Elektromobilis ir krovimo kabelis

Geriausi elektriniai sunkvežimiai

Elektrinis sunkvežimis Tesla Semi
521 views 0 komentarus

Šiuo metu rinkoje kasmet atsirandant jau ne po kelis ar keliolika, bet po keliasdešimt naujų elektromobilių modelių, ganėtinai nemažai kompanijų nori elektrifikuoti laivus, lėktuvus, sunkiąją statybų techniką ir visas kitas transporto priemonės. O Lietuvoje jau neretai pamatome ir elektrinius autobusus (ne troleibusus), kurie rieda ne tik Vilniaus gatvėmis.

Šiuo metu rinkoje jau galime rasti nemažai elektrinių motociklų, keltų (ypatingai Norvegijoje), mažų lėktuvų (kurie skrenda iki 200-300 km), tačiau šįkart aptarsime elektrinius sunkvežimius.

Jau šiandien Tesla kompanija paskelbė, jog po pirmojo pasaulinio pristatymo, 2022 metų gruodžio mėnesį Pepsi kompanija gaus pirmuosius Tesla Semi Trucks. Šių elektrinių sunkvežimių pasaulyje yra užsakyta jau keli tūkstančiai, o juos Lietuvoje yra užsisakius ir didžiausia Lietuvos pervežimų kompanija Girteka, tad Lietuvos keliuose netrukus ir mes pamatysime šiuos futuristinius sunkvežimius.

Elektrinis sunkvežimis Tesla

Šiuo metu ypatingai daug vilčių dedama ne tik į sunkvežimių elektrifikaciją, bet ir į sunkvežimių autonominio važiavimo galimybes, nes ne tik Europoje ar Amerikoje, bet visame pasaulyje trūksta kelių šimtų tūkstančių sunkvežimių vairuotojų, tad tikimasi, jog autonominis važiavimas šią problemą po dešimtmečio ar anksčiau išspręs.

Geriausi elektriniai sunkvežimiai

Tesla Semi elektrinis sunkvežimis

Be abejo, pats garsiausias, pats žinomiausias ir turbūt pats laukiamiausias elektrinis sunkvežimis pasaulyje yra Tesla Semi sunkvežimis.

Tai futuristinio dizaino komercinė transporto priemonė, kuri galės nuvažiuoti net iki 1000 kilometrų (pats galingiausias modelis).

Šis sunkvežimis turės visų Tesla elektromobilių operacinę sistemą, bus itin saugus ir pasižymės rinkoje kone mažiausiomis sąnaudomis.

Kas yra ypatingai įspūdinga, jog šis sunkvežimis (be priekabos) iki 100km/h gali pagreitėti per 5s! Šis elektrinis sunkvežimis „liuosiai” aplenks kiekvieną „patiuninguotą” Golf mūsų keliuose.

Žemiau pateiktoje nuotraukoje galite matyti kokį žemą vėjo pasipriešinimo koeficientą Tesla Semi turi, mažesnį už kitus super automobilius varomus dyzeliu. Tai dar kartą patvirtina Tesla kompanijos inžinierių profesionalumą.

Elektrinio sunkvežimio pasipriešinimas vėjui

Volvo elektriniai sunkvežimiai

Volvo elektriniai sunkvežimiai

Niekas negali abejoti Volvo kompanijos transporto priemonių kokybe.

Šiuo metu rinkoje Volvo turi net keletą skirtingų elektrinių sunkvežimių, skirtų įvairiausioms situacijoms: nuo statybinės įrangos pervežimo iki ilgų kelionių per Europą.

Volvo FH – nuvažiuojamas atstumas iki 300 km.

Volvo FM – nuvažiuojamas atstumas iki 380 km.

Volvo FMX – nuvažiuojamas atstumas iki 320 km.

Volvo FE – nuvažiuojamas atstumas iki 200 km.

Volvo FL – nuvažiuojamas atstumas iki 300 km.

Volvo VNR – nuvažiuojamas atstumas iki 440 km.

Volvo kompanija ypatingai rimtai žiūri į elektrinių sunkvežimių rinką ir turimas net kelių modelių pasiūlymas puikiai tai įrodo.

Tikėkimės, jog šių elektrinių Volvo sunkvežimių daugiau matysime ne tik Švedijos, bet ir Lietuvos keliuose.

Daimler elektriniai sunkvežimiai

Daimler elektrinis sunkvežimis

Daimler kompanija yra kone didžiausia pasaulyje sunkvežimių gamintoja ir tam, kad ateityje tokia išliktų – reikia pilnu greičiu investuoti į elektrinių sunkvežimius ir baterijų technologiją, kad Daimler kompanijos situacija rinkoje smarkiai nepakistų.

Šiuo metu Daimler kompanija jau gamina keletą elektrinių sunkvežimių ir štai keli jų:

  • 18 ratų sunkvežimis eCascadia: nuvažiuojamas atstumas iki 400km
  • Freightliner eM2 106: nuvažiuojamas atstumas iki 370km
  • Elektrinis sunkvežimis Box Truck: skirtas miesto pristatymams.

Elektrinis sunkvežimis Kenworth T680E

Elektrinis sunkvežimis Kenworth T680E

Kenworth kompanija, kilus iš Amerikos, kuria ikoniškuosius sunkvežimius, kuriuos taip dažnai matome filmuose, kai jie rieda Nevados lygumomis.

Kenworth kompanija taip pat nesnaudžia ir kuria elektrinius sunkvežimius, kurie tikrai nenusileidžia Volvo ar Daimler kompanijoms.

Nuvažiuojamas atstumas – 234km. Puikiai tinkantis pristatymams mieste ar trumpesnėms kelionėms  tarp miestų.

Elektrinis sunkvežimis Nikola Tre

Elektrinis sunkvežimis Nikola Tre

Nikola kompanijos tikrai neapkaltinsi ambicijų trūkumu. Nikola yra grynai elektrinių sunkvežimių kurėja – jie nekuria automobilių ar dyzelinių sunkvežimių.
Šis elektrinis sunkvežimis gali įveikti virš 500 kilometrų ir pagal nuvažiuojamą atstumą stoja tiesiai į antrą vietą už Tesla kompanijos.

Išvados

Kaip ir elektromobilių pasaulyje, taip ir elektrinių sunkvežimių pasaulyje – Tesla kompanija yra priekyje. Didelės investicijos į baterijų technologiją neša didelius vaisius dolerių pavidalu šiai kompanijai.

Norint išspręsti sunkvežimių taršos problemą pasauliui reikės milijonų elektrinių sunkvežimių, kurie yra ne tik patogūs naudoti mieste, bet ir gali per dieną važiuoti iki 8h (pilna darbo diena). Tam reikia elektrinių sunkvežimių, kurie gali nuvažiuoti ne 400 kilometrų, o 800-1000 kilometrų, ir šiuo metu arti šio tikslo tėra tik Tesla kompanija.

Itin didelis iššūkis pasauliui bus ir elektrinių sunkvežimių įkrovimas, nes jau net ir Tesla Supercharger 250 kW galia yra gerokai per maža įkrauti didelias sunkvežimių baterijas. Tesla kompanija jau kalba net apie 1 MW ar net galingesnes įkrovimo stoteles, kurios elektrinius sunkvežimius pilnai įkraus tiesiog per pietų pertrauką.

Šiuo metu Europoje ir pasaulyje laukia milžiniškos investicijos į būtent tokias galingas įkrovimo stoteles ir galbūt jau po kelerių metų ne tik vokiški „autobanai”, bet ir Lietuviškos autostrados bus pilnos elektrinių sunkvežimių.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.