Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilis Tesla Cybertruck

Cybertruck elektromobilis
839 views 0 komentarus

Elektromobilis Tesla Cybertruck pirmą kartą pristatytas 2019 metais yra turbūt daugiausiai šurmulio sukėlęs naujo automobilio dizainas dar nuo pat Model T laikų.
Vieniems tai yra turbūt pats šlykščiausias, negražiausias ar keisčiausiaus automobilis ant mūsų žemės, o kiti stos piestu gindami revoliucinį ir futuristinį dizainą.
Šiaip ar taip, Tesla Cybertruck bus vienas galingiausių ir daugiausiai nuvažiuojančių elektrinių priemonių ne tik tarp elektrinių visureigių ar SUV, bet ir tarp visų pasaulio elektromobilių apskritai.

Cybertruck dizainas

Jau nuo pat pradžių Elon Musk, Tesla kompanijos vadovas, sakė, jog Tesla Cybertruck bus toks džipas (truck’as), kokio niekas niekada dar nėra matęs. Daugelis elektromobilių fanų buvo sukūrę begalę įvairiausių variantų ir  render’ių, bet visi stipriai prašovė ir buvo apstulbę pamatę itin griežtų ir rodos ypatingai paprastų formų elektromobilį jo pristatymo metu Kalifornijoje.

Cybetruck elektromobilis su atidaryta bagažine

Kodėl Cybertruck toks keistas? Įsigilinus į medžiagas, iš kurių Cybertruck bus gaminamas ir į patį gaminimo procesą – toks dizainas ir stilius tampa ganėtinai suprantamas.

  • Cybertruck bus gaminamas iš ypatingai specialaus plieno, kuris naudojamas raketų gamyboje (Tesla ir SpaceX kompanijos priklauso tam pačiam Elon Musk). To pasekoje Cybetruck netgi bus sunkiai peršaunamas. Naudojant tokį plieną yra ypatingai sunku išgauti apvalias formas, todėl ir turime tokį kampuotą elektromobilį.
  • Cybetruck bus gaminamas su Megapress: tai tokia automobilio korpuso gaminimo technologija, kai vienu metu yra „išspaudžiamos” itin didelės korpuso detalės. Dėl to elektromobilį yra daug patogiau surinkti ir patiekti naudojimui.

Tesla Cybertruck dizainą galima mėgti ar jo nekęsti, bet nuomonę apie jį turbūt turi visi. Viena yra aišku kaip dieną – Cybertruck bus labiausiai išskirtinis automobilis visame pasaulyje, prie kurio norės nusifotografuoti dažnas praeivis.

Cybertruck specifikacijos

Elektromobilis Tesla Cybertruck bus itin galingas visureigis, kuris absoliučiai niekuo nenusileidžia galingiausiems dyzeliniams ar benzininiams džipams ir visų truck’ų flagmanui Ford F150.

 

Tesla Cybertruck realiai bus legalus tankas kelyje, už kurį reikės sumokėti tik apie 40 000 eurų (už žemiausią komplektaciją).

Cybetruck turės tris variantus: su vienu variklu, dviem ir trimis. Kaip bebūtų keista, bet išankstinių rezervacijų metu būtent trijų variklių (t.y. brangiausias) variantas yra pats populiariausias. Ir visiškai nekeista kodėl.

Trijų variklių Cybertruck geru oru mieste galės nuvažiuoti net virš 800km. Tai jau visiška revoliucija absoliučiai laidojanti paskutinę meilę dyzeliniams automobiliams.

Šis tankas galės išvystyti net iki 210 km/h, o sukimo momentas net 1400 nM. Absoliutus „žvėris”.

Cybertruck su trimis varikliais įsibėgėjimas iki 100km/h yra tik 2,9 sekundės. Šis išties didelis džipas realiai kiekvienoje sankryžoje gali lenkti vietinius Porsche ar kitus prabangius automobilius. Be jokių problemų.

Nepaisant to, kad tai bus plieninis monstras, sveriantis net 3 tonas, jo elektros suvartojimo sąnaudos bus tik apie 267 wh/km – tai prilygtų 3l dyzelio 100km. Išskirtinis džipo efektyvumas.

Reikia paminėti, jog elektromobilis Tesla Cybertruck turės visas autopiloto galimybes ir programinę įrangą kaip geriausias Tesla Model S ar Tesla Model 3, tad ateityje šis truck’as galės važiuoti netgi be vairuotojo. Teliks išsitiesti šiame milžiniškame džipe ir snausti kol pasieksite savo tikslą.

Jeigu Jus domina Cybertruck ir naujienos susijusios su juo, galite apsilankyti Cybertruck Owners Club, o taip pat ir konfigūruoti online esančioje platformoje pasirinkdamas įvairiausias spalvas ir kitus dalykus: Cybertruck konfigūracija.

Tesla Cybertruck kaina

Kaip minėjome anksčiau, Tesla Cybertruck turės tris konfigūracijas priklausančias nuo variklių skaičiaus.

  • Vieno variklio: nuo 35 000 eurų
  • Dviejų variklių: nuo 43 000 eurų
  • Trijų variklių: nuo 60 000 eurų.

Konfigūracijos metu taip pat galima pasirinkti autopilotą, padangas ir kitus dalykus, kuriuo, be abejo, iškelia kiekvieno varianto kainą.

Cybertruck gamyba

Tesla Cybertruck elektromobilis bus gaminamas naujai statomoje Tesla Gigafactory Texas valstijoje, JAV. Tesla Cybertruck gamyba prasidės nuo 2022 metų ir turbūt jau 2022 metų viduryje pamatysime Cybertruck JAV keliuose. Tikimės pamatyti įvairiausių spalvų variacijų, o galbūt Cybertruck netgi pradės naudoti JAV policijos pajėgos ar netgi kariniai daliniai.

Turbūt pati liūdniausia žinia yra ta, kad nežinia ar Cybertruck su savo esamu dydžiu ir dizainu bus patvirtintas Europos rinkoje. Teslai turbūt teks kažkiek mažinti ar netgi apvalinti Cybertruck dizainą Europos rinkai (tikėkimės, nereikės daryti per daug išlygų) ir jau 2022-2023 metais pamatysime pirmus Cybertruck ne tik Berlyne ar Paryžiuje, bet ir Vilniuje ar Šiauliuose.

Ką Jūs manote apie Cybertruck? Taip ar ne? Laukiate šio elektromobilio Lietuvos keliuose?

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.