Elektromobilis ir krovimo kabelis

Nuosava elektromobilių įkrovimo stotelė – kokie to privalumai?

Teltonika 22 kW elektromobilių stotelė
285 views 0 komentarus

Kainoms kartas nuo karto besikandžiojant viešose elektromobilių įkrovimo stotelėse, vis daugiau elektromobilių savininkų jau supratan, jog nuosava elektromobilių įkrovimo stotelė ne tik greitai atsipirks, bet ir palengvins kasdienes keliones. Šiame tinklaraščio įraše apžvelgsime nuosavos elektromobilių stotelės naudojimo namuose ar privačioje automobilio parkavimo aikštelėje daugiabutyje privalumus.

Pinigų sutaupymas

Vienas didžiausių privalumų naudojant nuosavą elektromobilių įkrovimo stotelę yra tai, kad ji gali padėti sutaupyti pinigų įkrovimo išlaidoms. Naudodami įkroviklį namuose nereikės taip dažnai mokėti už viešąsias įkrovimo stoteles, be to, įkraudami transporto priemonę ne piko valandomis galite pasinaudoti pigesniais elektros energijos tarifais (jeigu Jūsų elektros tiekėjas tokias sąlygas suteikia). Be to, Lietuvoje šiuo metu galite gauti kompensaciją už elektromobilių stotelės pirkimą ir įsirengimą.

Elektromobilių įkrovimo stotelė tikrai greitai atsipirks, nes dažnu atveju elektra namuose dvigubai ar net daugiau kartų pigesnė nei viešose elektromobilių įkrovimo stotelėse.

O jeigu turite saulės elektrinę, elektros kaina tampa kartais net iki 10 kartų pigesnė nei viešose stotelėse.

Patogumas

Naudotis nuosava elektromobilių stotele taip pat patogiau nei naudotis viešosiomis įkrovimo stotelėmis. Naudodami namų elektromobilio įkroviklį galite įkrauti transporto priemonę per naktį, kol miegate, o ryte pabusti su visiškai įkrauta transporto priemone. Dėl to nereikia dažnai keliauti į viešąsias įkrovimo stoteles, kas gali užimti daug laiko ir būti itin nepatogu piko valandomis.

Jums tereikia grįžti namo, prijungti elektromobilio laidą prie stotelės ir galite ramiai palikti savo automobilį krautis, o ryte baterija jau bus pilna ir galėsite leistis ir į ilgesnes keliones ne tik mieste, bet ir po visą Lietuvą.

Efektyvumas

Galiausiai, naudoti namuose esantį elektromobilio įkroviklį yra efektyviau nei naudotis viešosiomis įkrovimo stotelėmis. Naudodami namų įkroviklį galite užtikrinti, kad transporto priemonė bus visiškai įkrauta prieš išvažiuodami iš namų, o tai gali padėti sumažinti nerimą dėl ridos ir padidinti bendrą pasitikėjimą savo transporto priemone.

Taip pat reikia turėti omenyje, jog elektromobilių baterijoms labiau ‘patinka’ ir tinka lėtesnis įkrovimas nei viešų elektromobilių stotelių galia – 150 kW ar daugiau. Lėtas įkrovimas taupo Jūsų bateriją, ji ne taip greitai nusidėvi ir Jūs ilgiau išlaikysite aukštą elektromobilio vertę ir didesnį nuvažiuojamą atstumą.

Padidėjusi namų vertė

Įrengus elektromobilio namų įkroviklį, gali padidėti jūsų nekilnojamojo turto vertė, nes potencialūs pirkėjai tai vertina kaip patrauklų elementą. Naujam namų šeimininkui jau nereikėtų jaudintis ir galvoti kaip įsirengti stotelę, nes ji jau bus įrengta patogioje lokacijoje Jūsų name.

Nepriklausomybė

Naudodami namų įkroviklį galite būti nepriklausomi ir labiau kontroliuoti savo elektromobilio įkrovimo laikus, nes nesate priklausomi nuo viešųjų įkrovimo stotelių, kurios gali būti nepasiekiamos arba kuriose reikia ilgai laukti.

Šiuo metu Lietuvoje dar nėra daug viešų elektromobilių stotelių, o ir jų plėtra dar užtruks ne vienerius metus. Kol pasieks tokį pat efektyvumą ir patogumą, kokį šiuo metu turi kuru varomi automobiliai, turbūt užtruks ir dešimtmetį.

Bet net ir esant pilnai išvystytam viešų stotelių tinklui, Jūs nuosavoje stotelėje galite krautis kada tik norite ir kiek tik norite. Kiekvieną dieną galėsite turėti pilną bateriją ir dėl nieko nesijaudinti.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad naudojimasis nuosava elektromobilių stotele turi daug privalumų. Taupydami pinigus, mažindami išmetamųjų teršalų kiekį, suteikdami patogumo ir didindami efektyvumą, namų įkrovikliai gali padėti jums maksimaliai išnaudoti elektromobilio privalumus. Jei ketinate įsigyti elektromobilį, būtinai išnagrinėkite įvairias galimas įkrovimo namuose galimybes ir apsvarstykite namų įkroviklio privalumus priimdami galutinį sprendimą.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.