Elektromobilis ir krovimo kabelis

10 mitų apie elektromobilius

Rivian R1T elektrinis visureigis
2566 views 0 komentarus

Elektromobiliai gaminami jau ne vienerius metus, tačiau apie juos vis dar sklando nemažai klaidingų įsitikinimų ir mitų. Deja, šie mitai gali atbaidyti potencialius pirkėjus nuo elektromobilio įsigijimo ir paskatinti juos rinktis tradicinius benzinu ar dyzelinu varomus automobilius, kurie teršia mūsų gamtą. Šiame straipsnyje paneigsime 10 labiausiai paplitusių mitų apie elektromobilius.

Škoda elektromobilis

Mitas Nr. 1: Elektromobiliai nėra tokie galingi kaip benzinu/dyzelinu varomi automobiliai.

Vyrauja nuomonė, kad elektromobiliai nėra tokie galingi kaip benzinu varomi automobiliai. Tai toli gražu neatitinka tiesos. Iš tikrųjų elektros varikliai gali akimirksniu suteikti sukimo momentą, o tai reiškia, kad elektriniai automobiliai gali įsibėgėti daug greičiau nei benzinu varomi automobiliai. Pavyzdžiui, „Tesla Model S” nuo 0 iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėja vos per 2,4 sekundes ir yra vienas greičiausių automobilių keliuose. Su tokiu elektromobiliu Jums joks Ferrari ar Porsche nebaisus.

Mitas pasklido turbūt dėl vienų pirmųjų Nissan Leaf elektromobilių, kurie pasirodė dar 2013 metais. Taip, pirmieji elektromobiliai buvo tikrai gan lėti, tačiau naujieji Tesla Model 3 ar elektromobiliai Tesla Model Y Jūsų greičiu tikrai nenuvils.

Mitas Nr. 2: Elektromobilius brangu prižiūrėti.

Dar vienas paplitęs mitas apie elektromobilius yra tas, kad juos brangu prižiūrėti. Tiesa, kad elektromobilių pradinės išlaidos gali būti didesnės nei benzinu varomų automobilių, tačiau ilgainiui jų priežiūra paprastai būna pigesnė. Elektromobiliuose yra mažiau judančių dalių nei tradiciniuose automobiliuose, o tai reiškia, kad yra mažiau dalykų, kurie gali sugesti arba susidėvėti. Be to, elektromobiliams reikia mažiau priežiūros, nes jų varikliams nereikia keisti alyvos ar reguliariai derinti. Vien kasmetinis alyvos keitimas (kuris dažnam automobiliui yra daromas du kartus per metus) kainuoja nemažas pinigų sumas, o elektromobiliuose alyvos keitimą pamiršite visiems laikams.

Mitas Nr. 3: Elektromobiliai negali nuvažiuoti didelių atstumų.

Daugelis žmonių mano, kad elektromobiliai negali nuvažiuoti didelių atstumų vienu įkrovimu. Nors tai galėjo būti tiesa ankstyvuoju elektromobilių atsiradimo laikotarpiu, šiandien elektromobiliai vienu įkrovimu gali nuvažiuoti daug didesnius atstumus. Pavyzdžiui, „Tesla Model 3 Long Range” vienu įkrovimu gali nuvažiuoti iki 600 kilometrų, todėl jį galima naudoti ilgiems atstumams įveikti visoje Lietuvoje. Šiuo metu laisvai galite įveikti atstumą Vilnius – Palanga vienu įkrovimu. Čia esame pateikę daugiausiai kilometrų nuvažiuojančius modelius: elektromobiliai nuvažiuojantys didžiausius atstumus.

Mitas Nr. 4: Elektromobiliai nėra tokie saugūs kaip benzinu/dyzelinu varomi automobiliai

Volvo XC40 Recharge elektromobilis

Egzistuoja klaidinga nuomonė, kad elektriniai automobiliai nėra tokie saugūs kaip tradiciniai automobiliai. Šis mitas grindžiamas įsitikinimu, kad elektromobiliai turi didesnę riziką užsidegti arba sprogti. Tačiau taip nėra. Iš tikrųjų elektromobiliai paprastai laikomi saugesniais už benzinu varomus automobilius, nes dėl to, kad juose nėra degiųjų skysčių, yra mažesnė gaisro rizika.

Tesla Model 3 modelis JAV ir kitose valstybėse dažnai yra įvertinamas aukščiausiais balais saugumo skalėje.

Mitas Nr. 5: Elektromobiliai nėra tokie ekologiški, kaip žmonės mano

Daugelis žmonių mano, kad elektriniai automobiliai nėra tokie draugiški aplinkai, kaip žmonės galvoja. Šis mitas pagrįstas įsitikinimu, kad elektromobilių gamyba teršia aplinką taip pat, kaip ir tradicinių transporto priemonių gamyba. Tačiau taip nėra. Nors elektromobilių gamybai reikia tam tikrų išteklių, pavyzdžiui, retųjų metalų, šias aplinkosaugines sąnaudas atsveria elektromobilių eksloatavimo ekologija.

Ateityje, kai turėsime vis daugiau atsinaujinančios energetikos visame pasaulyje, elektromobilių gamyba taps vis švaresnė, o ir elektra, kuri pagaminama elektromobiliams vis dažniau ateis iš saulės ir vėjo parkų, nei iš anglies deginimo krosnių.

Mitas Nr. 6: Elektromobiliai nėra tokie praktiški kaip benzinu/dyzelinu varomi automobiliai

Elektromobilis Fiat 500e 3+1

Kai kurie žmonės mano, kad elektromobiliai nėra tokie praktiški kaip benzinu varomi automobiliai. Šis mitas grindžiamas įsitikinimu, kad elektromobilių veikimo nuotolis yra ribotas ir juos reikia dažnai įkrauti. Tačiau išplitus elektromobilių įkrovimo stotelėms ir atsiradus galimybei įkrauti automobilį namuose ar darbe, ši problema nebėra aktuali. Be to, elektromobiliams reikia mažiau priežiūros, o tai savo ruožtu taupo laiką ir pinigus.

Turint omenyje, kad Lietuva turi itin ambicingus elektromobilių stotelių tinklo plėtros planus, Lietuvoje jau kelerių metų bėgyje stoteles rasime visur ir visada, tad tai tikrai nekels problemų. O kur dar komfortas turėti nuosavą stotelę namuose? Tai lyg turėti nuosavą benzino stotelę savo kieme.

Mitas Nr. 7: Elektromobiliai nėra tokie patogūs kaip benzinu/dyzelinu varomi automobiliai

Dar vienas mitas apie elektromobilius yra tas, kad jie nėra tokie patogūs kaip tradiciniai automobiliai. Tai grindžiama įsitikinimu, kad elektromobiliuose yra mažiau vietos galvai ir kojoms nei benzinu varomuose automobiliuose. Tačiau taip nėra. Elektromobiliai suprojektuoti taip, kad būtų tokie pat patogūs kaip ir tradiciniai automobiliai, jei ne patogesni. Be to, elektriniai automobiliai paprastai yra tylesni, o tai savo ruožtu sumažina kelio triukšmą ir suteikia malonesnę vairavimo patirtį.

Mitas Nr. 8: Elektromobiliai nėra patikimi

Daugelis žmonių mano, kad elektromobiliai nėra tokie patikimi kaip benzinu varomi automobiliai. Šis mitas grindžiamas įsitikinimu, kad elektromobiliai dar tik pradedami kurti ir dar nėra ištobulinti. Tačiau taip nėra. Elektromobiliai yra tokie pat patikimi kaip ir benzinu varomi automobiliai, jei ne dar patikimesni. Elektromobiliuose yra mažiau judančių dalių, todėl sumažėja mechaninių gedimų tikimybė.

Taip pat daugelis baiminasi, jog elektromobilių baterija greitai nusidėvės ir nebebus tinkama naudoti jau po 100 000 kilometrų, tačiau naujausi tyrimai rodo, jog elektromobiliai gali nuvažiuoti kad ir 500 000 kilometrų ar daugiau.

Mitas Nr. 9: Elektromobiliai ne tokie stilingi kaip benzinu/dyzelinu varomi automobiliai

Elektromobilis Polestar 2 Long Range Dual Motor

Dar vienas paplitęs mitas apie elektromobilius yra tas, kad jie nėra tokie stilingi kaip tradiciniai automobiliai. Tai grindžiama įsitikinimu, kad elektromobilių spalvų ir stilių pasirinkimas yra ribotas. Tačiau tai keičiasi, nes vis daugiau automobilių gamintojų pradeda gaminti elektromobilius. Šiandien yra nemažai elektromobilių, kurie yra tokie pat stilingi kaip ir bet kuris tradicinis automobilis kelyje.

Praktiškai visi automobiliai gamintojai turi savo elektromobilių modelius ir pasirinkimas Jūsų tikrai nenuvils. Jeigu nemėgstate Teslos ar kitų gamintojų, atkreipkite dėmesį į Polestar, Kia, Nissan ar kitus elektromobilius.

Mitas Nr. 10: Elektromobilius vairuoti ne taip smagu kaip benzinu/dyzelinu varomus automobilius

Galiausiai, kai kurie žmonės mano, kad elektromobilius vairuoti ne taip smagu kaip benzinu varomus automobilius. Tai grindžiama įsitikinimu, kad elektromobiliai neturi tokios galios ir pagreičio kaip benzinu varomi automobiliai. Tačiau tai toli nuo tiesos. Elektromobilius neįtikėtinai smagu vairuoti, nes jie pasižymi staigiu sukimo momentu ir sklandžiu pagreičiu. Su daugeliu elektromobilių Jūs būsite tikrai manevringesni ir greitesni nei vairuodami kuru varomus automobilius. Elektromobiliai šiuo metu dažnai muša įvairių trasų rekordus ir tik laiko klausimas kada raliuose ir kituose renginiuose pamatysime vis daugiau ir daugiau elektromobilių.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.