Elektromobilis ir krovimo kabelis

Patarimai kaip paruošti savo sklypą elektromobilių stotelės įrengimui

Elektromobilių Įkrovimo stotelė Charge Amps 22 kW dvivietė
111 views 0 komentarus

Vienas iš elektromobilio patogumų – galimybė jį įkrauti namuose bet kuriuo metu. Tai lyg turėti nuosavą degalinę! Tačiau prieš pradėdami mėgautis įkrovimo namuose paprastumu, elektromobilių stotelės įrengimas sklype reikalauja tam tikro planavimo ir pasiruošimo.

Štai mūsų žingsnis po žingsnio vadovas, kaip paruošti savo važiuojamąją dalį šiam svarbiam papildymui.

Elektromobilių stotelės įrengimas nuosavame sklype: 7 žingsniai

Įkrovimo stptelė Charge Amps 22 kW dvivietė - elektromobilių stotelės įrengimas sklype

1 žingsnis: įvertinkite savo elektros pajėgumus

Prieš svarstant galimybę įrengti elektromobilio stotelę, būtina įvertinti, ar Jūsų dabartinė elektros sistema gali atlaikyti papildomą apkrovą. Tam reikia patikrinti, ar Jūsų namo elektros galia yra pakankama, ir nustatyti, ar ją reikia atnaujinti. Profesionalus elektrikas gali padėti įvertinti Jūsų sistemą ir rekomenduoti būtinus patobulinimus, kad būtų galima saugiai prijungti elektromobilio stotelę.

Taip pat informaciją apie savo sklype esančia elektros galią galite gauti susisiekę su elektros tinklais.

2 žingsnis: pasirinkite tinkamą vietą

Labai svarbu pasirinkti optimalią vietą savo elektromobilių įkrovikliui. Geriausia, kad ji būtų netoli tos vietos, kur stovi Jūsų automobilis, kad atstumas tarp įkroviklio ir automobilio įkrovimo prievado būtų kuo mažesnis. Atsižvelkite į kasdienio naudojimo patogumą ir galimas kliūtis jūsų važiuojamojoje dalyje. Vieta taip pat turėtų būti pasiekiama, kad elektrikas galėtų iš Jūsų elektros skydelio į įkroviklį atvesti maitinimą.

Jeigu elektros skydelis yra labai nutolęs nuo būsimos elektromobilių stotelės, tai gali itin padidinti įrengimo kaštus, tad planuokite vietą esančią kuo arčiau elektros skydelio.

3 žingsnis: gaukite reikiamus leidimus

Daugelis vietos valdžios institucijų reikalauja leidimų elektros įrenginiams, įskaitant ir elektromobilių įkroviklius, įrengti. Susisiekite su vietine statybos arba elektros leidimų tarnyba ir sužinokite, ko reikia Jūsų gyvenvietėje. Gavę reikiamus leidimus užtikrinsite, kad Jūsų įrenginys atitiktų vietos taisykles ir standartus, o tai svarbu dėl saugumo ir draudimo.

4 žingsnis: paruoškite vietą

Kai turėsite visus reikiamus leidimus, laikas paruošti montavimo vietą. Tam gali tekti išvalyti teritoriją nuo šiukšlių ir kliūčių arba net išlyginti dalį privažiavimo kelio, jei jo paviršius nelygus. Jei įkrovikliai montuojami ant sienos, įsitikinkite, kad siena gali išlaikyti įkroviklį ir kad nėra jokių konstrukcinių kliūčių.

5 žingsnis: apsvarstykite važiuojamosios dalies pakeitimus

Priklausomai nuo įkroviklio vietos ir Jūsų važiuojamosios dalies išplanavimo, gali tekti atlikti pakeitimus. Jei įkrovikliai įrengti toli nuo pagrindinio skydelio, gali tekti iškasti tranšėją, kad galėtumėte nutiesti elektros laidus. Jei Jūsų važiuojamoji dalis yra žvyruota arba purvina, galite pagalvoti apie dalies grindinio klojimą, kad būtų sukurta stabili įkrovimo platforma, kuri gali apsaugoti įkroviklį nuo purvo ir vandens purslų.

6 žingsnis: suplanuokite įrengimą

Paruošus važiuojamąją dalį, kitas žingsnis – suplanuoti įrengimą. Geriausia samdyti sertifikuotą elektriką, nes teks dirbti su gan aukštomis įtampomis ir neturint patirties tai yra pavojingas darbas. Jis užtikrins, kad įkroviklis būtų sumontuotas teisingai ir saugiai, laikantis visų elektros standartų ir taisyklių.

7 žingsnis: galutinė patikra ir bandymas

Įrengus įkroviklį, gali prireikti, kad vietos inspektorius atliktų galutinį patikrinimą ir patvirtintų, kad įrenginys atitinka visus vietos teisės aktus ir saugos standartus. Patvirtinus, išbandykite įkroviklį su savo elektromobiliu, kad įsitikintumėte, jog jis veikia tinkamai. Tai taip pat bus tinkamas laikas susipažinti su visomis konkrečiomis naujosios stotelės naudojimo procedūromis kaip antai programėlės nustatymai ir kiti aspektai.

Išvada – elektromobilių stotelės įrengimas nuosavame sklype:

Įvažiuojamosios dalies paruošimas elektromobilių stotelės įrengimui reikalauja kruopštaus planavimo ir apgalvojimo. Įvertinę savo elektros poreikius, pasirinkę tinkamą vietą, gavę reikiamus leidimus ir atlikę visus reikiamus važiuojamosios dalies pakeitimus, galite užtikrinti sklandų įrengimo procesą. Šis pasiruošimas ne tik leis be rūpesčių atlikti įkrovimo darbus, bet ir padidins Jūsų turto vertę ir funkcionalumą, nes elektromobiliai Lietuvoje vis labiau populiarėja.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.