Elektromobilis ir krovimo kabelis

Lietuvoje jau yra virš 5000 elektromobilių

KIA EV6 elektromobilio interjeras
420 views 0 komentarus

Šiuo metu Lietuvoje, t.y. pasibaigus 2022 metų sausio mėnesiui, yra jau virš 5000 tikrųjų elektromobilių (kurie važiuoja tik elektros pagalba).

Tai puikus ženklas, kuris rodo, jog Lietuvoje elektromobilių populiarumas tik auga, nes dar 2021 metų pradžioje Lietuvoje nebuvo nė 3000 elektromobilių.

Galima bandyti prognozuoti, jog 2023 metų pradžioje Lietuvoje jau turėsime apie 10 000 elektromobilių, o jų populiarumas taps kone eksponentinis.

Kas labai džiugina, tai, jog Lietuvoje net 46 procentai naujai įsigytų elektromobilių yra visiškai nauji. Tai rodo, jog verslas ir pasiturintys lietuviai jau mato ir skaičiuoja, jog elektromobilio sąnaudos ir priežiūra ilguoju laikotarpiu atsiperka, nors pradinė kaina daugeliu atveju yra gerokai didesnė už tokio pat modelio dyzelinį pusbrolį.

Hyundai IONIQ5 elektromobilis

Hyundai IONIQ5 elektromobilis

54 procentai įsigyjamų elektromobilių yra jau naudoti. Manome, kad 2023-2025 pamatysime didelį antplūdį elektromobilių iš Vokietijos, kur VW ID 3 ir kiti elektromobiliai jau bus sulaukę 4-5 metų amžiaus. Šiais, 2022 metais, taip pat yra atidaroma Tesla gamykla Vokietijoje, tad po kelerių metų Lietuvoje pamatysime ir daug Tesla Model 3 ar Tesla Model Y modelių.

Populiariausios elektromobilių markės Lietuvoje šiuo metu yra: Nissan ir Volkswagen elektromobiliai. Tai nestebina, nes Lietuvoje matome labai daug Nissan Leaf elektromobilių, o senesnieji VW UP ar VW e-Golf, taip pat gan dažni Lietuvos keliuose. VW ID linija Volkswagen populiarumą tik didins.

Taip pat labai populiarūs yra: Tesla elektromobiliai, BMW elektromobiliai bei Hyundai elektromobiliai. Tesla savininkams labai pasisekė, nes praeitais metais ties Kaunu buvo atidaryta Tesla Supercharger stotelė, kuri itin palengvina ilgų kelionių patirtį Lietuvoje.

Lauksime tokios stotelės ir Vilniuje, nes šiuo metu NET apie 75 procentai elektromobilių randasi Vilniaus apskrityje, apie 10 procentų – Kaune, o visi kiti pasiskirstę po visą Lietuvą.

Elektromobilių skaičiai iki 2030 metų

Labai džiugina itin ambicingi Lietuvos valstybės planai skatinant elektromobilių augimą Lietuvoje.

Šiuo metu yra pateikti tokie planai:

– iki 2025 metų M1 klasės elektromobilių skaičius turi sudaryti ne mažiau kaip 10 procentų, o N1 klasės elektromobilių skaičius – ne mažiau kaip 30 procentų metinių pirkimų sandorių;

M1 klasė: lengvieji automobiliai

N1 klasė: lengvieji krovininiai automobiliai iki 3.5 tonos.

Bollinger B1 elekrinis visureigis

Kaip matome, bus ypatingai skatinama krovininių automobilių elektrifikacija, nes būtent jie ypatingai teršia miestų centrus, bet tuo pačiu verslams tokios transporto priemonės žada itin greitą atsipirkimą.

Lietuvos vyriausybės planai iki 2030 metų yra dar ambicingesni:

– iki 2030 metų M1 klasės elektromobilių skaičius turi sudaryti ne mažiau kaip 50 procentų metinių pirkimų sandorių, N1 klasės elektromobilių skaičius – 100 procentų. Nuo 2030 m. sausio 1 d. N1 klasės transporto priemonės su vidaus degimo varikliais, išskyrus alternatyviaisiais degalais varomas N1 klasės transporto priemones, negali būti registruojamos.

Iki 2030 metų Lietuvoje turės būti registruojama minimum 50 proc. elektromobilių (nuo visų pardavimų). Spėjame, kad nuo visiškai naujai parduodamų transporto priemonių, elektromobiliai 50 procentų sudarys jau 2025-2027 metais.

Nuo 2030 metų Lietuvoje norima ir žadama, kad lengvasis komercinis transportas bus tik elektrinis. Įspūdingas tikslas. Nesame tikri, ar tai galios visoms transporto priemonės ar tik naujoms, bet šiaip ar taip, transformacija į elektrifikaciją bus itin greita.

Galbūt jau 2023 – 2025 metais keliuose pamatysime vis daugiau ir elektrinių sunkvežimių, kaip antai Tesla Semi ar kiti modeliai, tad netgi sunkiojo transporto elektrifikacija taip pat prasidės.

Labai smagu matyti, jog Lietuvoje elektromobiliai populiarėja, o dar smagiau matyti itin ambicingus mūsų valstybės planus, kas tik paskatins mūsų elektrifikaciją.

Už švarią Lietuvą!

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.