Elektromobilis ir krovimo kabelis

Parama privačių elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui

Elektromobilio įkrovimo stotelė garaže
2124 views 0 komentarus

Lietuvoje jau yra galima parama privačių elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui.

Šiuo metu yra puikiausias metas įsirengti naują elektromobilių stotelę namuose ar daugiabutyje, nes galima susigrąžinti net iki 60 procentų stotelės ir įrengimo kainos.

Žaliasis kursas pilnu tempu įsibėgėja ne tik didžiosiose ES valstybėse, bet ir Lietuvoje.

Taigi kokios yra paramos sąlygos ir kas tą paramą gali gauti?

Elektromobilių stotelės įsirengimas daugiabutyje

Šiuo metu pačią didžiausią paramą, t.y. net iki 60 procentų elektromobilių stotelės ir įrengimo darbų kainos, galima gauti įsirengiant elektromobilio stotelę daugiabutyje.

Įsidiegus elektromobilio įkrovimo stotelę daugiabučiame name arba daugiabučio namo sklype (privačioje aikštelėje), galite gauti kompensaciją net iki 718 eurų už kiekvieną įsirengtą prieigą ant sienos bei 1024 eurų už prieigą ant žemės.

Elektromobilių stotelės įsirengimas privačiame name

Įsirengiant elektromobilio stotelę privačiame namuose atgausite iki 40 procentų išleistos sumos.

Sumontavus elektromobilio įkrovimo stotelę individualiame name arba sode, galite gauti kompensaciją iki 479 eurų už kiekvieną įdiegtą prieigą ant sienos ir iki 683 eurų už prieigą sumontuotą ant žemės.

Reikalavimai ir nuostatos LEA paramai gauti

Norint gauti valstybės paramą, Jums reikia atitikti šiuos reikalavimus:

  • Fiziniams asmenims kompensuojamos ne silpnesnės nei 3,7 kW ir ne didesnės kaip 11 kW galios elektromobilių įkrovimo stotelės.
  • Kompensuojama 40 %, kai paramos gavėjai yra fiziniai asmenys, norintys įsirengti elektromobilių įkrovimo stotelę individualiuose namuose/soduose.
  • Kompensuojama 60 %, kai paramos gavėjai yra fiziniai asmenys, norintys įsidiegti elektromobilių įkrovimo stotelę daugiabučiame name ar daugiabučio namo sklype (nuosavoje aikštelėje).
  • Parama skiriama tik turint ir montuojant naują, ankščiau niekur nenaudotą elektromobilių įkrovimo įrangą. Įrengiama elektromobilių įkrovimo stotelė su viena įkrovimo prieiga turi atitikti kvietime nustatytus techninius reikalavimus ir turėti dinaminio galios valdymo funkciją. (visi reikalavimai pateikti šio straipsnio apačioje)
  • Elektromobilių įkrovimo stotelė turi būti įdiegta per įstatymuose numatytą terminą: ne vėliau kaip 6 mėn. nuo pateikto sprendimo dėl finansavimo priėmimo datos, su galimybe vieną kartą terminą pratęsti iki 6 mėn.
  • Elektromobilių įkrovimo stotelės su prieiga montavimo darbus turi atlikti asmuo, turintis Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduotą Elektros įrenginių įrengimo atestatą.

Kaip pateikti dotacijos paraišką ir gauti paramą?

1. Išsirinkite Jums tinkamą elektromobilių stotelę. Čia pateikiame išsamų gidą kaip tai padaryti: elektromobilių stotelių gidas.
2. Pateikite paraišką paramai gauti internetinėje svetainėje ENA.lt. Paraiškų priėmimas LEA baigsis 2023 m. vasario 28 d.
3. Įsigykite ir įsirenkite elektromobilių stotelę savo namuose ar privačioje parkavimo aikštelėje.
4. Pateikite visus dokumentus šioje svetainėje: https://lea.submittable.com/submit Šio proceso metu mes Jums galime padėti su visais dokumentais.
5. Gaukite paramą. Tinkamai pateikus visus dokumentus per 40 d.d. atsakingi asmenys įvertins Jūsų paraišką ir dar per sekančias 10 d.d. gausite paramą.

Reikalavimai elektromobilių stotelei

Norint gauti valstybės paramą, Jūsų elektromobilių stotelė turi atitikti šiuos minimalius reikalavimus:
  • Elektromobilio stotelė turi būti kintamosios srovės su prieiga;
  • Stotelė turi turėti dinaminio galios valdymo funkciją;
  • Ant žemės statoma elektromobilių įkrovimo stotelė su prieiga turi atitikti ne žemesnę kaip IK-08 atsparumo smūgiams klasę;
  • Lauke įrengiama įkrovimo stotelė su prieiga turi atitikti ne žemesnę kaip IK-08 atsparumo smūgiams klasę ir ne žemesnę kaip IP-54 atsparumo dulkėms ir drėgmei klasę;
  • Viduje įrengiama stotelė su prieiga turi atitikti ne žemesnę kaip IP-44 atsparumo dulkėms ir drėgmei klasę.

Dokumentai, reikalingi dotacijai gauti įsirengiantiems elektromobilio įkrovimo stotelę

  • sąskaita faktūra už elektromobilio įkrovimo stotelę įsigijimą ir jos įrengimo darbus Jūsų aikštelejė ar namuose;
  • įrangos techninis pasas ir/ar techninė specifikacija (žr. viršuje).
  • atestuoto rangovo (elektriko) deklaracija apie pagal teisės aktus įrengtą elektromobilio įkrovimo stotelę.
  • SVARBU! Išlaidos, patirtos nuo pirmojo kvietimo teikti paraiškas paskelbimo dienos, yra laikomos tinkamomis.

Jeigu turite papildomų klausimų, prašome kreiptis ir atsakysime į visus Jums kilusius klausimus: info@voltlab.lt

Nepraleiskite progos pasinaudoti parama privačių elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui ir sutaupysite didžiąją dalį Jūsų išlaidų elektrifikacijos procese.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.