Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilių stotelės daugiabutyje – kaip išsirinkti?

EVlink Home elektromobilių stotelė
352 views 0 komentarus

Šiuo metu Lietuvoje spaudoje jau ne vieną kartą pasirodė naujienos, kad lietuviai masiškai bando pasikelti elektros įvado galią jų privačiose parkavimo aikštelėse, elektromobilių stotelės daugiabutyje tampa nauja realybe.

Kodėl? Todėl, kad šiuo metu Jūs galite turėti privačią elektromobilio stotelę net jeigu neturite privataus namo/sodo/sodybos. Jūs galite įsikrauti elektromobilį kasdien prisiparkavę savo elektromobilį privačioje parkavimo aikštelėje.

Kas seniau atrodė tiesiog neįtikėtina, šiuo metu jau tampa realybe ir daugelis tautiečių skuba pasikelti įvado galias, kol nebus per vėlu arba tiesiog finansiškai per skaudu, nes galios įvadai irgi turi savo ribas, o jų kėlimas gali kuo vėliau, tuo labiau atsieiti dideles pinigų sumas.

Elektromobilių stoteles šiuo metu yra šiek tiek patogiau įsirengti parkavimo vietose, kurios yra požeminėse aikštelėse: tiesiog nereikia stovo, dažnu atveju galima stotelę kabinti ant sienos (kai kuriais atvejais netgi ant lubų), o elektros įvadas nėra labai nutolęs, nes elektrinės skydinės dažnais atvejais būna ir tose pačiose požeminėse aikštelėse.

Jeigu Jūsų parkavimo aikštelė yra lauke – ne bėda, elektros įvadą galima atsivesti ir iki Jūsų aikštelės, tik kai kuriais atvejais elektros atvedimas iki aikštelės gali kainuoti daugiau, o ir reikės papildomo elektromobilių stotelės stovo, jeigu parkavimo aikštelė nėra šalia namo sienos ar kitų statinių.

Darbai prieš elektromobilio stotelės įsirengimą daugiabutyje

Wallbox Pulsar Plus elektromobilių stotelė

Pirmas darbas, kurį turite padaryti, tai kreiptis į namo valdytoją/pirmininką, kuris Jums gali suteikti visą informaciją apie įvadus ir galimybes atsivesti laidus/įvadus iki Jūsų aikštelės. Taip pat išsiaiškinkite kokios galios įvadą Jūs galite gauti.

Labai svarbu tiksliai sutarti su namo pirmininku ir kitais atsakingas asmenimis, jog ruošiatės įsirengti elektromobilių stotelės įvadą ir viską įrengti pagal patvirtintas taisykles, tam, kad vėliau nekiltų netikėtumų ir Jūsų laidus tiesiog kažkas atjungs/nukirps ar kitaip pašalins.

Patarimas: jeigu turite kaimynų, kurie nori taip pat įsirengti elektromobilių stoteles, kooperuokitės, nes viskas ne tik atpigs (reikės vieno elektriko atėjimo viską įvesti, išvedžioti ir sujungti), bet taip pat sutaupysite laiko pildydami įvairias formas, o pirkdami kelias elektromobilių stoteles tikrai gausite ir nuolaidą.

Jeigu Jums įvado galios nepakanka – pvz. norite įsirengti 7kW stotelę, o įvadas tik 3kW – reikia kreiptis į elektros tinklus dėl įvado galios kėlimo.

ESO yra sukūrus super naudingą skaičiuoklę, kuri paskaičiuoja kiek Jums viskas gali kainuoti ir kokios yra galimybės visa taip padaryti lengviausiu būdu: ESO skaičiuoklė.

Gavus visus leidimus, turint visus įvadus iki Jūsų parkavimo aikštelės, telieka išsirinkti elektromobilių stotelę ir pasisamdyti elektriką, kuris visa tai Jums patogiai sujungs ir sumontuos elektromobilių stotelę Jums tinkamoje vietoje.

Elektromobilių stotelės daugiabutyje – į ką atkreipti dėmesį?

Teltonika elektromobilių stotelės

Daugiabučiuose Jūs galimybės nėra tokios plačios kaip privačiuose namuose, kur galite įsirengti net ir 22 kW stotelę, bet nenusiminkite. Net lėčiausia elektromobilių stotelė tikrai įkraus Jūsų elektromobilį per naktį ir ryte tikrai laisvai galėsite tęsti keliones po miestą ar visoje Lietuvoje.

Elektromobilių stotelės galia

Elektromobilių stotelės yra skirstomos pagal jų galią ir tik vėliau pagal dizainą ir kitus patogumus.

Lėčiausios elektromobilių stotelės šiuo metu yra 3,7 Kw. Toliau eina stotelės su 7,4 kW ir 11 kW galia.

Viskas labai priklauso nuo Jūsų turimo ir galimo elektros įvado.

Jeigu Jums namas, sakykime, duoda 4 kW, o galios pasikėlimas iki 7,4 kW kainuoja itin didelę sumą, pasvarstykite ar tikrai verta ją išleisti, nes ir su 3,7 kW galia per 8-10h tikrai įsikrausite praktiškai bet kurį elektromobilį (prisiparkavus po dienos darbų 18h ir vykstant į darbą  7h ryte, elektromobilį krausite net 13 valandų).

Jeigu Jūs įprastomis darbo dienomis nuvykstate iki 100 kilometrų, net ir lėtuoju įkrovimo būdu ryte tikrai turėsite tiek elektros energijos, kad papildomų nepatogumų Jums tikrai nesukels.

Didesnės galios stotelės tinkamos tiems, kurie keliauja daugiau, o parkavimo aikštelėje elektromobilis galbūt atsiduria tik vėlai vakare, o išvykstate kasdien anksti ryte. Tokiu atveju verta įsirengti ir didesnės galios stoteles.

Elektromobilių stotelė su laidu ar be

Dar labai verta atkreipti dėmesį į tai, ar elektromobilių stotelė yra su laidu ar be jo. Turint omenyje, kad daugiabutyje požeminėse ar tuo labiau antžeminėse aikštelėse pastoviai būna daug žmonių, Jūsų laidas gali nukristi, trukdyti kitiems ar galų gale kažką gali net ir erzinti, daugiabutyje patariame turėti stotelę be laido, o elektromobilio laidą tiesiog pastoviai turėti bagažinėje, kurį visada prijungsite atvykę į aikštelę.

Elektromobilių stotelės valdymo programėlė

Taip pat labai patogu, jei elektromobilių stotelė turi savo programėlę, kurioje galite stebėti kaip greitai įsikrauna elektromobilis einamuoju momentu, koks procentas baterijos jau įkrautas ir kitus duomenis. Tai padeda ne tik ramiau miegoti žinant, kad elektromobilis ryte bus su pilna baterija, bet ir tuo pačiu stebėti problemas, jeigu netyčia įkrovimas sustoja.

Šiuo metu rinkoje yra įvairiausių programėlių, kurios pateikia įvairiausius duomenis, turi įvairius nustatymus ir dizainus. Prieš perkant elektromobilių stotelę, pasidomėkite kokias programėles turi Jūsų elektromobilių stotelės gamintojas.

Elektromobilių stotelės dizainas

Dizainas – dėl skonio tikrai nesiginčajama, bet turint stotelę lauke patariama turėti stotelę su stipriu korpusu (kad nepralytų ar nepakenktų kitos gamtos išdaigos). Šiuo metu rinkoje galima rasti įvairių dizainų stotelių, o kai kurių dizainus kuria net garsūs žinomi dizaineriai, tad spręsti Jums. Bet turint omenyje, jog ypatingai daugiabučio požeminėje aikštelėje stotelė netampa atskiru eksterjero elementu kaip antai individualiame name, su paprastu dizainu tikrai neprašausite.

Išvados

Svarstant apie elektromobilių stotelės daugiabutyje įsirengimą, ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į įvadą ir galimybes jį didinti.

Atkreipkite dėmesį kiek Jums kainuos galios kėlimas ir ar verta investuoti papildomus pinigus, nes gal paprasčiausiai 3.7 kW elektromobilių stotelė patenkins visus Jūsų poreikius.

Linkime Jums sėkmingai įsirengti elektromobilių stotelę daugiabutyje ir džiaugtis mažomis įkrovimo išlaidomis švaresnėje Lietuvoje.

Jeigu turite klausimų ir Jums reikia pagalbos dėl elektros įvado, stotelės montavimo – visada padėsime.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.