Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobiliai žiemą: ką verta žinoti

Elektromobiliai žiemą
31338 views 0 komentarus

Kaip ir dyzeliniai ar benzininiai automobiliai, elektromobiliai žiemą taip pat gali nuvažiuoti mažesnį atstumą, ypatingai, jei temperatūra nukrenta žemiau -5 ar – 10 laipsnių.

Pagal įvairius atliktus tyrimus, senieji elektromobiliai esant šaltam orui nuvažiuoj apie 20-30 procentų mažiau, o naujausi modeliai apie 10 procentų mažiau.

Kadangi šiuo metu elektromobiliai dar nuvažiuoja gerokai mažiau nei kuru varomi automobiliai, labai svarbu atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus ir esame Jums paruošę sąrašą patarimų kaip prailginti nuvažiuojamą atstumą žiemą ir neatsidurti nepatogioje situacijoje.

Rivian visureigiai, elektromobiliai žiemą

Rivian visureigiai

Tikrinkite padangų slėgį

Šaltuoju metu laiku oro slėgis padangose dažniausiai sumažėja, o sumažėjęs oro slėgis lemia mažesnį nuvažiuojamą atstumą ir didesnį elektros suvartojimą.

Labai svarbu pastoviai stebėti padangų slėgį ir esant reikalui pripūskite padangas, kad bereikalingai nešvaistytumėte elektromobilio energijos.

Baterijos priežiūra

Šis patarimas aktualus ne tik žiemą, bet ir ištisus metus, jeigu norite, kad baterija Jums tarnautų kuo ilgiau.

Nėra specialių tepalų ar kitų priemonių, kurios prailgintų baterijos gyvenimą, tačiau bateriją galima prižiūrėti kitais būdais:

  1. Kiek įmanoma daugiau įkraukite elektromobilį lėtuoju būdu su elektromobilio įkrovimo stotele namuose, ofise ar kitose lokacijose. Jeigu tik yra galimybė, venkite pastoviai įkraudinėti elektromobilį greitojo įkrovimo stotelėse.
  2. Stenkitės elektromobilio įkrovimą laikyti tarp 10-80%, nes pastoviai pilna baterija didina jos nusidėvėjimą. Lietuvoje Jums tikrai nereikia pastoviai turėti pilną bateriją, ypatingai, jeigu juo dažniausiai važinėjate mieste, o pilną įkrovimą pasilikite ilgoms kelionėms ir tik esant būtinybei.
  3. Minimalizuoti elektromobilio parkavimą itin aukštose ar žemose temperatūrose.

Laikykite elektromobilį garaže

Įkrovimo stotelė Charge Amps 22 kW dvivietė

Jeigu turite galimybę elektromobilį laikyti garaže, tai žiemą darykite kuo dažniau. Esant šaltam orui baterija išnaudoja daug daugiau energijos vien tik sistemų palaikymui, o pradėjus elektromobiliu važiuoti, baterija išnaudos daug energijos sušildyti visą elektromobilį.

Tad esant šiltesnei temperatūrai elektromobilis neturės staiga išleisti elektros pliūpsnio, kad galėtų važiuoti ir sušilti.

Planuokite ilgesnes keliones

Elektromobiliai žiemą, o ypač esant itin žemoms temperatūroms įsikrauna per ilgesnį laiko tarpą.

Kadangi elektromobilis nuvažiuoja mažiau, o ir įkovimui reikia daugiau laiko, atsargiau planuokite ilgas keliones.

Galbūt sustokite dažniau ir įkraukite vienu ypu ne pilną bateriją, o tik jos dalį.

Taisyklingas vairavimo stilius

BMW i3 elektromobilis

Skirtingai nei kuru varomi automobiliai, elektromobiliai daug daugiau energijos sunaudoja greitkeliuose ir važiuojant dideliu greičiu, tad žiemos metu autostradoje važiuokite ne maksimalu galimu greičiu, o lėčiau. Tas pats galioja ir regioniniams keliams. Važiavimas lėčiau net ilgus atstumus sukelia tik kelių minučių pailgėjimą.

Mieste patariama nedaryti staigių pagreitėjimų, nes jie išnaudoja papildomai daugiau energijos.

Jūsų baterija Jums padėkos už taisyklingą ir tvarkingą vairavimo stilių.

Eco rėžimas

Elektrinis minivenas ID. Buzz

Jeigu tik Jūsų elektromobilius turi kokį nors ECO rėžimą ar kitas galimybes, pasinaudokite jomis žiemą.

Elektromobilis galbūt taps lėtesnis ir ne toks staigus, tačiau Jūs sunaudosite ryškiai mažiau elektros energijos ir nuvažiuosite daug didesnį atstumą.

Išimkite nereikalingus daiktus

Kuo sunkesnis elektromobilis, tuo mažiau jis nuvažiuoja.

Jeigu bagažinėje ar salone laikote daug nereikalingų daiktų – stenkitės jų nevežioti visą laiką su savimi žiemą.

Kuo lengvesnis elektromobilis – tuo daugiau nuvažiuosite.

Kontroliuokite salono šildymą

Salono šildymas esant žemai temperatūrai sunaudoja ganėtinai nemažai elektros energijos, tad žiemą tai reikia daryti protingai.

Jeigu Jūsų elektromobilis yra laikomas garaže – pašildykite saloną prieš išvažiuojant (daugelis elektromobilių turi tokią galimybę nustatyti automatiškai).

Šildykite saloną įkrovimo metu.

Jeigu temperatūra lauke nėra itin žema: išjunkite pagrindinį šildymą ir įjunkite vairo ir sėdynių šildymą – tai padės papildomai nuvažiuoti kelis kilometrus.

Atsakingai rinkitės elektromobilį

Elektromobilis Fiat 500e 3+1

Mes apie tai jau kalbėjome kitame mūsų straipsnyje apie Nissan Leaf, kadangi ypatingai pirmieji Nissan Leaf modeliai žiemos metu nuvažiuoja tik iki šimto ar net mažiau kilometrų.

Labai svarbu, kad Jūsų patirtis su elektromobiliais būtų kuo pozityvesnė ir nepatektumėte į nepatogias situacijas, kai staiga baterija išsikrauna ar nutinka kitos problemos.

Elektromobilis neturi apsunkinti Jūsų gyvenimo, elektromobilis turi jį palengvinti.

Todėl labai svarbu viską įsivertinti, atkreipti dėmesį į realius nuvažiuojamus atstumus ir įsigyti tokį elektromobilį, kuris atitinka visus galimus Jūsų poreikius, ne tik šiltomis vasaros dienomis, bet ir žiemą.

Peržiūrėkite daugiausiai nuvažiuojančių elektromobilių sąrašą: Daugiausiai nuvažiuojantys elektromobiliai.

Atkreipiant dėmesį, jog Lietuvoje turime gan ilgas žiemas, o didžiausia galima kelionė Lietuvos teritorijoje yra apie 300 kilometrų, patariama pirkti elektromobilį, kuris būtent ir nuvažiuoja mažiausiai apie 300 kilometrų. Tokiu atveju realistiškai su pilna baterija žiemą toks elektromobilis įveiks apie 220 kilometrų ir kelyje Vilnius-Klaipėda teks sustoti ir bateriją įkrauti tik vieną kartą.

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.