Elektromobilis ir krovimo kabelis

TOP 10 nauji elektromobiliai 2023 metais

Elektromobilis Audi A6 e-tron
802 views 0 komentarus

Praeitame įraše padarėme 2022 metų elektromobilumo pasaulio apžvalgą, kurioje matome, jog elektromobilių pardavimai spartėja, o naujų modelių pasiūla nenuvils nei vieno vairuotojo, tad kokie nauji elektromobiliai mus pasieks 2023?

Šiuo metu rinkoje galime rasti jau kone šimtus elektromobilių modelių: Nuo FIAT kompaktiškų elektromobilių iki Rivian elektrinių visureigių.

2023 metais elektromobilių gamybos tempai tikrai nemažė. Visi gamintojai milijardinėmis sumomis užsako reikalingų metalų kiekius baterijų kūrimui, o naujų modelių paklausa tik augs ir augs.

Labai smagu taip pat matyti, jog ir Tesla 2023 metų pradžioje gerokai sumažino savo elektromobilių kainas, kas elektromobilius padarys prieinamesnius dar didesniems visuomenės sluoksniams. O kur dar kalbos apie 25 000 eurų kainuojantį Tesla elektromobilį.

Apžvelkime naujus geriausius TOP10 naujų elektromobilių, ateinančių į rinką 2023 metais.

Kia EV9

Elektromobilis Kia EV9

Kia kompanija jau ir šiuo metu kuria tikrai gerus ir daug nuvažiuojančius elektromobilius kaip antai Kia EV6.

Kia EV9 bus SUV tipo elektromobilis, turintis jau daug didesnę talpą ir bus tobulas sprendimas šeimoms.

KIA EV9 specifikacijos:

Nuvažiuojamas atstumas: 540 kilometrų

Įkrovimo greitis: 350 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 5 sekundės

Tai greitas ir komfortabilus SUV elektromobilis.

Tesla Cybertruck

Cybertruck elektromobilis

Cybertruck elektromobilis

Tai turbūt kone laukiamiausias elektromobilis nuo pat jo pirmojo pristatymo 2019 metais. Šis elektrinis „tankas” yra itin populiarus JAV ir išankstiniai užsakymai jau viršija 1.5 milijono. Tad jeigu ir pavyks pilnu rėžimu įjungti naują Tesla Texas gamyklą, 1.5 milijono Tesla Cybertruck reikės gaminti kone 3 metus.

Tai bus itin greitas ir daug nuvažiuojantis elektrinis visureigis, kuris tikrai patrauks kiekvieno vairuotojo dėmesį.

Tesla Cybertruck turės tris variacijas: su vienu, dviem ir trim varikliais, o versija su trim varikliais galės nuvažiuoti net iki 800 kilometrų.

Tesla Cybertruck specifikacijos:

Nuvažiuojamas atstumas: 800 kilometrų

Įkrovimo greitis: sklinda kalbos, kad įkrovimo greitis bus net 1000kW, kas prilygtų Tesla Semi sunkvežimio įkrovimo greičiui. Jeigu tai bus tiesa, tai ši įkrovimo galia bus 3 kartus didesnė nei artimiausio konkurento.

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 2.9 sekundės

Jeigu visos specifikacijos bus patvirtinos ir būtent tokie elektromobiliai išriedės į gatves, tai visiems konkurentams bus itin didelis smūgis, nes tokių specifikacijų niekas neturi ir realistiškai žiūrint dar neturės bent 3-5 metus. 1000 kW įkrovimo galia reikalaus visiškai naujo įkrovimo tinklo, o kol kas reikės pasitenkinti Tesla V3 Supercharger tinklu, kurs įkrauna 250 kW galia.

Hyundai Ioniq 6

Hyundai Ioniq 6 elektromobilis

Šis elektromobilis – tai dar vienas puikus Hyundai kompanijos elektrinis modelis. Hyundai kompanijos tikrai negalima apkaltinti snaudimu, nes jie investuoja tikrai didelius pajėgumus ir finansus, kad galėtų kurti puikius elektromobilius.

Hyundai Ioniq 6 elektromobilis 2023 metais galėtų sukurti netgi sveiką konkurenciją garsiajam Tesla Model 3.

Hyundai Ioniq 6 specifikacijos:

Nuvažiuojamas atstumas: 610 kilometrų

Įkrovimo greitis: 233 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 5,1 sekundės

VW ID.7

Elektromobilis VW ID.7

Volkswagen kompanija jau turi keletą ganėtinai sėkmingų elektromobilių kaip antai: VW ID 3, VW ID 4 ir VW ID BUZZ.

Volkswagen ir toliau intensyviai plečia savo elektromobilių flotilę ir jau poros metų bėgyje turės jų gerokai virš 10.

VW ID. 7 yra šiuo metu kone talpiausias jų elektromobilis (išskyrus VW ID BUZZ elektrinį miniveną), kuris turėtų turėti dar platesnį vairuotojų ratą, dėl puikių savybių ir specifikacijų.

VW ID. 7 specifikacijos:

Nuvažiuojamas atstumas: iki 700 kilometrų

Įkrovimo greitis: 200 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 5,3 sekundės

Polestar 3

Elektromobilis Polestar 3

Polestar automobilių gamintojas išleidžia jau trečiąjį savo elektromobilį, kuris pasižymi itin puikiu skandinavišku dizainu, komfortabilumu ir yra mėgiamas ganėtinai plataus elektromobilių vertintojų rato.

Jeigu ieškote stilingo elektromobilio su puikiomis specifikacijomis, Polestar 3 gali būti kaip tik Jums.

Polestar 3 specifikacijos:

Nuvažiuojamas atstumas: iki 600 kilometrų

Įkrovimo greitis: 250 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 4.7 sekundės

Audi A6 e-tron

Elektromobilis Audi A6 e-tron

Audi e-tron elektromobilių linija iki šiol gali pasigirti itin gerais pardavimais, o ganėtinai nemažai rinkų e-tron elektromobiliai būna ir tarp pačių populiariausių.

Smagu matyti, jog šis gamintojas tuo neapsiriboja ir kuria naujus elektromobilių modelius. Jeigu esate vokiškų automobilių gerbėjas, Audi A6 e-tron elektromobilis Jūsų tikrai nenuvils.

Audi A6 e-tron specifikacijos:

Nuvažiuojamas atstumas: iki 600 kilometrų

Įkrovimo greitis: 250 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 4 sekundės

BMW iX1

Elektromobilis BMW iX1

Kaip ir Audi, BMW kompanija taip pat nesnaudžia ir kiekvienais metais išleidžia naujus modelius, kurių specifikacijos taip pat turi tendenciją gerėti ir gerėti.

BMW iX1 elektromobilis bus puikus modelis ir pagaliau pakeis legendinį BMW i3 elektromobiliuką.

BMW iX1 specifikacijos

Nuvažiuojamas atstumas: iki 430 kilometrų

Įkrovimo greitis: 130 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 5.6 sekundės

NIO ET5

Elektromobilis NIO ET5

NIO yra vienintelė pasaulyje kompanija, kuri ryžosi elektromobilius įkrauti ne tik laidu, bet ir įdiegė elektromobilių baterijų keitimo stoteles.  Šiuo metu jie yra jau įrengę virš 1200 tokių stotelių (nors didžioji dauguma šiuo metu yra tik Kinijoje), o baterijos keitimas tetrunka apie 3 minutes, tad tai yra net kelis kartus greičiau nei pvz. įkrauti Tesla Model 3 jų nuosavame tinkle.

Kinijoje elektromobiliai yra kone populiaresni (procentiškai) nei Europoje, tad jų gamintojai šiuo metu elektromobilius tiesiog „kepa” kaip karštas bandeles ir konkurencija ten yra milžiniška, ko pasekoje iš Kinijos rinkos gauname puikius modelius su fantastiškomis specifikacijomis. Šiu metu NIO „uostinėjasi” tokiose rinkose kaip Norvegija, tad gal greitu metu šių elektromobilių išvysime daugiau ir visoje Europoje.

NIO ET5 elektromobilis yra jų naujausias modelis su pavydėtinomis specifikacijomis už žemą kainą.

NIO ET5 specifikacijos

Nuvažiuojamas atstumas: iki 1000 kilometrų

Įkrovimo greitis: 130 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 4 sekundės

Volvo EX90

Volvo EX90 elektromobilis

Volvo buvo viena pirmųjų senųjų automobilių gamintojų kompanijų, kuri pasakė, jog gamins tik elektromobilius ir hibridus, tad tranzicija į elektromobilumo pasaulį šiai kompanijai bus daug lengvesnė nei toms įmonėms, kurios vis dar milijonais „štampuoja” dyzelinius modelius.

Volvo elektromobiliai šiuo metu vis populiarėja – ir kas galėtų paneigti, kad Volvo gamina vienus stilingiausių elektromobilių pasaulyje.

Volvo EX90 specifikacijos

Nuvažiuojamas atstumas: iki 455 kilometrų

Įkrovimo greitis: 250 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 5.9 sekundės

Lucid Air Dream Edition

Lucid kompanija yra naujas ir itin ambicingas žaidėjas elektromobilių rinkoje, kuris į rinką patiekia itin prabangius (tuo pačiu ir brangius) elektromobilius su itin geromis specifikacijomis.

Lucid kompanija bando eiti jau pramintu Tesla keliu: pradžioje kuria itin prabangius ir greitus elektromobilius, kurių pardavimų dėka, tikėkimės, Lucid ateityje galės kurti ir pigesnius modelius kaip Tesla Model Y ar panašius.

Lucid Air Dream specifikacijos

Nuvažiuojamas atstumas: iki 645 kilometrų

Įkrovimo greitis: 300 kW

Įsibėgėjimas iki 100km/h: 2.7 sekundės

Išvados

Labai džiugu matyti, jog 2023 metais jau beveik nematome „ambicingų” elektromobilių, kurie nuvažiuoja 200-300 kilometrų, o šiame TOP 10 sąraše mažiausiai nuvažiuojantis elektromobilis gali nuriedėti net 430 kilometrų.

Jau turime nemažai modelių, kurie su pilna baterija nukeliauja virš 500-600 kilometrų, o NIO ET5 su didžiausios talpos baterija – net iki 1000 kilometrų. Tokie skaičiai atrodė neįtikėtini dar prieš 2-3 metus.

Tesla Cybertruck įkrovimo galimybės taip pat stulbina ir tikėkimės, jog tai nebus tik fantazija ir 1000 kW įkrovimo galia bus realybė. Tokia įkrovimo galia jau mus visiškai priartina prie įkrovimo laiko tolygaus benzino bako užpildymui.

Jeigu rinkoje turėsime vis daugiau elektromobilių, kurie gali įveikti 500 kilometrų, įsikrauti 250 kW galia ir kainuoti panašiai kaip dyzeliniai pusbroliai – liks vis mažiau argumentų nepereiti prie elektromobilių.

Nepamirškite, jog įsikraudami elektromobilį namuose su nuosava elektromobilių stotele sutaupysite dar daugiau.

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.