Elektromobilis ir krovimo kabelis

Patys taupiausi ir efektyviausi elektromobiliai

Elektromobilis Tesla Model Y
660 views 0 komentarus

Šiuo metu naftos kainoms dėl itin liūdnių įvykių šokant tikrą polką, o dyzeliui ir benzinui mušant visus įmanomus rekordus Lietuvoje (o turbūt ateityje matysime ir dar didesnes kainas, kurios pasieks ir 2 eurus ar daugiau už vieną litrą), daugelis žmonių ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje dar intensyviau galvoja apie elektromobilio įsigyjimą, nes netgi pašokums ir tos pačios elektros kainoms, vis tiek jos nėra tiek pakilę, kiek šiuo metu kyla naftos kainos.

Hyundai IONIQ5 elektromobilis

Prieš perkant elektromobilį, labai svarbu žinoti ir Jūsų būsimo elektromobilio efektyvumą, nes skirtingi elektromobiliai sunaudoja skirtingą elektros kiekį nuvažiuoti 100 kilometrų. Tai gali lemti keletas veiksnių:

  1. Kai kurie elektromobiliai tiesiog turi mažą bateriją, mažesnį nuvažiuojamą kilometrų skaičių, tad sveria mažiau, ir to pasekoje sunaudojama mažiau elektros.
  2. Kiti elektromobiliai yra sukurti naudojant itin inovatyvias technologijas ir to pasekoje sutaupoma itin daug energijos. Geriausias to pavyzdys yra Tesla Model 3 elektromobilis.
  3. Kai kurie elektromobiliai tiesiog yra dideli, visureigiai ir panašiai, tad sunaudoja daugiau energijos.

Taigi, kokie šiuo metu parduodami elektromobiliai yra patys efektyviausi?

Šiame straipsnyje mes aptariame pačius naujausius 2022 modelius, tad pvz. 2019 metų Tesla Model 3 gali turėti žemesnį efektyvumą. Tas pritaikoma ir kitiems modeliams.

Mažiausiai elektros suvartojantys elektromobiliai

1. Tesla Model 3 – 15.6 kWh/100km

Visiškai nekeista ir nestebina tai, jog būtent Tesla kompanijos elektromobilis yra pirmoje vietoje, nes jie yra absoliutūs šios rinkos pionieriai ir geriausi inovatoriai.

2. Lucid Air Grand Touring – 16.2 kWh/100km

Tai naujojo rinkos žaidėjo elektromobilis, kuris taip pat pasižymi puiku efektyvumu ir tegalime palinkėti jiems sėkmės į pasaulį išleisti kuo daugiau elektromobilių.

3. Chevrolet Bolt EV – 17.5 kWh/100km

GM kompanijos elektromobilis jau yra gan senas rinkos žaidėjas. Pastaruoju metu šis elektromobilis turėjo tam tikrų problemų su baterijos gedimais, bet tikėkimės, jog visos problemos praeityje.

4. Hyundai Kona – 17.5 kWh/100km

Hyundai kompanija apskritai pasižymi itin taupiais elektromobiliais ir puikiomis technologijomis, kurios nenusileidžia rinkos lyderiams.

5. Tesla Model S – 17.5 kWh/100km

Tesla Model S yra didesnis Tesla modelis nei Model 3, tačiau jis taip pat dėl labai gerų inovatyvių sprendimų yra itin taupus. Tai liukso klasės elektromobilis su taupia baterija.

6. Tesla Model Y Long Range – 17.5 kWh/100km

Tesla Model Y – jau trečiasis Tesla elektromobilis top 10 sąraše – įspūdinga. Tesla Model Y Long Range – tai jau virš 500 kilometrų nuvažiuojantis elektromobilis, kuris yra ne tik talpus, bet ir taupus.

7. Chevrolet Bolt EUV – 18.1 kWh/100km

Antrasis GM kompanijos elektrombilis, kuris patenka į šį sąrašą. Tai puikus kompaktiškas miesto elektromobilis.

8. Kia EV6 RWD – 18.1 kWh/100km

Gražuolis KIA EV6 tikrai pretenduoja tapti vienu patraukliausių elektromobiliu 2022 metais. Ne tik itin subtilaus dizaino, bet ir itin taupus.

9. Hyundai Ioniq 5 RWD – 18.8 kWh/100km

Hyundai Ioniq kompaktiškas mažylis yra tobulas modelis kelionėms ne tik mieste, bet ir užmiestyje, nes nuvažiuojamas atstumas suteikia puikias galimybes keliauti po visą Lietuvą.

10. Kia Niro EV – 18.8 kWh/100km

Kia Niro SUV yra ne tik itin talpus, puikiai tinkantis didesnėms šeimoms, bet ir padės Jums sumažinti išlaidas Jūsų kelionėse.

Išvados

Tarp TOP 10 taupiausių elektromobilių tikrai galime matyti net kelis lyderius: Tesla, Chevrolet BOLT, Hyundai ir Kia elektromobilius. Šie gamintojai tikrai stengiasi kurti elektromobilius, kurie ne tik būtų patogūs, kompaktiški, bet ir taupūs.

Vairuojant šiuos elektromobilius naftos kainų šokiai Jums turėtų būti ne itin aktualūs.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.