Elektromobilis ir krovimo kabelis

Rivian elektrinis visureigis

Rivian elektrinis visureigis
1122 views 0 komentarus

Rivian yra turbūt vienas žinomiausių ir labiausiai aptariamų start-up’ų elektromobilių rinkoje ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Europoje.

Rivian kol kas dar nėra pradėjusi masinės gamybos ir turi realiai dar tik pristatomuosius modelius, tačiau jų dizainas ir specifikacijos atrodo labai daug žadančios.

Teslai pristačius savo Tesla Cybertruck visureigį/tanką, daugelis liko nesužavėti kontraversiško dizaino ir pradėjo dairytis naujai pasirodančių elektromobilių/visureigių. Turbūt, pirkėjams, kuriems labiau patinka tradicinis visureigio dizainas – Rivian bus tobulas pasirinkimas.

Nors Rivian laukia tikrai nesilpna konkurencija ne tik iš Teslos, bet ir Ford (naujasis Ford Lightning elektrinis visureigis), bei Hummer (Hummer EV), reikia nepamiršti, jog Rivian verslo dalininkai yra ir Amazon, kurie negaili milžiniškų investicijų į šį elektromobilį, o jų kišenės yra tikrai gilesnės už Ford ar GMC.

Rivian elektromobilio specifikacijos

Rivian šiuo metu turi paruošę du visureigių variantus, bei  šiuo metu ruošia elektrinio mini autobuso modelį, bet jis turbūt pradžioje bus naudojamas tiktai Amazon prekių pristatymams.

Taigi Rivian turės du modelius: R1T ir R1S.

Rivian elektriniai visureigiai

Rivian elektriniai visureigiai

R1T yra labiau tradicinis amerikietiškas viruseigis su didele atvira bagažine gale, į kurią patogu susidėti didesnius daiktus ar pvz. statybų įrankius bei ūkio padargus.

R1S yra labiau SUV stiliaus galingas visureigis, skirtas keliauti po kalnus, bekele, per mažus upelius ir miškus.

Dizainas: Rivian pasirinko labiau tradicinį visureigio dizainą (kaip ir visi kiti, išskyrus Tesla) ir turbūt tik vertikalios suapvalintos priekinės lempos yra šiek tiek drąsesnis žingsnis visame eksterjere, bet o tačiau, pats Rivian visureigis atrodo labai stilingai ir tikrai „įkrentą” į nuotykių visureigių kategoriją.

Baterija ir nuvažiuojamas atstumas: Rivian šioje vietoje tikrai nenuvylė ir pasirinko tobulą variantą – abiem visureigiais bus galima nuvažiuoti apie 500 kilometrų.

Įsibėgėjimas iki 100km/h: apie 3s. Visureigis, kuris įsibėgėja per 3 sekundes! 3! Tai jau Porsche žaidimų aikštelė. Ir tai ne sportinis automobilis, tai elektrinis visureigis.

Įkrovimo greitis: 200kW, tad 200 kilometrų galėsite pasikrauti per 20 minučių.

Ypatingas priedas: Rivian elektrinis visureigis už galinių sėdynių (prieinamas tik iš išorės) turi tunelį, kuriame galima susidėti ilgesnius daiktus kaip slidės, snieglentė ar darbo įrankiai. Jeigu norite, papildomai Rivian tame tunelyje gali įrengti pilnai veikiančią virtuvėlę, kurią galėsite išsitraukti gamtoje ir pasigaminti Jums patinkamus patiekalus. Tokios funkcijos kol kas neturėjo dar nė vienas elektromobilis.

Rivian elektromobilio kaina

Rivian visureigis šiuo metu prieinamas tik JAV (Europoje nuo 2022 metų) ir žinomos tik kainos JAV doleriais.

Rivian R1T – kaina nuo 67 500 USD.

Rivian R1S – kaina nuo 70 000 USD.

Rivian pirmosios reakcijos

Šiuo metu Rivian nėra prieinamas Lietuvoje, tad daugelis apžiūrų yra tik anglų kalbą, tačiau mes norėtume pasidalinti dvejomis apžiūromis garsių youtuber’ių.

Marques Brownlee apžiūra:

Jerry Rig apžiūra:


Iš šių apžiūrių galime spręsti, kad  tai puikus visureigis, skirtas nuotykiams kalnuose ar miškuose. Tai puikus elektrinis visureigis, papildantis stipriai augančią elektrinių visureigių paletę ir po kelerių metų pamatysime ką nuspręs pirkėjai ir kas bus populiaresnis: Tesla Cybetruck, Rivian, Ford Lightning, EV Hummer ar kiti.

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.