Elektromobilis ir krovimo kabelis

Tesla elektromobilių gamykla Vokietijoje

Tesla elektromobilių gamykla
667 views 0 komentarus

Pagaliau pagaliau sulaukėme to momento, kai Tesla elektromobilių gamykla Gigafactory bus atidaryta ir Vokietijoje, šalia Berlyno.

Oficiali gamyklos darbo pradžia: 2022 metų kovo 22 diena.

Gamyklos statyba užtruko apie dvejus metus ir jau 2022 metais Europos keliuose pamatysime Tesla elektromobilius pagamintus Europoje, o ne Kinijoje, Šanchajaus gamykloje.

Tai bus itin stiprus postūmis Tesla gamyboje, nes Tesla Gigafactory pajėgumai bus iki 500 000 elektromobilių per metus.

Šioje Berlyno gamykloje bus koncentruojamasi į itin populiarėjantį Tesla Model Y modelį, kuris turbūt greitu metu populiarumu aplenks ir Tesla Model 3. Nieko nuostabaus, nes šis didysis Tesla Model 3 brolis yra ir talpesnis, ir gali taip pat nuvažiuoti virš 500 kilometrų, tad realiai patenkina visų vartotojų poreikius ir puikiai tinka didesnėms šeimynoms kaip pagrindinė transporto priemonė.

Elektromobilis Tesla Model Y

Tesla Model Y

Gamykloje dirbs net virš 8000 darbuotojų. Berlynas pasirinktas neatsitiktinai. Vokietija turi itin gilias automobilių gamybos tradicijas, tad labai lengva rasti gerų specialistų ir plėsti gamybą. Berlynas taip pat yra didžiausias Vokietijos miestas, tad talentų paieška bus itin lengva.

Turbūt greitu metu Tesla Model Y taps populiariausiu daugelyje Europos šalių, o gal net ir populiariausia lengvąja transporto priemone, kaip antai 2021 metais Tesla Model 3 buvo populiariausias lengvasis automobilis Šveicarijoje.

Volkswagen ir kitiems Europos elektromobilių gamintojams teks ypatingai pasitempti, nes Tesla Model Y yra ne tik greitas, patogus, išmanus, daug nuvažiuojantis, bet ir vienas taupausių elektromobilių rinkoje. Tai ypatingai svarbus dėmuo, kai 2022 metais, o gal ir 2023 metais matysime rekordines naftos ir elektros kainas.

Norime tik palinkėti Tesla kompanijai sėkmės ir nesustoti Berlyne, galbūt ateityje pamatysime dar ir kitas Tesla Gigafactory Šiaurės ar Pietų Europoje, o kas ten žino, gal net ir Rytų Europoje, kaip antai Čekijoje, tokia Tesla elektromobilių gamykla būtų itin sveikintinas reiškinys.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.