartos Tesla Roadster, kuris pagreitės iki 100km/h greičiau nei per 2 sekundes!

O pervežimų kompanijoms itin ateityje svarbius elektrinius vilkikus taip pat kurs ir Tesla.

2023 – 2025 metais tikimasi, jog Tesla pristatys ir Tesla Model 2 elektromobilį, kuris nuvažiuojamu atstumu nenusileis Tesla Model 3, bet tuo pačiu kainuos apie 25 000 eurų.

Visi naujieji Tesla elektromobiliai kraunasi net 250 kW greičiu, kas garantuoja itin greitą įsikrovimą Tesla įkrovimo stotelėse.

Panagrinėkime visų Tesla elektromobilių specifikacijas.

Tesla Model S Plaid

Elektromobilis Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid

Šiuo metu įsigyjant naują Tesla Model S galima užsisakyti ir Tesla Model S Plaid variantą, kuris yra itin greitas. Kiek greitas? Iki 100km/h per 2,1 sekundės. Tai greičiau už visus Bugatti, Porsche ar Ferrari modelius.

Nuvažiuojamas atstumas: virš 600 kilometrų

Top greitis Tesla Model S Plaid: 322 km/h (bandyti tik Vokietijoje, ne Lietuvoje)

Arklio galos: 1020!

Tesla Model X

Tesla elektromobilis

Nuo 2015 metų Tesla kompanija išleido jų džipo ekvivalentą Tesla Model X.

Tai itin išskirtinis elektromobilis turintis „falcon” duris, kurios atsidaro į viršų.

Tesla Model X turi keletą variacijų: t.y. skirtingi baterijų dydžiai, kurie lemia skirtingus nuvažiuojamus atstumus, tačiau šiuo metu galima įsigyti Tesla Model X ir Tesla Model X Plaid (Plaid – kaip ir Tesla Model S yra itin greitas modelis, kuris įsibėgėja iki 100km/h per 2,6 sekundės).

Nuvažiuojamas atstumas: apie 550 kilometrų.

Top greitis: 2,6 sekundės

Arklio galos: 1020.

Tesla Model 3

Tesla model 3

Tesla Model 3

Šiuo metu populiariausias elektromobilis pasaulyje tenkinantis ne tik greičio mėgėjų įgeidžius, bet ir garantuojantis ramias tarpmiestines keliones.

Šiuo metu Tesla Model 3 yra parduodami 3 variantai:

Tesla Model 3 Standard: nuvažiuojamas atstumas iki 490 kilometrų, pagreitėjimas iki 100km/h per 6.1 sekundės, maksimalus greitis 225km/h.

Tesla Model 3 Long Range: nuvažiuojamas atstumas iki 614 kilometrų, pagreitėjimas iki 100km/h per 4.4 sekundės, maksimalus greitis 233km/h.

Tesla Model 3 Performance: nuvažiuojamas atstumas iki 547 kilometrų, pagreitėjimas iki 100km/h per 3.3 sekundės, maksimalus greitis 261km/h.

Tesla Model Y

Elektromobilis Tesla Model Y

Tesla Model Y

Tesla Model Y yra didesnysis Tesla Model 3 brolis suteikiantis daugiau erdvės ir netgi galima įsigyti septynvietį modelį.

Tesla Model Y šiuo metu  galima įsigyti dvi variacijas:

Tesla Model Y Long Range: nuvažiuojamas atstumas iki 500 kilometrų, pagreitėjimas iki 100km/h per 4.8 sekundės, maksimalus greitis 216km/h.

Tesla Model Y Performance: nuvažiuojamas atstumas iki 500 kilometrų, pagreitėjimas iki 100km/h per 3.5 sekundės, maksimalus greitis 248km/h.

Tesla Cybetruck

Cybertruck elektromobilis

Cybertruck elektromobilis

Tesla Cybertruck yra tikrai labiausiai audrinantis automobilių mylėtojus: vieni jo absoliučiai nekenčia, kiti jo dizainą yra tiesiog įsimylėję. Šiuo metu jokio kito panašaus automobilio niekur nesurasite ir jo išvaizda yra tikrai išskirtinė, kampuota, nesuprantama, mylima, nekenčiama, geidžiama ir t.t. ir pan.

Šis elektromobilis bus gaminamas iš specialaus metalo, kuris naudojamas ir raketų gamyboje, todėl jo formos yra itin kampuotos (tas metalas tiesiog nesilanksto taip lengvai kaip aliuminis), bet turbūt iki realaus jo paleidimo į rinką, pati forma gali šiek tiek keistis.

Tesla Cybertruck yra itin erdvus, tikras milžinas, kuris gali ne tik tempti didelius krovinius, bet ir jo viduje vietos yra sočiai.

Šiuo metu Tesla kompanija 2022 metais žada išleisti tris variantus: vieno variklio, dviejų ir net trijų variklų modelius, kurio maksimalus nuvažiuojamas atstumas gali siekti net iki 800 kilometrų.

Realios specifikacijos ir duomenys dar bus atnaujinti 2022 metais prasidėjus gamybai, bet šis visureigis bus vienas galingiausių žvėrių kelyje.

Tesla Roadster (antra karta)

Tesla elektromobilis

Tesla Roadster tai jau yra sportinis elektromobilis, kuris iki 100km/h gali pagreitėti greičiau nei per dvi sekundes – pribloškiantis greitis.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 1000 kilometrų!

Baterija: 200 kWh

Tai šiuo metu galingiausias ir didžiausią atstumą žadantis modelis visame pasaulyje.

Kaina: nuo 200 000 dolerių.

Ar kaina didelė? Ir taip ir ne. Žinant faktą, jog tai bus greitesnis modelis už visus visus Ferrari, Porsche ir net Bugatti (Bugatti kaina prasideda nuo maždaug 1.7 milijono dolerių) – Tesla Roadster yra super automobilis už itin mažą kainą. Gausite elektromobilį, kuriam ilgą laiką keliuose nebus lygių.

Tesla Semi

Elektrinis vilkikas Tesla Semi

Elektrinis vilkikas Tesla Semi

Tesla Semi yra Tesla kompanijos vilkiko modeliai skirti pervežti krovinius ir prekes.

Neišvengiamai ateityje ne tik asmeninio naudojimo automobiliai turės tapti elektromobiliais, bet ir sunkusis transportas eina ta linkme. Pasaulyje jau galima sutikti elektrinių šiukšliavežių, autobusų, statybinės technikos ir net laivų.

Tesla Semi yra natūrali sunkiojo transporto evoliucija.

Pirmieji Tesla Semi vilkikai Amerikos keliuose turėtų pasirodyti dar 2021 metais, o plačiame pasaulyje apie 2023-2025 metus. Lietuvos pervežimų įmonė Girteka taip pat yra užsisakius kelis Tesla Semi modelius, tad juos išvysime ir mūsų keliuose.

Nuvažiuojamas atstumas: nuo 480 iki 800 kilometrų.

Būsimi Tesla elektromobiliai

Tesla kompanija per daug nedaugžodžiauja apie būsimus modelius, nes šiuo metu vos spėja pristatyti ir gaminti esamus. Ką jau kalbėti apie tai, jog šiuo metu yra užsakyta apie milijonas Tesla Cybetruck, o jų masinė gamyba net neprasidėjus.

Tačiau Tesla kompanijos ilgalaikė vizija yra turėti visiems prieinamą elektromobilį, kurį gali įsigyti ir mažesnes pajamas turintys asmenys.

Šiuo metu yra kalbama, jog turbūt 2023 metais bus pristatytas Tesla Model 2, kurio kaina gali būti apie 25 000 eurų, o tai jau būtų labai įkandamas modelis ir Lietuvos rinkai.

Taip pat puse lūpų yra kalbama apie Tesla autobusiukus ir kitus modelius.

Išvados

Tesla kompanija šiuo metu stato dar dvi gamyklas: viena jų Berlyne, kita Texas’o valstijoje, kas padės kompanijai per metus gaminti jau virš milijono elektromobilių. Tai taip pat įgalina ne tik pradėti gaminti Tesla Cybetruck ar Tesla Semi, bet ir kurti ir naujus modelius.

Pasaulis su nekantrumu laukia elektromobilių, kurie kaina susilyginis su savo dyzeliniais pusbroliais ir turbūt pirmoji kompanija, kuri galės sukurti elektromobilį, kuris nuvažiuos bent 400 kilometrų bei kainuos apie 25 000 eurų – turbūt ir bus Tesla.

Laukiam nesulaukiam.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Atsakymų į : 0

  1. coursework marking parašė:

    coursework sample of written work https://writingacoursework.com/

  2. Anonimas parašė:

    coursework help university https://buycoursework.org/