Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilių įkrovimo stotelių skirtumai

Elektromobilio įkrovimo stotelė biure
381 views 0 komentarus

Šiuo metu Lietuvoje ypatingai populiarėjant elektromobiliams, o valstybei dar ir teikiant paramą elektromobilių stotelių įrengimui, apžvelkime kokie yra elektromobilių įkrovimo stotelių skirtumai.

Elektromobilių stotelės skiriasi pagal:

  1. Galingumą
  2. Valdymo būdą
  3. Išeigų (laidų) skaičių
  4. Dizainą
  5. Stotelė gali būti su laidu arba be laido

Apžvelkime šiuos skirtumus.

Elektromobilių stotelių galia

Šiuo metu Lietuvoje galime rasti vis daugiau elektromobilių stotelių miestuose prie degalinių, prekybos centrų ar tiesiog parkavimo aikštelėse.

Viešos elektromobilių įkrovimo stotelės dažniausiai yra didesnės galios: nuo 22 kW iki 250 kW (Tesla Supercharger) ar net 350 kW.

Didelės galios elektromobilių stotelės nebūna įrenginėjamos namuose dėl paprastų priežasčių: itin didelės kainos ir didelės galios (privatūs namai, o tuo labiau privačios aikštelės daugiabučiuose tokių galingų elektros įvadų neturi).

Greito įkrovimo stotelės labiau skirtos kelionėms, kai reikia elektromobilį įsikrauti ilgoje kelionėje (pvz. Vilnius – Palanga) arba žmonėms, kurie neturi elektromobilių įkrovimo stotelės namuose.

Sekanti kategorija: elektromobilių stotelės skirtos namams.

Jų  galia svyruoja tarp 3,7 kW ir 11 kW.

Tokios galios elektromobilių įkrovimo stotelės pilnai pakaks elektromobilį įsikrauti per naktį namuose ir ryte vykti į darbą, parduotuves ar net kitą miestą.

Būtinai atkreipkite dėmesį, ar Jūsų namas „paveš” 11 kW galios elektromobilio stotelę, jeigu namuose tuo pačiu metu naudojami ir kiti įrenginiai (skalbyklės, elektrinės viryklės, ir kt.)

Optimalus variantas namams: 7,4 kW.

Elektromobilių stotelių valdymo būdas

Daugelis viešų ir didelės galios elektromobilių stotelių yra valdomos per liečiamą ekraną, kur susimokate už įkrovimo sesiją, matote įkrovimo laikus, galias ir kitus duomenis. Tokiomis stotelėmis labai lengva naudotis: susimokate kortele, įsikraunate elektromobilį ir keliaujate tolyn.

Namams skirtos elektromobilių stotelės  taip pat gali turėti liečiamą ekraną arba yra tiesiog valdomos per mobilią aplikaciją.

Mobiliojoje aplikacijoje matysite sesijos laiką, galią, likusį įkrovimo laiką, galite reguliuoti kada pradėti įkrovimą, kada jį sustabdyti ir kitas detales. Elektromobilių stotelė valdoma per mobilią aplikaciją – turbūt komfortabiliausias variantas.

Primityvesnės elektromobilių stotelės neturi nuotolinio valdymo per aplikaciją ir tiesiog yra įjungiamos į elektromobilį, o visą informaciją matysite automobilio panelėje (valdymo sistemoje) – įkrovimo galią, laiką ir kitus duomenis.

Tokia stotelė įkrovimą pradės iškart ją įjungus, o nustos, kai elektromobilis bus pilnai įkrautas.

Mūsų rekomendacija ir optimaliausias variantas: Elektromobilių stotelė valdoma per mobilią aplikaciją.

Elektromobilių laidų skaičius

Jeigu turite ne vieną, o du elektromobilius namų ūkyje, galbūt geras variantas yra pirkti ne dvi stoteles, o pirktį vieną su dviem išeigomis ar laidais.

Tai optimaliausias variantas vienu metu įkrauti du elektromobilius (daugelis viešų elektromobilių stotelių taip pat turi dvi išeigas).

Tik atkreipkite dėmesį, jog įkraunant du elektromobilius vienu metu kris ir vieno elektromobilio įkrovimo galia. Jeigu stotelė turi 11 kW galią, kiekvienas iš elektromobilių maksimaliai vienu metu gaus 5.5 kW.

Taip pat atkreipkite dėmesį, jog kai kurios elektromobilių stotelės jau turi įkrovimo laidus prijungtus prie jų korpuso, kitos yra be laidų ir turi kištukus Jūsų elektromobilio laidui.

Tai tiesiog Jūsų komforto klausimas: ar norite kaskart iš bagažinės traukti elektromobilio laidą ir jį prijungti prie stotelės ar norite, kad stotelė būtų jau su laidu. Spręsti Jums pagal situaciją.

Elektromobilių stotelių dizainas

Įkrovimo stptelė Charge Amps 22 kW dvivietė

Šiuo metu elektromobilių stotelės namams yra gan nedidelės kompaktiškos dėžės formos, kurios tikrai nepamaišys garaže, pastogėje ar lauke.

Elektromobilių stoteles galima įrengti ne tik ant sienos, bet ir ant stovo (kas ypatingai aktualu daugiabučių privačių aikštelių savininkams).

Elektromobilių stotelė gali būti ne tik Jūsų inžinerinis įrenginys, bet ir eksterjero detalė. Šiuo metu kurti įvairius elektromobilių stotelių dizainus imasi net ir garsūs dizaineriai.

Išvados

Šiuo metu gatvėse, parkavimo aikštelėse ir degalinėse išvysite vis daugiau ir daugiau elektromobilių stotelių.

Norint elektromobilio stotelę įsigyti namų poreikiams patariame pradžioje gerai apgalvoti stotelės lokaciją (kuo toliau nuo elektros įvado, tuo didesnės įrengimo sąnaudos), galingumą (svarbu, kad galia neviršytų Jūsų namo elektros įvado pajėgumų ir netrikdytų kitų įrenginių veikimo), dizainą – kad būtų gražu visiems namiškiams.

Linkime Jums didžiausios sėkmės elektromobilumo pasaulyje ir jei turite klausimų – mielai atsakysime.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.