Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilių stotelės kaina – nuo ko ji priklauso ir kaip išsirinkti tinkamiausią?

Teltonika 22 kW elektromobilių stotelė
455 views 0 komentarus

Elektromobilių stotelės kaina gali priklausyti nuo keletos svarbių faktorių kaip jos galia ar dizainas, bet ir nuo faktoriaus ar ji turi savo valdymo programėlę, įkrovimo laidą ir keletą kitų faktorių.

Be abejo, pats svarbiausias faktorius darantis įtaką elektromobilių stotelės kainai yra jos galia.

Rinkoje mes turime įvairiausių elektromobilių stotelių, skirtų namams: nuo 3.7 kW iki 11 kW, skirtų verslui: nuo 11 kW iki 22 kW, ir viešų elektromobilių stotelių, kurių galia siekia net iki 350 kW.

Viešų elektromobilių stotelių kainų šiame straipsnyje neaptarinėsime, nes jų vieneto kainos gali siekti ir virš 100 000 eurų, o jų įrengimas reikalauja itin galingo elektros įvado ir papildomų didžiulių baterijų. Tad jeigu Jūs nežadate pradėti privataus elektromobilių įkrovimo verslo, Jums tokių stotelių niekada neprireiks.

Kai kurie verslai nuosavose patalpose įsirenginėja ir 50 kW galios elektromobilių krovimo stoteles, bet tokios stotelės reikalingos verslams, kurie užsiima pvz. logistikos verslu (maži autobosiukai, taksi automobiliai). Tam tikrais atvejais įmonėms reikalinga, kad elektromobiliai būtų įkrauti greitai, nes elektromobilių nuvažiuojamas atstumas per dieną gali viršyti kilometrų skaičių, kurį kasdien nuvažiuoja vairuotojas.

Elektromobilių stotelės kaina privatiems asmenims

 

Turint nuosavą parkavimo aikštelę daugiabutyje ar privačiame name, dabar yra labai geras laikas įsirengti elektromobilio stotelę, nes vyriausybė tam skiria paramą. Skaitykite: elektromobilių stotelės parama.

Teltonika elektromobilių stotelės

Elektromobilių stotelių kaina privatiems namams/parkavimo aikštelėms šiuo metu varijuoja nuo 500 iki 1500 eurų, o jų kainai įtaką daro žemiau pateiktos specifikacijos.

Elektromobilių stotelės galia

Elektromobilių stotelės namams skirstomos pagal galią: 3.7 kW, 7,4 kW ir 11 kW.

Priklausomai nuo poreikių, galite rinktis silpnesnes ar galingesnes elektromobilių stoteles, kurios Jums pilnai įkraus bateriją nakties metu.

Kuo didesnės galios elektromobilių stotelę įsigysite, tuo brangiau ji kainuos, tačiau turėkite omenyje, jog ir 3,7 kW elektromobilių stotelė gali pilnai įkrauti elektromobilį nakties metu, ypatingai, jeigu Jūs elektromobilį laikote namuose nuo 19.00 iki 7.00, t.y. 12h per dieną.

Elektromobilių stotelės laidas

Priklausomai nuo Jūsų poreikių, Jūs galite įsigyti elektromobilių stotelę su laidu arba be jo.

Elektromobiliai dažniausiai yra parduodami su laidu. Kuo daugiau elektromobilį naudosite įvairiose vietose, Jums galbūt net reikės turėti ir ne vieną elektromobilio laidą ar jungtis. Tad reikalui esant, elektromobilių stotelė su laidu gali būti ir nereikalinga. Tiesiog kaskart laidą teks išsiimti iš automobilio ir jį prijungti.

Elektromobilių stotelės laidas yra patogus, jeigu Jūs turite savo elektromobilių stotelę nuosavame garaže ar pavėsinėje, kur laidas neaplyjamas ar kitaip nėra veikiamas oro sąlygų (nors šie laidai dažnai pasižymi itin dideliu ilgaamžiškumu).

Elektromobilių stotelės dizainas

Elektromobilių stotelė gali tapti ne tik naudingu įrankiu namuose, bet ir stipria eksterjero detale.

Šiuo metu rinkoje galima rasti netgi ir garsių dizainerių kuriamų elektromobilių stotelių korpusų. Tačiau reikia turėti mintyje, jog tokios stotelės tampa jau gerokai brangesnės, kartais net iki kelių kartų.

Apžvelkite Teltonika ar Elinta stoteles – tikrai rasite Jums tinkamą – ir dar pagamintą Lietuvoje.

Elektromobilių stotelės programėlė

Dauguma elektromobilių stotelių jau turi nuosavas programėles, kuriose galite pastoviai stebėti kokiu greičiu įsikrauna Jūsų elektromobilis, kiek laiko dar liko iki pilno įkrovimo ir keletą kitų duomenų.

Rekomenduojame įsigyti stoteles, kurios turi šias programėles. Kitu atveju, Jūs nematysite realios situacijos ir kas blogiausia, nematysite, jeigu netikėtai įkrovimas sustojo ar nutiko kita problema.

Elektromobilių stotelės įvadai

Jeigu Jūs turite du elektromobilius ir juos dažnai turite įkrauti vienu metu, galbūt Jums verta įsigyti elektromobilių stotelę su dviem įvadais?

Tokiu atveju vienu metu galėsite įsikrauti net dvi transporto priemones.

Elektromobilių stotelės įrengimo kaštai

Turėkite mintyje, jog dažnu atveju, ypatingai perkant galingesnes stoteles, Jums teks kelti namo/buto įvado galią.

Kuo daugiau ją teks kelti, tuo brangiau Jums tai atsieis, tad gerai įsivertinkite ar Jums verta turėti 11 kW stotelę, ar visgi 3,7 ar 7.4 kW stotelė patenkins Jūsų poreikius.

Elektromobilių stotelės kaina verslui

Elektromobilių Įkrovimo stotelė Charge Amps 22 kW dvivietė

Privačios įmonės dažnu atveju pasirenka galingesnes stoteles, nes tenka įkrauti ne vieną elektromobilį, o dažnu atveju elektromobilį tenka krauti ir ne vieną kartą dienoje.

Privačioms įmonėms taip pat labai verta įsirengti elektromobilių krovimo stoteles su dviem įvadais, nes vienu metu gali įsikraudinėti ne tik įmonės darbuotojas, bet ir klientas.

Geriausias variantas yra 22 kW elektromobilių stotelė, kuri įkraus elektromobilį per kelias valandas. O dažnu atveju verslo centruose ir gauti tokį elektros įvadą nebus taip sudėtinga, kaip privačiame name.

Elektromobilių stotelių kainai įtaką daro tokie patys faktoriai kaip ir privatiems namams, kuriuos pateikėme viršuje.

Elektromobilių stotelių kaina verslui varijuoja nuo 1000 iki 3000 eurų.

Išvados

Labai svarbu išsirinkti elektromobilių stotelę, kuri atitiktų visus Jūsų poreikius ir būtų patogi naudotis.

Priklausomai nuo Jūsų poreikių įsivertinkite, ar Jums reikalinga itin galinga elektromobilių stotelė ir ar verta stipriai didinti elektros įvadą privačiuose namuose.

Elektromobilių stotelė ilgame periode turi Jums padėti gyventi patogiau ir pigiau, o ne tapti galvos skausmu. Tad patogi elektromobilių įkrovimo stotelė su valdymo programėle ir estetišku dizainu bus kasdienis geras Jūsų draugas.

Skaityti daugiau: Kaip išsirinkti elektromobilių stotelę parkavimo aikštelei daugiabutyje

Skaityti daugiau: Elektromobilio sąnaudos: kiek kainuoja nuvažiuoti 100 kilometrų?

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.