Elektromobilis ir krovimo kabelis

Elektromobilių stotelės verslui – patarimai kaip išsirinkti Jums geriausią

Terra HP charger elektromobilių stotelė
276 views 0 komentarus

Šiuo metu ypatingai populiarėjant elektromobiliams, o jų Lietuvoje atsirandant vis daugiau, jau ne vienas verslas svarsto galimybę įsirengti elektromobilių stoteles prie savo biurų. Nesvarbu ar tai yra parduotuvė, viešbutis, logistikos įmonė ar IT paslaugas teikiantis ofisas – iš to išlošti gali visi. Taigi, elektromobilių stotelės verslui tampa vis aktualesnės.

Elektra varomi automobiliai gali sutaupyti nemažas pinigų sumas ne tik pačiam verslui, bet ir darbuotojams ir klientams, ypatingai, jeigu yra įsikraunama ne viešose, o privačiose elektromobilių stotelėse kaip antai prie biurių privačiose parkavimo stotelėse ar požeminėse aikštelėse.

Šiuo metu Lietuvoje jau įsigalioję ir ES reikalavimai, kuriuose numatomas privalomas tam tikras elektromobilių stotelių skaičius kiekvienam naujam komerciniam pastatui. Tad prieš išsirenkant elektromobilių stoteles reikia atsižvelgti į keletą aspektų.

Skaityti daugiau: Elektromobilių stotelių kaina – kaip išsirinkti Jums tinkamiausią?

Šiuo metu rinkoje galime rasti įvairiausių elektromobilių stotelių, tad apžvelkime kuo jos skiriasi ir kokia elektromobilių stotelė būtų tinkamiausia Jūsų verslui.

Elektromobilių stotelės galia

Teltonika elektromobilių stotelės

Elektromobilių stotelių galia prasideda nuo 3,7 kW ir pasibaigia ties 350 kW (nors laboratorijose jau kuriamos net iki 1 mW stotelės).

Silpnesnės galios elektromobilių stotelės iki 22 kW yra naudojamos labiau privačiose aikštelėse: namuose, daugiabučiuose, biuruose, o nuo 50 kW – labiau viešose stotelėse. Pvz. garsusis Tesla Supercharger tinklas šiuo metu naudoja 250 kW galios stoteles.

50 kW galios stoteles taip pat kai kur galime rasti ir prie parduotuvių, kur klientai per ganėtinai trumpą laiką gali „įkrauti” gan nemažą kiekį kilometrų į savo elektromobilį.

Priklausomai nuo pastatui suteikiamos elektros įvado galios elektromobilių stotelės prieigai (visada reikia gauti oficialų leidimą iš pastato administratoriaus, tam, kad galėtumėte įsirengti elektromobilių stotelę) – dauguma įmonių įsirenginėja elektromobilių stoteles nuo 7,4 kW iki 22 kW.

Kodėl tokios galios?

Nes 50 kW ir galingesnės stotelės jau reikalauja daug galingesnio elektros įvado (kuris beje gali atsieiti nemažą pinigų sumą), daug brangesnės elektromobilių stotelės ir papildomų leidimų. Tokios stotelės įrengimas taip pat reikalaus dar labiau patyrusių elektrikų komandos.

50 kW elektromobilių stotelės rekomenduojamos įmonėms, kur yra didelis elektromobilių srautas: pvz. logistikos įmonėms, taksi įmonėms, parduotuvėms, pramogų centrams ir t.t.

Jeigu pas Jus įmonėje pastoviai įsikrauna tik keletas elektromobilių, o klientų srautas su elektromobiliais nėra didelis, Jums pilnai užteks ir 7.4 kW ir 11 kW elektromobilių stotelės.

Su tokia stotele Jūs pilnai įsikrausite savo elektromobilį darbo metų nuo 8.00 iki 17.00, o gal net viena stotele galės pasinaudoti ir keli kolegos. Nesvarbu ar važinėjate su Tesla Model S ar su Fiat 500e – per 9h kone pilnai įsikraus kiekvienas elektromobilis.

Norint įsirengti 22kW elektromobilių stotelę – pasidomėkite ar gausite tokį įvadą prie Jūsų parkavimo aikštelės ir ar tai nekainuos papildomai.

Mūsų rekomendacija: įsirengti elektromobilių stotelę, kurios galia yra nuo 7,4 kW iki 22 kW.

Elektromobilių stotelė dviem automobiliams

Terra HP charger elektromobilių stotelė

Pagal poreikį, galite įsirengti elektromobilių stotelę, kuri turi du išėjimus/laidus.

Jeigu įmonėje turite daugiau elektromobilių ir nenorite ties kiekviena parkavimo aikštele statyti po naują stotelę, galite įsirengti stotelę, kuri vienu metu gali įkrauti du elektromobilius.

Tik atkreipkite dėmesį, jog tokiu atveju įkraunant du elektromobilius vienu metu, galia dalinasi iš dviejų.

Elektromobilių stotelė su laidu ar be?

Parama elektromobilių stotelėms

Šiuo metu rinkoje dar praktiškai nėra elektromobilių stotelių, kurios gali įkrauti Wifi pagalba, o visos jos naudoja laidus.

Kiekvienas elektromobilis turi savo laidą ir ganėtinai dažnai net ir viešose elektromobilių stotelėse tenka naudoti savo privatų įkrovimo laidą.

Tačiau ganėtinai daug stotelių yra iškart su laidais (ir netgi kelių variacijų laidais pagal įkrovimo lizdo tipą), kuriais labai patogu naudotis. Vairuotojui nereikia ieškoti savo laido bagažinėje ar ieškoti papildomų jungčių/laidų, jeigu tam tikras įkrovimo laidas netinka.

Elektromobilių stotelės su laidais turbūt turi tik vieną minusą: ne visi vairuotojai taisyklingai padeda laidą atgal, o tuomet jis gali nukristi ant gatvės, gali būti netyčia pervažiuotas, įkrovimo kištukas gali sulūžti ir t.t. ir pan. Turėkite omenyje, jog tai gali nutikti, o jau vėliau taisant sulūžusias jungtis ar kištukus – neišvengiamos taisymo išlaidos ir stotelės neveikimo laikas.

Mūsų rekomendacija: jeigu pirksite elektromobilių stotelę su laidu, ant stotelės matomoje vietoje uždėkite lipduką su maloniu prašymu ir instrukcijomis kaip palikti laidą stotele pasinaudojus.

Elektromobilių stotelės programėlė

Labai daug elektromobilių stotelių jau turi savo programėles, kuriose galite stebėti savo elektromobilio įkrovimo greitį, likusį įkrovimo laiką ir kitus duomenis.

Rekomenduojame rinktis stoteles, kuriose yra šios programėlės, kad galėtumėte stebėti realią situaciją. Kitu atveju, negalėsite pamatyti, jei įkrovimas nutrūko ar kyla kitų problemų.

Elektromobilių stotelės dizainas

Šiuo metu rinkoje galima rasti netgi elektromobilių stoteles, kurių korpusai yra sukurti garsių dizainerių. Tačiau reikia turėti omenyje, kad tokių stoteles kaina dažnai yra gerokai didesnė, kartais net kelis kartus.

Rekomenduojame apsvarstyti Teltonika ir Elinta elektromobilių stoteles, kurios yra pagamintos Lietuvoje – tikrai rasite tinkamą variantą.

Elektromobilių stotelės verslui pasiruošimo darbai

Išsirinkus elektromobilių stotelę, svarbu pasiruošti jos įrengimui.

Jeigu nesate profesionalus ar patyręs elektrikas – palikite šiuos darbus profesionalams.  Teks dirbti su aukštomis įtampomis, sujungti laidus, o taip pat gali tekti užsiimti ir kasimo darbais.

  1. Gaukite leidimą iš namo administratoriaus, jog galite įsirengti elektromobilių stotelę. Taip pat sutarkite kokiu būdų bus vykdoma elektros apskaita.
  2. Su namo administratoriumi ir elektros tinklais sutarkite, kokį įvadą galite gauti į savo parkavimo aikštelę. Jeigu įvadas Jums yra nepakankamas, teks kreiptis į elektros tinklus, kad galią Jums padidintų.
  3. Nustatykite tikslią elektromobilių stotelės lokaciją savo aikštelėje. Jeigu Jūsų parkavimo aikštelė yra prie namo sienos – galbūt ją galite tvirtinti ant sienos? Jeigu ne, kur tiksliai reikės statyti elektromobilių stotelės stovą? Jeigu naudosite elektromobilių stotelę, kuri įkrauna du elektromobilius vienu metu – įrenkite ją taip, kad abu elektromobiliai galėtų su laidais pasiekti stotelę.
  4. Gavę administratoriaus leidimą, tinkamą elektros įvadą, nustatę stotelės lokaciją – galite kreiptis į elektrikus. Jie Jums patogiu metu viską įrengs ir jau kitą dieną galėsite naudotis pigesniu elektromobilio įkrovimo būdu.

Išvados

Elektromobilių stotelė verslui – tai puikus būdas sutaupyti ne tik verslo, bet ir darbuotojų su klientais išlaidas.

Turėdami elektromobilių stotelės parodysite savo komandai ir klientūrai, jog esate modernus, atsakingas ir aplinkai draugiškas verslas.

Linkime Jums sėkmės ir jeigu turite klausimų dėl elektromobilių stotelių ar jų įrengimo – visada Jums padėsime.

Ar šis įrašas buvo naudingas?
Taip
Ne

Komentarai uždrausti.