Elektromobilis ir krovimo kabelis

Kaip išsirinkti elektromobilį?

Tesla model 3
884 views 0 komentarus

Pasaulyje vyriausybėms vis intensyviau dirbant ties klimato kaitos klausimu elektromobiliai tampa vienu svarbiausiu dėmeniu sprendžiant transporto taršą ir išskiriamą CO2.

Elektromobiliai sparčiai populiarėja ne tik Europoje, bet ir JAV bei ypatingai Kinijoje.

Antai Norvegijoje 2021 metais elektromobilių parduodama jau daugiau nei 70 procentų visų automobilių, o dyzelių – jau tik keli procentai. Panašūs scenarijai jau vyksta Švedijoje, Islandijoje, o greitu metu tokius skaičius pasieks ir Vokietija.

Įkrovimo stptelė Charge Amps 22 kW dvivietė

Šiuo metu Europoje parduodama jau netoli 10 procentų elektromobilių (tarp visų automobilių), o 2025 metais elektromobiliai sudarys mažiausiai trečdalį ar daugiau.

Lietuvoje elektromobilių skaičius dvigubėja kone kasmet ir 2022 metais elektromobiliai turėtų sudaryti apie 5-7 procentus visų parduodamų transporto priemonių.

Šiuo metu praktiškai visos automobilių kompanijos gamina elektromobilius ir jų modelių skaičius kasmet sparčiai auga.

Pasirinkimas šiuo metu tikrai nemažas, bet kaip išsirinkti elektromobilį, kuris atitiktų Jūsų poreikius?

Ar verta pirkti dėvėtą elektromobilį?

Elektromobilis Renault Zeo

Elektromobilis Renault Zeo

Šiuo metu dėvėtų elektromobilių skaičius kol kas yra ganėtinai mažas, nes pati rinka nėra sena ir tarp dėvėtų (senesnių nei 5 metai) galbūt galime rasti Nissan Leaf, Tesla Model S ar BMW iX3.

Tačiau senesni elektromobiliai, išskyrus Tesla, turi didelių bėdų su baterija ir jos patikimumu. Nepatartumėme pirkti senos kartos Nissan Leaf (ypatingai jeigu norite važinėti ilgesnius atstumus), nes jų baterijos labai nusidėvėjusios ir blogu oru galite nuriedėti tik iki 70-80 kilometrų.

Kalbant apie 2-3 metų elektromobilius, tarp jų jau galima rasti Tesla Model 3, Audi e-Tron ar Renault Zoe modelius, kurie yra patikimesni ir nėra taip baisu įsigyti elektromobilį su nudėvėta baterija.

Šiame straipsnyje norime aptarti tik elektromobilius, kurie nuvažiuoja minimum 300 kilometrų ir nėra skirti pasivažinėti tik mieste, kaip antai Honda E ar Mazda MX30.

Panagrinėkime naujus modelius.

Kompaktiški elektromobiliai

elektromobilis VW ID3

elektromobilis VW ID3

Šiuo metu rinkoje turime jau labai daug kompaktiškų elektromobilių, kurie gali nuvažiuoti apie 300 kilometrų bei yra tinkami ir ilgesnėms kelionėms. Šioje kategorijoje kalbame apie elektromobilius, kurie yra gerai lietuviams pažįstamo VW Golf dydžio.

Turbūt vienas populiariausių modelių yra VW ID.3 – Volkswagen grupės naujos linijos elektromobilis už įkandamą kainą, kuris mieste gali nuriedėti net iki 550 kilometrų. VW ID.3 šiuo metu Lietuvoje turi tris skirtingus modelius su skirtingomis specifikacijomis ir baterijų dydžiais: VW  ID.3.

Hyundai IONIQ5 – tai naujasis stilingasis Hyundai kompanijos elektromobilis, kuris nuvažiuoja apie 500km. Kaina nuo 49 900 eurų.

Renault Zoe – labai populiarus elektromobilis Prancūzijoje ir visoje Europoje. Tai mažas manevringas elektromobilis, kurį galima įsigyti už turbūt mažiausią kainą šioje kategorijoje: nuo 32 000 eurų.

Vidutinio dydžio elektromobiliai

Elektromobilis Tesla Model 3

Tesla-Model-3

Rinkos lyderis ir populiariausias elektromobilis pasaulyje yra Tesla Model 3. Ir ne veltui, nes tai yra greitas ir daug nuvažiuojantis elektromobilis su visomis naujausiomis technologijomis. Tesla Model 3 long range modelis gali nuvažiuoti iki 560 kilometrų.

Šiuo metu Lietuvoje jau taip pat yra ir pirmoji Tesla Supercharger stotelė ties Kaunu.

Lietuvoje šiuo metu dar nėra oficialios Tesla atstovybės, tačiau ją galima įsigyti per tarpininkus.

Labai svarbu paminėti, kad pagal populiarumą greitu metu Tesla Model 3 modelį aplenks jo didesnis variantas, talpinantis jau daugiau bagažo bei apskritai talpesnis Tesla Model Y.

VW ID. 4 – yra didesnysis VW ID. 3 brolis. Tai jau vidutinio dydžio elektromobilis, kuris gali nuvažiuoti ir virš 400 kilometrų, o modelio su mažesne baterija kaina prasideda nuo 39 000 eurų.

Hyundai Kona – ganėtinai populiarus ne tik Lietuvoje, bet ir  Europoje. Didesnės baterijos modelis gali nuvažiuoti virš 400 kilometrų, o kaina prasideda nuo 41 990 eurų.

Šiuo metu rinkoje yra ir daugiau modelių, galinčių patenkinti Jūsų įvairius poreikius: Polestar, Ford Mach-E, Audi e-Tron, Jaguar I-Pace, Toyota bZ4X ir kiti.

Elektriniai visureigiai

Rivian elektrinis visureigis

Rivian elektrinis visureigis

2022 ir 2023 metais rinką užplūs ir naujausi elektriniai visureigiai, kurie patenkins ir įmantriausius keliautojų poreikius.

Turbūt labiausiai žinomas ir pasaulyje nuskambėjęs Tesla Cybertruck – aukščiausios komplektacijos modelis galės nuvažiuoti iki 800 km.

Rivian – naujasis rinkos žaidėjas su dviem kompaktiškais elektriniais visureigiais.

Ford F150 Lightning – Ford F150, populiariausio visureigio JAV elektrinė versija.

Šie visureigiai taip pat gali nuvažiuoti minimum 400 kilometrų.

Prabangūs elektromobiliai

Elektromobilis Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid

Šioje kategorijoje norėtųsi išskirti du elektromobilius: Porsche Taycan ir Tesla Model S Plaid.

Tai jau virš 100 000 eurų kainuojantys modeliai, stebinantys savo greičiu ir pagreitėjimu iki 100km/h. Tesla Model S Plaid iki 100 km/h pagreitėja per 2 sekundes! Jau joks iškastiniu kuru varomas Ferrari ar net Bugatti nėra baisus.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis elektromobilį?

Besirenkant naują elektromobilį labai daug skirtingų veiksnių gali būti svarbūs naujam pirkėjui: interjeras, programinė įranga, markė, eksterjeras ir kita.

Tačiau renkantis elektromobilį ypatingai svarbūs du dalykai: nuvažiuojamas atstumas ir krovimo greitis.

Kodėl?

Todėl, kad jeigu perkate elektromobilį kaip pagrindinę savo transporto priemonę, yra labai svarbu, kad Jūs visur galėtumėte nuvykti ne tik saugiai, bet ir greitai. Jeigu elektromobilio baterija yra maža ir krovimo greitis lėtas (iki 100 kW) – ilgos kelionės gali tapti vargo vakariene arba netgi neįveikiamos.

Renkantis elektromobilį patartumėme pirkti modelį, kuris nuvažiuoja bent 300km, o maksimalus krovimo greitis yra bent 100 kW, geriausia jeigu nuo 150 kW.

Nesusižavėkite pigiais elektromobiliais, kurių baterija galbūt tėra 30 kWh ir jie gali nuvažiuoti apie 200 km. Kodėl? Nes žiemą toks elektromobilis su 80 procentų baterijos talpa Jums nuvažiuos apie 100 kilometrų. O tai šaltomis Lietuvos žiemomis jau gali tapti didžiule problema ilgose kelionėse ir kelionė nuo Vilniaus iki Palangos gali išsitęsti iki 5-6 valandų ar daugiau.

Tai pat visada atkreipkite dėmesį į baterijos garantiją, nes skirtingi gamintojai duoda skirtingus laikotarpius. Idealu, jeigu suteikiama bent 3-4 metų garantija.

Visos kitos elektromobilio specifikacijos jau yra tiesiog Jūsų preferencijos klausimas: dizainas, papildomi priedai, įranga, dydis ir kita.

Išvados

Šiuo metu rinkoje jau turime įvairiausių elektromobilių, kurie skirti patenkinti skirtingiems poreikiams: mini, vidutinių, visureigių ar itin greitų.

Renkantis elektromobilį labai svarbu, kad jis tenkintų ir Jūsų ilgų kelionių poreikius, tad nepatariame pirkti elektromobilio, kuris Jums bus naudingas tik mieste ar nuvažiuoti iki darbo. Ilgos kelionės elektromobiliu yra tikrai patogios ir neverta ilgoms kelionėms namuose pasilikti dar vieną dyzelinį modelį. Elektromobiliai pilnai gali patenkinti bet kokių kelionių poreikius.

 

 

 

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Atsakymų į : 0

  1. 1aggrieved parašė:

    2combinations

  2. sz dating seiten parašė:

    dating sites free no registration https://onlinedatingsurvey.com/