Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilio sąnaudos: kiek kainuoja nuvažiuoti 100 kilometrų?

Tesla model 3
4056 views 0 komentarus

Lietuvoje įprastai skaičiuojamos automobilio sąnaudos 100-ui kilometrų, tad paskaičiuokime kiek kainuoja 100 kilometrų nuvažiuoti su elektromobiliu ir kokios yra elektromobilio sąnaudos.

Reikia turėti omenyje, kad kaip ir dyzeliniai/benzininiai automobiliai, elektromobiliai taip pat elektros sunaudoja nevienodai.

Vienas efektyviausių elektromobilių Tesla Model 3 per 100km sunaudoja apie 15kWh, o elektriniai visureigiai kaip antai Rivian ar Ford Lightning per 100km sunaudoja net iki 30kWh.

Elektromobiliai taip pat yra jautrūs temperatūrai: kuo žemesnė temperatūra, tuo sąnaudos didesnės.

Vairavimo stilius: pagreitėjimai, didelis greitis greitkelyje taip pat didina sąnaudas.

O taip pat ir oro sąlygos: lietus, sniegas daro įtaką.

Bet panašūs iššūkiai kyla ir su kuru varomais automobiliais: kuo didesnis greitis, agresyvesnis vairavimo stilius ar žema temperatūra kelia sąnaudas.

Mūsų paskaičiavimams naudokime Tesla Model 3 modelį geromis oro sąlygomis: apie 15 kWh per 100km.

Skirtingos elektromobilių stotelės

Reikia atkreipti dėmesį, jog šiuo metu elektromobilį galite įsikrauti skirtingais būdais:

  1. Viešoje greito įkrovimo elektromobilių stotelėje
  2. Viešoje lėto įkrovimo elektromobilių stotelėje (prie parduotuvių, prekybos centrų, viešbučių, restoranų)
  3. Namuose privačia elektromobilių stotele
  4. Tiesiogiai iš elektros tinklo
  5. Namuose su nuosava elektromobilių stotele turint saulės elektrinę

Kiekvienu skirtingu variantu elektra Jums kainuos skirtingai.

Elektromobilio sąnaudos greito įkrovimo stotelėse

Šiuo metu Lietuvoje pats didžiausias ir populiariausias elektromobilių įkrovimo tinklas yra Ignitis, o Tesla Supercharger Lietuvoje dar teturime tik vieną ties Kaunu.

Ignitis šiuo metu siūlo naktinį ir dieninį tarifą elektromobilių stotelėse, kurios suteikia 150 kW galią.

Dieninis tarifas kainuoja 0,59 euro.

Naktinis tarifas kainuoja 0,45 euro.

Naudojantis dieniniu tarifu 100km Jums kainuos: 8.85 euro

Naudojantis naktiniu tarifu 100km Jums kainuos: 6.75 euro

Šiuo metu elektromobilių stotelių tinklas dar tik vystomas ir turėtų smarkiai išaugti iki 2026 metų, bet be abejo ties tuo tikrai nebus sustota. Konkurencija augs, bus vis daugiau įkrovimo taškų, o tuo pačiu tikimės, kad ir kainodara bus tik draugiškesnė.

Kalbant apie lėto įkrovimo stoteles prie parduotuvių, restoranų ar viešbučių: jos šiuo metu gan dažnai dar būna nemokamos ir pastovi kainodara šiuo metu dar nėra nusistovėjusi, bet dažniausiu atveju tai būna pigesnis variantas nei Ignitis greito įkrovimo stotelės.

Elektromobilio sąnaudos lėto įkrovimo stotelėse namuose

Šiuo metu Lietuvoje itin populiarėjanti priemonė: įsirengti elektromobilių stotelę namuose ar net daugiabučio aikštelėje.

Šių elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimui Valstybė teikia paramą: Parama elektromobilių stotelėms.

Lėto įkrovimo elektromobilių stotelės yra pačios draugiškiausios Jūsų baterijai, o ir taip pat tai yra daug saugesnis variantas nei krautis tiesiogiai nuo rozetės.

Elektros kaina naudojant elektromobilių stotelę ar rozetę yra tokia pati.

Šiuo metu Lietuvoje 1 kW kainuoja 0,24 euro*

*turime pabrėžti, kad esant įtemptai energetikos situacijai kaina gali kilti 2023 metais.

Įkraunant elektromobilį namuose Jums 100 km tekainuos 3.6 euro.

Elektromobilio sąnaudos lėto įkrovimo stotelėse namuose turint saulės elektrinę

Turėti saulės elektrinę (ant namo stogo, kieme ar nuotolinę) – tai lyg turėti nuosavą naftos pompą. Jūs tiesiogiai gausite elektromobilio elektrą iš saulės. Tiesiog tobula kombinacija.

Tiksliai apskaičiuoti kiek Jums kainuos nuvažiuoti 100 kilometrų yra truputį sudėtingiau, nes priklauso nuo to, kiek Jūs realiai pasigaminate elektros.

Jeigu įprastam vidutiniam šeimos ūkiui namuose elektros pilnai pakanka turint 5-7 kW elektrinę, skaičiai kinta turint elektromobilį (nes jis sunaudoja papildomus kiekius elektros) ar pvz. šildant namus su šilumos siurbliu.

Šiuo metu Lietuvoje reikia mokėti mokestį už elektrą, kurios momentiškai nesunaudojate, paduodate į tinklą ir po to vėl susigrąžinate į namus, o papildomai mokate mokestį ir už visą elektrinės galią. Kainodaros yra gan skirtingos ir Jūs galite pasirinkti Jums geriausią budą: daugiau info čia.

Bet jeigu Jūs gaminate daug elektros visiems Jūsų poreikiams, 100km Jums kainuos mažiau nei vienas euras*

Patariame pasitarti su specialistais dėl Jūsų elektros poreikių turint elektromobilį, nes galbūt apsimokės nusipirkti daug galingesnę saulės elektrinę nei elektromobilio neturint.

Elektromobilio sąnaudos: išvados

Elektromobilį įkrauti pigiausia yra be abejo namuose ar privačioje parkingo aikštelėje su nuosava elektromobilių stotele, tuomet Jums 100 km tekainuos apie 3.6 euro. Dyzelinis automobilis turėtų „suvalgyti” apie 2 litrus 100-ui kilometrų, kad gautumėte tokias sąnaudas. Tokio dyzelinio automobilio dar nėra išrasta ir jau nebebus, nes visi gamintojai investuoja milijardus į geriausias baterijų technologijas.

Mes tegalime patarti įsigyti taupų elektromobilį, kuris Jums sunaudos kiek įmanoma mažiau elektros, o tuo pačiu ir tausoti savo elektromobilio bateriją: rinktis saugų vairavimo būdą, elektromobilį kiek galima dažniau įkrauti lėto įkrovimo stotelėse ir tiesiog džiaugtis švaria aplinka ir tyliu važiavimu.

Jeigu turite klausimų dėl elektromobilių stotelių – visada padėsime.

 

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.