Elektromobilis ir krovimo kabelis

Geriausia elektromobilių įkrovimo stotelė namams

Elektromobilių Įkrovimo stotelė Charge Amps 22 kW dvivietė
510 views 0 komentarus

Ypatingai greitai augant elektromobilių populiarumui Lietuvoje, o Lietuvos vyriausybei netgi teikiant paramą elektromobilių stotelėms namuose (daugiau skaityti čia: Elektromobilių stotelių parama) – labai svarbu tinkamai išsirinkti elektromobilio stotelę, kuri atitiktų visus Jūsų lūkesčius. Taigi, kokia elektromobilių stotelė namams yra tinkamiausia būtent Jums?

Šiame straipsnyje aptarsime skirtingų galių elektromobilių stoteles, kur jas galima įsirengti ir į ką atkreipti dėmesį pasiruošime fazėje.

Kur galima įsirengti elektromobilių stoteles namuose?

Daugelis galvoja, kad šiuo metu elektromobilių stoteles galima įsirengti tik nuosavų namų garažuose ar kiemuose, tačiau dabar itin lengvai ir paprastai elektromobilių stoteles galima įsirengti  ir privačiose parkavimo vietose lauke ar viduje (garaže).

Jeigu Jūs turite nuosavą parkavimo stotelę daugiabutyje, ją pilnai galima naudoti Jūsų elektromobiliui įkrauti.

Jeigu Jūs turite požeminę parkavimo aikštelę ir ji ribojasi su siena, turbūt lengviausia bus įrengti elektromobilių įkrovimo stotelę ją pritvirtinant prie sienos, o jeigu Jūsų parkavimo aikštelė lauke ir nesiriboja su siena – papildomai teks įsirengti elektromobilių stotelės stovą.

Elektromobilių stotelių galia

Šiuo metu pasaulyje turime labai daug skirtingų galių įkrovimo stotelių, bet jas galima sutalpinti į tris klases:

1. Greito įkrovimo stotelės. Tai dažniausiai miestuose (prie parduotuvių, degalinių, viešbučių ir t.t.) prieinamos elektromobilių įkrovimo stotelės, kurios pasižymi itin stipria galia: nuo 50 kW iki 350 kW. Garsieji Tesla Supercharger šiuo metu įkrauna elektromobilius 250 kW galia.

2. Vidutinio galingumo stotelės. Tai dažniausiai prie restoranų, viešbučių, verslo centrų ar kitų viešų vietų randamos stotelės, kurios puikiai tinka įsikrauti elektromobilį, jeigu tuo metu apsipirkinėjat, pietaujat ar užsiimat kita veikla. Galia: nuo 20 kW iki 50 kW.

3. Lėto įkrovimo stotelės. Tai namuose, sodybose, parkavimo aikštelėse naudojamos elektromobilių stotelės, kurios puikiai tinka bet kuriam piliečiui, turinčiam privačią aikštelę (name ar daugiabutyje). Galia: nuo 3,6 kW iki 11 kW.

Trečiosios klasės elektromobilių stotelės ir yra pačios geriausios Jūsų namams dėl dviejų priežasčių:

1. Lėtas įkrovimas yra pats „sveikiausias” Jūsų baterijai, o per naktį tokios galios stotelė pilnai įkraus Jūsų elektromobilio bateriją.

2. Lietuvoje privatūs namai dažnai turi max 10 kW, 15 kW ar truputį didesnį elektros įvadą, tad 20 kW galingumo įkrovimo stotelė yra praktiškai neįmanoma.

Elektromobilių stotelė namams

ABB elektromobilių įkrovimo stotelė

Daugiabučių aikštelėse, natūralu, elektros įvadas, turbūt, bus labiau apribotas ir 11 kW įvado atskirai į Jūsų aikštelę nebūtinai ir gausite, tačiau privačiuose namuose net ir 11 kW įkrovimo stotelė yra labai realus variantas.

Tačiau kaip ir visada turite labai aiškiai įvertinti Jūsų poreikius ir galimybes: jeigu įsivesite itin galingą stotelę ir ją naudosite vakarais, ar tuo metu pakaks elektros kitoms reikmėms: apšvietimas, skalbimo mašina, elektrinė orkaitė ir t.t.

Idealiausias variantas privatiems namams yra nuo 7.4kW iki 11 kW.

Daugiabučiuose: nuo 3.7 kW iki 7.4 kW.

Renkantis elektromobilio stotelę atkreipkite dėmesį į:

1. Elektromobilio laidas. Kai kurios stotelės turi elektromobilio laidą tiesiogiai prijungtą prie įkrovimo stotelės. Ar Jums tai reikalinga? Jeigu pastoviai su savimi automobilyje turite elektromobilio laidą, gal „tabaluojantis” ir „besimaišantis” po kojomis laidas garaže ar lauke Jums tik trukdys? Įsivertinkite šią paprastą dažnai praleidžiamą detalę, kad turėtumėte didžiausią komfortą.

2. Elektromobilių stotelės valdymas. Kai kurios elektromobilių stotelės valdomos nuotoliniu būdu ir turi „smart” sistemas, kurios leidžia elektrą naudoti tik naktimis ir t.t. Ar Jums tai privalumas ar ne? Galbūt Jums nereikia „smart” sistemos ir tiesiog paprasčiausiai valdoma elektromobilių įkrovimo stotelė pilnai pateisina Jūsų lūkesčius.

3. Dizainas. Elektromobilių stotelė gali būti tiesiog dar vienu įrenginiu namuose, o gal stipri namo eksterjero detalė?

4. Išėjimų skaičius. Pastoviai krausite vieną ar du elektromobilius? Jeigu du, gal vertėtų įsigyti stotelę, kuri turi du išėjimus ir vienu metu gali krauti net 2 elektromobilius.

5. Elektromobilių stotelės lokacija. Šiuo metu elektromobilių stotelės yra atsparios lietui ar prastam orui, tad jas galite įsirengti lauke net ir neturint pastogės. Bet šiaip ar taip, turite nuspręsti, kur ją įsirengsite: ant stovo ar ant sienos? Ir labai svarbi detalė – kaip toli nuo Jūsų pasirinktos lokacijos yra elektros įvadas? Kuo toliau nuo įvado, tuo brangesnis įvedimas bus.

Tinkamiausia elektromobilių įkrovimo stotelė namams

Daugelis žmonių bijo įsigyti per mažos galios elektromobilių stotelę, bet Jūs turite pilnai įsivertinti kaip ir kada savaitės bėgyje Jūs būnat namuose? Ypatingai darbo dienomis.

Jeigu po darbų grįžtate apie 19h ir vėl išvažiuojate ryte apie 7.00 – mes turime net 12 valandų „langą” per kurį galite įsikrauti elektromobilį. Tai labai daug ir tikrai pakankamai laiko įkrauti elektromobilį Jūsų sekančiai kelionei į darbą, parduotuvę, kitas lokacijas ar net į kitą miestą.

Kaip dažnai Jums reikia netikėtai naudoti elektromobilį, kad netyčia baterija nebūtų tuščia? Kaip dažnai diena po dienos reikia nuvažiuoti tiek, kad baterija praktiškai lieka tuščia?

Ilgose kelionėse po Lietuvą turbūt neišvengiamai reikės pasinaudoti ir viešomis mokamomis elektromobilių stotelėmis, nebent planuojama kelionė atitinka maksimalų nuvažiuojamą elektromobilio atstumą.

Elektromobilių stotelė namuose Jums garantuoja pigiausią įmanomą įsikrovimo būdą savaitės bėgyje, o papildomai naudotis viešomis stotelėmis turbūt teks tik savaitgaliais, ilgų kelionių metu ar atostogų metu.

Mūsų patarimas:

Jeigu Jūs darbo dienomis nuvažiuojate iki 100 km ir namuose būnate nuo 8 iki 12h per parą – 7,4 kW įkrovimo stotelė pilnai patenkins Jūsų poreikius.

Jeigu Jūs nuvažiuojate daug daugiau arba turite/turėsite itin daug elektros naudojantį elektromobilį (elektrinį visureigį) arba namuose praleidžiate mažai laiko: galbūt verta apsvarstyti ir galingesnę įkrovimo stotelę: 11 kW.

Išvados

Voltlab.lt gali tik paskatinti Jus įsirengti elektromobilių stotelę namuose, nes lėtas įkrovimas su įkrovimo stotele ne tik garantuoja saugumą, bet ir tausoja Jūsų elektromobilio bateriją. Seniau tepalas ir filtrai asocijavosi su automobilio priežiūra, o dabar turime taupyti, tausoti ir prižiūrėti elektromobilio šerdį – bateriją. O baterijai lėtas įkrovimas yra pats geriausias.

Linkime Jums kuo didžiausios sėkmės elektrifikacijos pasaulyje: elektromobiliai, šilumos siurbliai, saulės ir vėjo elektrinės – tai saugios ir švarios Lietuvos pagrindas.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.