Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektrinis visureigis Ford F150 Lightning

Ford F150 Lightning elektrinis visureigis
1100 views 0 komentarus

Po ganėtinai sėkmingo Ford Mustang Mach-E elektromobilio paleidimo, Ford nusprendė sukurti ir į rinką išleisti populiariausio visureigio Jungtinėse Amerikos Valstijose elektrinę versiją.

Ford F150 yra visų laikų populiariausis visureigis JAV ir šio modelio pardavimai pastaraisiais metais siekia beveik milijoną automobilių per metus, todėl Ford kompanijos sprendimas būtent šį modelį perdaryti į elektromobilį yra tikrai protingas.

Ford F150 Lightning elektrinis visureigis, tikimasi, įtiks būtent jų tikslinei rinkai: fermeriams, statybų bendrovių savininkams ir kitiems darbininkams, kuriems reikalingas didelis visureigis su dideliu kroviniu (įranga, įrankiai, įvairios talpos ir t.t.). Ford strategiškai pasirinko tikrai jiems pasiekiamą ir draugišką rinką: daugelis FORD F150 vairuotojų yra lojalūs ir lengviau persės į F150 Lightning elektrinį visureigį, nei į kontraversiškąjį Tesla Cybertruck ar „nuotykių” visureigį bei rinkos naujoką Rivian.

2022 metais turėtume turėti tris ganėtinai skirtingus elektrinius visureigius, kurie turėtų patenkinti gan skirtingų vartotojų poreikius: darbininkai, nuotykių ieškotojai, o Tesla Cybetruck tikimasi, jog išvis pritrauks vairuotojus, kurie niekada nėra turėję visureigio.

Ford F 150 Lightning specifikacijos

Ford F150 Lightning visureigis išsiskiria tuo, jog juo bus galima gauti ir taip trokštamą „vehicle to grid” jungtį, kai iš elektromobilio baterijos bus galima suteikti elektros energiją Jūsų namams. Galbūt Lietuvoje tai nėra labai aktualu, nes Lietuvoje gan retai namai praranda elektros jungtį dėl gamtinių sąlygų, bet JAV tai gan dažnas reiškinys, ir Ford F150 Lightning pilna baterija gali suteikti elektros energijos netgi trims dienoms – tai puikus atsarginis variantas ištikus bėdai.

Taip pat Ford F150 Lightning elektrinis visureigis turės ir rozetes tam, kad galėtumėte ne tik savo laptopą pasikrauti, bet ir įvairius elektrinius įrankius.

Šis elektrinis visureigis buvo kuriamas patenkinti įvairiausius darbininkų poreikius.

Nuvažiuojamas atstumas ir arklio galios: pradžioje Ford kompanija pateiks du variantus

  1. Su bazine baterija: 368km, 426 AG
  2. Su didesnės talpos baterija: iki 500km, 563 AG

Baterijos dydis: nuo 110-130kWh iki 150-180 kWh.

Tempiamas krovinys: iki 4,5 tonos

Įkrovimo greitis: iki 150 kW

Įkrovimo laikas namuose su įkrovimo stotele: apie 10 valandų.

Priekinės bagažinės dydis (frunk) – 396 litrai, tai šiuo metu didžiausias frunk’as pasaulyje. Tad realiai apsiperkant ar važiuojant į sporto klubą, Jums galinė bagažinė realiai net nebus reikalinga.

Reikia paminėti, kad jau kaip ir įprasta visuose naujuose elektromobiliuose, taip ir šis visureigis turės liečiamą ekraną su žemėlapiais bei kitomis naudingomis aplikacijomis. Kaip ir Tesla kompanija, Ford taip pat žada įvairiausius atnaujinimus ir naujas galimybes jau turint šį visureigį.

Elektrinis visureigis Ford

Pardavimai Amerikoje

Ford F150 Lightning bus išleistas 2022 metais, tačiau jau galima šį elektrinį visureigį rezervuoti ir 2021 metų lapkritį yra rezervuota jau virš 160 000 šių visureigių. Įspūdingas rezultatas palyginys su Rivian: tai kone 3 kartus daugiau nei Rivian rezervacijų, tačiau Tesla Cybertruck turi virš milijono rezervacijų.

Visoms šioms kompanijoms tai puikios naujienos, tik spėk gaminti, tačiau jau šiuo metu spėjama, jog pateikus rezervaciją šiuo metu, t.y. 2021 metais, visureigį gausite turbūt tik 2023 metais ar netgi vėliau.

Šiuo metu dar nėra žinoma kada Ford F150 Lightning visureigiai pasirodys Europoje, kadangi pats visureigis, kaip transporto priemonė, nėra labai populiarus mūsų žemyne, tačiau tikimės, jog po keleto metų šį modelį vienur ar kitur pamatysime ir Lietuvos gatvėse.

Išvados

Vieni vadina Ford F150 Lightning vienu svarbiausių elektromobilių JAV istorijoje, kadangi jis būtent taikosi pakeisti patį populiariausią Ford F150 iškastiniu kuru varomą modelį. Tai bus stipri paspirtis pakeisti kurą ryjančius didžiulius monstrus į draugiškus aplinkai elektrinius visureigius, kurie savo pajėgumais nenusileidžia dyzeliu varomiems modeliams.

Lengvųjų elektromobilių rinkoje mes jau turime daug modelių kaip Tesla Model 3, VW ID3 ar Hyundai Kona, tačiau visureigių rinkoje (kuri ypatingai svarbi JAV), konkurencija dar ganėtinai maža ir džiugu, kad vienas didžiausių JAV automobilių gamintojų pasiryžo savo legendinį modelį perkelti į naująjį elektromobilių amžių.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.