Elektromobilis ir krovimo kabelis

Pigiausi elektromobiliai 2022 metais

Elektromobilis Mazda MX-30
6141 views 0 komentarus

Šiuo metu naftos kainoms šokant kadrilį, vis daugiau žmonių pradeda domėtis elektromobiliais, nes elektros kainos nebanguoja taip smarkiai kaip dyzelio ar benzino, o turint nuosavus namus ar nuosavą parkavimo aikštelę, galima krautis pačiu pigiausiu tarifu.

Lietuvoje naujų automobilių pardavimai pastoviai augo pastaruosius metus (pardavimų kritimus matėm tik dėl Covid ar lustų trūkumų), tad dažnas pirkėjas vis dažniau domisi ir elektromobiliais.

Pats populiariausias elektromobilis pasaulyje Tesla Model 3 gali pasirodyti per brangus pirkinys kaip pirmąjam elektromobiliui, turint omenyje, kad ir  Tesla per 2022 metus jau ne kartą kėlė šio modelio kainą.

Šiuo metu Lietuvoje galima įsigyti jau gan didelį skaičių ir dėvėtų elektromobilių: šiandienos, t.y. 2022 metų balandžio 28 dienos, duomenimis autoplius.lt svetainėje parduodama jau net virš 350 elektromobilių (o dar prieš gerus metus jų buvo mažiau nei 100), o pigiausi elektromobiliai tekainuoja kelis tūkstančius eurų.

Šiame straipsnyje apžvelgsime naujų elektromobilių kainas, kuriuos jau galime įsigyti šiais metais.

Pigiausi elektromobiliai

1. Fiat 500e – nuo 27490 eurų

Elektromobilis Fiat 500e Hatchback

Turbūt neįmanoma nemėgti šio itin gražaus, kompaktiško mažylio. Fiat 500 buvo itin populiarus modelis Europoje, o jo naujoji elektrinė versija taip pat užkariauja vis daugiau širdžių.

Nuvažiuojamas atstumas: apie 130 kilometrų.

 

2. Nissan Leaf – nuo 29650 eurų.

Elektromobilis Nissan LEAF e+

Nissan Leaf dar 2011 metais buvo elektromobilių pasaulio karalius ir visiškas rekordininkas. Nissan Leaf buvo ypatingai populiarūs elektromobilių karalystėje Norvegijoje ir kitose valstybėse.

Nissan kompanija ir toliau leidžia naujus modelius, kurie turi ir didesnį nuvažiuojamą atstumą, ir geresnę bateriją.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 385 kilometrų.

 

3. Renault Zoe – nuo 30000 eurų

Renault Zoe

Renault Zoe

Renault ZOE yra itin sėkmingas šios kompanijos elektromobilis, kurio pardavimai itin dideli jo gimtinėje – Prancūzijoje. Tai kompaktiškas, greitais, manevringas modelis, kuris puikiai Jums tarnaus ne tik mieste, bet ir ilgose kelionėse.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 300 kilometrų

 

4. Opel Corsa-E – nuo 31990 eurų

Elektromobilis Opel Corsa-E

Opel Corsa-E yra puikus elektromobilis, kuris lengvai įsilieja į elektromobilių pasaulį. Tai stilingo dizaino elektromobilis, kuris ne tik greitai įsikrauna, bet ir turi ypatingai komfortabilų nuvažiuojamą atstumą.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 350 kilometrų

 

5. Hyundai Kona Electric – nuo 31990 eurų

Elektromobilis Hyundai Kona 2

Elektromobilis Hyundai Kona 2

Hyundai kompanija kuria vis daugiau elektromobilių modelių ir SUV Hyundai Kona yra tikrai sėkmingas bandymas žengti į elektromobilių pasaulį. Tai puikus, talpus, šeimai skirtas elektromobilis.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 400 kilometrų

 

6. Volkswagen ID3 – nuo 32530 eurų

elektromobilis VW ID3

Elektromobilis VW ID3

Volkswagen itin rimtai žiūri į elektromobilių gamybą ir artimiausiu metu investuos milijardus į naujas gamyklas, naujus modelius, baterijų gamybą ir kitas priemones tam, kad neatsiliktų nuo didžiausio konkurento elektromobilių versle – Teslos. Volkswagen ID3 yra puikus pirmasis naujos kartos Volkswagen elektromobilis su puikia baterija, galantišku dizainu ir patogia info sistema.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 350 kilometrų

 

7. Mazda MX-30 -nuo 33900 eurų

Elektromobilis Mazda MX-30

Mazda jau 2021 metais į rinką išleido pirmąjį savo elektromobilį. Tai puikus elektromobilis tinkamas kelionėms mieste.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 200 kilometrų.

 

8. Peugeot 208 – nuo 34700 eurų

Peugeot modelis taip pat patenka į tą pačia elektromobilių kategoriją kaip ir Renault ZOE ar Volkswagen ID3 – tai puikūs, manevringi elektromobiliai, kurie tinka ne tik miesto, bet ir ilgesnėm kelionėm.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 280 kilometrų

 

9. Volkswagen ID4 – nuo 37149 eurų

Elektromobilis Volkswagen ID4

Volkswagen ID4

Tai vyresnysis ID3 brolis, kurio talpa jau gerokai didesnė ir tai yra puikus sprendimas šeimai. Idealus variantas ilgoms kelionėms prie jūros ir į kitus kraštus Lietuvoje.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 300 kilometrų.

 

10. Mini Cooper SE – nuo 37000 eurų

Stilingasis britų mini automobilis drąsiai žengia ir į elektromobilių pasaulį. Puikus, praktiškas, komfortabilus ir talpesnis nei Jūs galvojate, Mini Cooper SE yra puikus miesto elektromobilis.

Nuvažiuojamas atstumas: iki 230 kilometrų.

Kiti modeliai

Taip pat verta paminėti, jog „Pigiausi elektromobiliai” sąraše galima rasti ir už gan nedidelę kainą įsigyti ir dar mažesnius elektromobilius kaip SMART EQ ForTwo, Smart EQ ForFour, Seat Mii Electric, MG ZS EV, o ateityje turėtume pamatyti vis daugiau ir kiniškų modelių kaip BYD, SAIC ir kitų kompanijų elektromobilius.

Elektromobilių kainos ateityje

Dauguma analitikų ir technologijų žinovų pranašauja, jog jau 2025-2027 metais pamatysime, jog elektromobilių kainos susilygins su vidaus degimo transporto priemonėms, bet šiuo metu visam progresui itin kenkia karas Ukrainoje (dėl tam tikrų detalių ar medžiagų tiekimo), lustų gamybos problemos (stringanti tiekimo grandinė), brangstančios iškasenos (nes visiems staiga reikia milijonų tonų ličio, kobalto ir kitų metalų). Tad tikėkimės, jog greitu metu viskas išsispręs, o konkurencija tiesiog išlyginis visų iškasenų kainas ir elektromobilių kainos po truputį vėl mažės.

Reikia turėti omenyje, jog lustų problemos sukelia daug problemų ir vidaus degimo transporto priemonių gamyboje, o ateityje įvairūs apribojimai dyzeliui ar benzinui šiais transporto priemones padarys itin nepatrauklias. O kaip dar bus su naftos kainomis? O kaip bus, jeigu ir Lietuvoje už litrą dyzelio teks mokėti 2,5 euro?

Manome, jog maždaug nuo 2027 metų pirkti kuru varomą priemonę taps tiesiog neekonomiška.

Turime pabrėžti, jog visas kainas, kurias pateikėme yra tik visiškai naujų elektromobilių bazinių modelių, BET taip pat labai svarbu, jog šiuo metu Lietuvos Respublika kompensuoja net 5000 eurų elektromobilio įsigijimui, tad laisvai braukite nuo visų kainų 5000 eurų ir kainos taps dar patrauklesnės.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.